• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shtatzëni pa Vitaminë C? Fëmija del budalla..

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve


Një mangësi e vitaminës C gjatë shtatzënisë, mund të dëmtojë seriozisht zhvillimin e trurit të fëmijëve. Dëme këto, të cilësuara si të pakthyeshme dhe që nuk mund të korrigjohen pas lindjes, edhe nëse pas saj fëmija nis dhe e merr atë rregullisht.

Një paralajmërim ky për të gjitha nënat e reja, përmes një studimi të publikuar në revistën shkencore “PLoS ONE”, dhe i kryer nga hulumtuesit në Universitetin e Kopenhagës.

I cili pohon konkretisht se një marrje e pamjaftueshme e Vitaminës C gjatë shtatzënisë, ajo rrezikon seriozisht zhvillimin e trurit të fetusit.Dihet se të gjitha vitaminat janë të rëndësishme për funksionimin e duhur të trupit. Secila ka rolin dhe peshën e saj në përgjithësi për funksionet vitale të trupit.

Megjithatë, ka disa vitamina, prania ose mungesa e të cilave, mund të ketë një ndikim shumë të dukshëm.

I tillë është edhe rasti i vitaminës C, e cila nëse është e mangët gjatë shtatzënisë, mund të dëmtojnë seriozisht trurin e foshnjës suaj./noa
 
Top