Shqiptarja shpallet femra më e bukur e të gjitha kohërave, konsiderohej si figurë hyjnore

-800-0-ab970d9da6dbafab6d1d8e1cdd378ecd.jpg
Edhe pse vetë nuk donte të identifikohej si gruaja më e bukur në botë, Hollivudi ia ka dhënë këtë nder. Mësohet se është një shqiptare gruaja më e bukur e të gjitha kohërave, duke lënë pas Marilyn Monroe apo Elizabeth Taylor. Ajo është Fevzia Fuat Ali, bija e mbretit Fuad të Egjiptit, grua e shahut të Iranit, Muhamed Reza Pahlavi.


Ajo konsiderohej si një figurë hyjnore në mesin e shekullit të shkuar. Gazetat më të mëdha e kanë shpallur atë si Miss Bota e pashpallur.

Ajo u divorcua nga i shoqi në vitin 1948 dhe u martua me një kolonel me gjak shqiptar, Ismail Husein Shirin Bej. Vdiq në vitin 2013 në moshën 92-vjeçare në Aleksandri.

204780.jpg
204779.jpg
204778.jpg

Sot.com.al
 
Pse ishte shqiptare se mora vesh?
Apo se ishte martuar me kete kolonelin me gjak shqiptar ?
Po pra se edhe un kte po mendoja .?
Te martohesh me nje francez nuk te ben franceze . ?
Bukurin sja mohojm ( si ❤️Eshte ) ama artikulli ja ka fut kot .
 
Top