Shqiptaret ne Angli

Baboon

Relax
Po nashi si mund te anashkalohet Marla me gjithe ato pyetje valle vetem nese eshte ai Klodi i Lezhes se ska mundesi lol
Nuk ka mor informacione 😜

edhe ka kujtu se je vip fallso se e ka ngatarru boja vajit ke profile picture 😝😝
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
A mundeni te thoni sa kushton dhe menyrat se si me shku ne angli plz
rspk
Qe te shkosh ne angli se pari zbrit nga fshati ne qytetin provincial,puno sa ti marresh doren punes pastaj hapi tjeter zbarko ne tirane ,pi nje cig hashash te dukesh si naco .Hapi fundit futu ne internet kafe dhe futu ne chat anglez males for women.Aty do gjesh ndonje zonjeze nga Pakistani me emrin Amanda Crowie qe eshte ne kerkim te dashurise.Beji keto dhe quaje veten British citizen 😂😂😂😂😂😂
 

sofia

Antarë i Respektuar
Thjesht qe te cojn ne Angli. Kaq.
Seriozisht? Ua, po keta dashkan denoncuar. Me degjo ti @klodi20 nqs je njeri me mend ne koke. Te shpenzosh 20000 euro vetem per nje vend ne kamion eshte absurde. Ja shkove pa ndonje problem, mendon se jeta do te rrjedhe vaj?
Gjithemone cepave do te fshihesh se mos te kapin......e mendon se do te fitosh para mjaftueshem per te lare 20000 eurot dhe per te jetuar shendetshem, per te krijuar nje famije ne te ardhmen dhe per te ushqyer cdo enderr te tenden???
Paga mesatare eshte gati 3000 euro (gjithemone nqs ia del te punesohesh diku mire), jo mjaftueshem per jeten e shtrenjte te Anglise se bashku me nje 20000 euroshe borxh, por mjaftueshem nqs shkon si njeri i rregullt.
Nqs ke ndermend te shkosh, mos harxho 20000 euro kot, sepse nqs ke ndermend te kthehesh nuk do ta besh dot me (te pakten nqs je njeri me ndergjegje). Ik bej dokumentat dhe nuk do te kesh shpenzime te kota........
Nqs vete per droge pastaj, bej cfare te duash....por mos mendo se eshte heroike qe t'i shpetosh policise.
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Nqfs vete per droge ai ce do Angline, bjeri Italise vlla. Tekefundit dhe aty brenda Shqiperise ia del, mos luaj vendin fare :d
 

Baboon

Relax
Nqfs vete per droge ai ce do Angline, bjeri Italise vlla. Tekefundit dhe aty brenda Shqiperise ia del, mos luaj vendin fare :d
Po ai di anglisht prandaj, po të punoj knej bi në sy 😜

Po ku mer vesh ka kto gjojna ti me kë fol ene unë 😜🤣🤣🤣
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Po ai di anglisht prandaj, po të punoj knej bi në sy 😜

Po ku mer vesh ka kto gjojna ti me kë fol ene unë 😜🤣🤣🤣
Nk i duhet gjuha fare, tak mallin tak paret.
Pastaj ku e di ti qe une skam lidhje me kto gjerat? Lol
 

Baboon

Relax
Nk i duhet gjuha fare, tak mallin tak paret.
Pastaj ku e di ti qe une skam lidhje me kto gjerat? Lol
Jaaa pse kshu bohet e tak kët tak atë 😜
Ai shoku im i ngushtë që e ka emrin gjatë tak qeka shumë i poshtër pra, si veç tu u anku ngeli s'kom lek s'kom lek 😜🤣

Paska qenë i mcefet fort po kto punë kshu e kan dun mceftesi të modhe 😜

P.S mos e ke Gjo emrin spartak edhe ti shkurt 😜🤣🤣🤣
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Hahaha ja mafia qeka mbledh ne forum...nqfse do shkosh per droge i thone.loolloollool
Mos shko per droge vlla, se dite per dite eshte tu i kap policia britanike kta kopshtaret e fermave me rigon. Çe do me shpenzu rinine brenda hekrave lool
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Shume adoleshent shqiptar jane futur ne kurth nga banda shqiptare qe kultivojn kanabis ne Angli. U heqin shpenzimet e rruges dhe i punesojn ne shtepi bari per te shlyer borxhin. Adoleshentet e shkrete nuk e kane idene se sa te lehte e ka policia angleze t'i zbuloj keto shtepi duke perdorur mjete teknologjike. Nje avokat shqiptar me tha se cdo 2-3 jave denohet nje adoleshent shqiptar i sapoardhur ne Angli nga keto pune.
 

klodi20

Antarë i Respektuar
Cmimi per ne Angli eshte 10'000 euro. Por eshte idiotesi te paguash aq shume per te shkuar diku ku ekonomia, pas pandemise, do shkoj keq e me keq nga Brexit. Edhe rracizmi do rritet kur gjysma qe votoi per Brexit te shikojn si te huaj te sapoardhur.

Une habitem se si ka njerez qe paguajn aq shume per te ardhur ne Angli. Me aq lek hap nje biznes te vogel dhe i trefishon leket brenda vitit.
M
@klodi20

Ca do me shku ne angli? Ca mendon se ka te vecante Anglia? Ose me sakte cilat jane aspiratat e tua per jeten atje? Ose pyetja me ekzistencialiste cte beri te hapesh ket teme prezantuese ne forum ?

Ja welcome iher.
Angli deshta me shku me heq ate fiksimin si thon 🤣🤣
 

klodi20

Antarë i Respektuar
Me mua eshte 0 marzhi i gabimit per 100k funda lool

Mire e ke ti por une po ndjehem shume keq qe i bera gjithe ato pyetje ketij Klodit dhe sme ktheu asnje pergjigje.
Kujtova se mos ngatrova der hyna ne gjykat 🙈🤣
 

klodi20

Antarë i Respektuar
Qe te shkosh ne angli se pari zbrit nga fshati ne qytetin provincial,puno sa ti marresh doren punes pastaj hapi tjeter zbarko ne tirane ,pi nje cig hashash te dukesh si naco .Hapi fundit futu ne internet kafe dhe futu ne chat anglez males for women.Aty do gjesh ndonje zonjeze nga Pakistani me emrin Amanda Crowie qe eshte ne kerkim te dashurise.Beji keto dhe quaje veten British citizen 😂😂😂😂😂😂
Qytet jam pika par po 🤣🤣🤣ate hashashin se du mo se 1 her ma ka fut 2 her nuk mban uj pilafi mo 🙈😂😂😂
 
Top