Shqyrtimi ynë i videos Oppo Find X3 Pro ka mbaruar

Oppo mahniti me X3 Pro të cilin tashmë e kemi shqyrtuar në formë të shkruar dhe zbuluam se ishte ndër flagshipët më të mirë të Android për momentin. Si procedurë standarde, ne tani po ju sjellim rishikimin tonë të videos me Will duke ju drejtuar përmes telefonit të fundit të serive Find X dhe asaj që sjell në tryezë.
Një gjë është e sigurt, Oppo dha një dizajn të njohur menjëherë. Përfundimi i qelqtë si metal i lëngshëm dhe kthesat e pjerrëta në kamera ndihmojnë që X3 Pro të dalë nga turma. Ekrani adaptiv AMOLED 120Hz performoi në mënyrë të admirueshme në testimin tonë dhe rezolucioni QHD lë shumë për të dëshiruar në këtë front.gsmarena_001.jpg

Ndërsa prisnit që performanca nga Snapdragon 888 të ishte afër performancës më të mirë, megjithëse kemi parë rezultate më të mira në standardet sintetike nga telefonat me chipset anije të vitit të kaluar. X3 Pro menaxhoi vlerësimin e qëndrueshmërisë 81-orëshe në provën tonë të pronarit të baterisë, e cila është në të vërtetë një hap më poshtë nga viti i kaluar Find X2 Pro .

Departamenti i kamerës është pa dyshim aspekti më i nxitur i X3 Pro. Snapper kryesor 50MP dhe revole i dytë 50MP ultrawide dhanë fotografi mbresëlënëse me disa nga ngjyrat më të sakta që kemi parë deri më tani. Moduli telefonik 13MP ishte paksa i dobësuar pasi bën vetëm zmadhim optik 2x dhe heq OIS.gsmarena_003.jpg
Pastaj vjen kamera e mikroskopit 3MP e cila jep një perspektivë krejt të re për fotot që thjesht nuk i merrni në pajisjet e tjera për momentin. Cilësia është e funksionueshme për sa kohë që e mbani telefonin të palëvizshëm gjatë shkrepjes.

Në fund të ditës, Find X3 Pro ofron një përzierje të ekuilibruar të ekranit, kamerës dhe performancës së papërpunuar që e krahason atë me telefonat më të mirë tani. Çmimi i lartë i kërkuar dhe rezultatet zhgënjyese të jetëgjatësisë së baterisë janë anët e dobëta, por edhe me to Find X3 Pro është një paketë mbresëlënëse e përgjithshme.

m.gsmarena.com
 
Top