Si do vepronit nese zbuloni se personi qe doni, eshte i/e martuar dhe e ka fshehur?!

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Tema nuk eshte asgje tjeter vecse te tregoje se jane shtuar keta burrecer qe bejne donzhuanin dhe orleginin e famshem?
Sa per gocen ajo e ben jeten si te doje me ke te doje se atje ku jeton ajo jeta eshte liberta?
Thjeshte fenomeni i dites!!!!
Lind pyetja
Pse martohen xhanem?
E Di si thot babi im, mashkulli nga vrima del, vrim kerkon, dhe në vrim përfundon (dmth vari). Dhe tani pse bën ai donzhuanin une nuk e di, por e di që ne femrat Sduhet të bëjmë si bitch e te kënaqemi egon tonë se Ja morrem asaj tjetrës për 2 orë.:)
Sfol mo sot lool
 

Marla

Quo Vadis!
E Di si thot babi im, mashkulli nga vrima del, vrim kerkon, dhe në vrim përfundon (dmth vari). Dhe tani pse bën ai donzhuanin une nuk e di, por e di që ne femrat Sduhet të bëjmë si bitch e te kënaqemi egon tonë se Ja morrem asaj tjetrës për 2 orë.:)
Sfol mo sot lool
Ma prezanto pak babin :p lool
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Mire unaza qe humbi , po ka ikur edhe shenja qe kishte lene ne gisht??
Meqe ra fjala.... femrat jane shume me takt... nuk pyesin kurre per statusin... pyesin shoqet pasi kane mbaruar pune me ty???
Takt i madh?
Ehuhaaa,kur pyesin ato ;si eshte ,se kane a eshte me unaze a jo o jooo???
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Jo, jooo u largua nga puna direct??
Dhe ate te bente ajo e se mbanim me shoqe prz dhe pse njeriu ben si do, por ka dhe di duhet!
E shef pra , jetoni jashte e plot paragjykime
Prandaj ju ka genjy shoqja
Si mi i tregoke ti shoqes se me ke te lloçkovitet?
Pra shoqja per te qene ok me ty e paragjykimet e tua , te paska thene me mashtroi.
Nuk i viren shoqerise kushte @Rania sepse gjithkush ndergjegjen e ka per vete. Dhe jeta private eshe private
Shoqen e do per ate qe eahte , jo ate qe do ti te jete!
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
E shef pra , jetoni jashte e plot paragjykime
Prandaj ju ka genjy shoqja
Si mi i tregoke ti shoqes se me ke te lloçkovitet?
Pra shoqja per te qene ok me ty e paragjykimet e tua , te paska thene me mashtroi.
Nuk i viren shoqerise kushte @Rania sepse gjithkush ndergjegjen e ka per vete. Dhe jeta private eshe private
Shoqen e do per ate qe eahte , jo ate qe do ti te jete!
Sot shum je tum pelqy amo teper. :D
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
@Rania Un kam pershtypjen qe kjo shoqja eshte imagjinare dhe ke dashur te ringjalles forumin qe po ngordhte per cik batuta per Oscar/ngacmime/ofendime te maskuara me ironi dhe 'like&haHAha" ?

Nese e kam gabim, te kerkoj ndjese.
Te jet e vertete historia ( per te cilen ska nevoj per shum fjale sepse jan gjera qe ndodhin perdit por jo te gjitheve ju dalin te gjitha sheshit) ateher te largohet nga ai qe vetem stress mund ti sjelle...
Nuk e kuptova se si ajo e mori vesh qe kishte familje por ska me rendesi... sa me larg personave qe shumozojne familjen me zero.
 

Lauri

Anunnak
Kur njëri do të shkëputet nga tjetri ka gjithmonë diçka të "zbulojë" ??
Një lezhjan nuk dinte si t'ja bëjë që të shkëputej nga një femër nga Miloti... Më në fund e gjeti dhe i tha; "në Milot frynë shumë erë". Nuk më pëlqen kjo gjë... adio ?
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Kur njëri do të shkëputet nga tjetri ka gjithmonë diçka të "zbulojë" ??
Një lezhjan nuk dinte si t'ja bëjë që të shkëputej nga një femër nga Miloti... Më në fund e gjeti dhe i tha; "në Milot frynë shumë erë". Nuk më pëlqen kjo gjë... adio ?
Hahahahaha une e di ndryshe. Nje shkodran u dashuru me nje lezhjane e sdinte si ta hiqte qafe dhe i tha me pelqen shume por ke dicka qe sme lejon me perfundu me ty.. jan floket e tu qe i ke gjithmon te pakrehun si kacarub ???
 

