Shqiptaret ne Gjermani....

Elsjan

Antarë i ri
prshendetje te gjitheve !
un jetoj ne gjermani qe 1 vit domethene e kam thyer vizen po e theksoj kte qe ta lidh biseden me poshte!
kte vit kam ne plan te bej martese me nje shtetase te huaj por qe jeton ne gjermani ..
Dhe mbase disa prej jush munt te din rreth martesave jasht vendit!
Doja te dija rreth dokumentave qe nevoiten dhe procedurave qe duhet te ndjek ..
Flm
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Pershendetje!
Hapi i pare qe duhet te beni eshte ti drejtoheni Ambasades Shqiptare ne Gjermani!
Nga aty do te informohi hap pas hapi,pasi eshte nje procedur e tere letrash qe duhet te ndiqet.
 

ricky_ch

******
Tek vendi ku jeton, me së miri është të shkosh ne Komunë, në Auslنnderamt ose Einwohnerkontrolle,
dhe aty merr informata me të hollèsishme.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
sme pelqen Gjermania fare per jete…... Preferohet shum kujdes ne ate vend (kriminalitet ka shum).
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
gabim e ke shtet me i mire per pune se gjermania nuk ka

pune ke... :d

... cme duhet puna, kur ka aq shum bandita kriminale, qe me trishtojnë. Mua sme pelqen ashtu kur ska aq sigurim.Suksese andej pra. : d
 

legjenda

Tetova
131895630_2141804565955994_1785711993573343331_n.jpg
hamburg
 
Top