Lauri

Anunnak
Hahahahaha une e di ndryshe. Nje shkodran u dashuru me nje lezhjane e sdinte si ta hiqte qafe dhe i tha me pelqen shume por ke dicka qe sme lejon me perfundu me ty.. jan floket e tu qe i ke gjithmon te pakrehun si kacarub ???
Unë e di ndryshe për këtë çiftin Lezhë-shkoder ?
Lezhjani i tha shkodranes pse binte gjithmonë shi; nuk më pëlqen se ti gjithmonë e lagun naqe??
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Su be nami po he. Pi pak uj e qetesohu .Ti hap syckat heren tjeter.ai qofte i lumtur me nusen e vet. Thuaj shoqes. Dhe futu ne forum thuj se problemi jot nuk do jet asgje para problemeve virtuale qe do gjesh ketu ??
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Unë e di ndryshe për këtë çiftin Lezhë-shkoder ?
Lezhjani i tha shkodranes pse binte gjithmonë shi; nuk më pëlqen se ti gjithmonë e lagun naqe??
Shkurt shqip shkodran te terun e lezhjan te krehun nuk gjen. Po rendesi ka qe jena kojshi te mire e lypim te njeri tjetri sheqer e kryp ???
 

Lauri

Anunnak
Shkurt shqip shkodran te terun e lezhjan te krehun nuk gjen. Po rendesi ka qe jena kojshi te mire e lypim te njeri tjetri sheqer e kryp ???
Pa merak naqe, kryp sa të doni ju japim. Për sheqer tash dalim në Shkodër ??
 

jana80

Super Moderator
Per mos te bere moralisten dhe duke qene qe eshte fenomen qe ju ka ndoh sh femrave e shume meshkujsh te ndjejne dicka per tjetrin kur eshte i zene.
Ka raste dhe njerez qe ndjejn terheqje pikerisht ne te martuaret eshte si sfide .. apo thjeshte mund ta njoh si sillet e do te ishte ne vendin e saj..
Ka njerez qe dashurohen me pleq se ju ka munguar dashuria prinderore ..
Dhe ka pafajsi qe bien viktime e atyre qe ka thene i martuari.
Sikur ka edhe buzeqeshje, kohe e gjate frekuentimi, ndarje idesh e bisedash e trasformohet ne simpati .. fiksim apo dashuri..
Qe seshte normale dhe gje e drejte nuk vihet ne dyshim .
Nuk kuptohet nga tema nese vetem shoqja eshte dashuruar apo edhe zt e ka ndihmuar apo lene te kuptoj apo mbase edhe joshje..etj etj
Cte beje ajo...
Une mendoj qe ajo duhet ne radhe te pare te bej dy kollona ku te vendos te gjitha gjerat pozitive ...te gjitha ato negative.. e poshte dy kollonave te vendos nje viz te stergjatur ku te nenkuptoje vleren? Forcen? Energjine? Dhe cfare pret nga kjo lidhje..
Te gjitha keto duke marre kohe e distanca ... nrml cdo barishte pa rrenje del siper ujit ... me pk fjale kohe e distanca do e ndihmoje te kuptoje vendin e saje.
Me vjen keq per ndjenjen e shoqes tende
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Tani perderisa keshtu e ka thene historine keshtu e besojme dhe ne. Por edhe po ta dinte, ndonjehere keto gjera nuk pyesin shume. Ndodhi ,ndodhi.

Une do i keshilloja te largohej nga ai. U dashurua do e harroje prap. Nese burri ne fjale shkon mire me familjen e tij do ishte e pafalshme te ndaje 1 cift. Nqs pastaj jane ne ate faze ku ai e ka prishur familjen tashme e nuk ka kthim pas, te vazhdojne jeten e tyre sebashku. Tani ndarjet keshtu ndodhin fundja. O tradhti, o zenka, o kjo e ajo. Shoqja duhet te vendose vete, cfare ti duket asaj me e drejte
 
Top