Si duhet te veproj Albin Kurti?

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Duke pare gjendjen e fundit dhe dy letra te marra, nje nga Izraeli dhe nje nga Turkia (Erdogani)!
Izraeli pret qe te behet sa me shpejt ambasada dhe te implementohet marrveshja e Washingtonit, kurse Erdogani i ka thene qe nese e vendos ambasaden ne Jerusalem, ateher mardhenjet do te keqesohen!?
 

Endrra

VIP
Duke pare gjendjen e fundit dhe dy letra te marra, nje nga Izraeli dhe nje nga Turkia (Erdogani)!
Izraeli pret qe te behet sa me shpejt ambasada dhe te implementohet marrveshja e Washingtonit, kurse Erdogani i ka thene qe nese e vendos ambasaden ne Jerusalem, ateher mardhenjet do te keqesohen!?
Une them se Erdoganit duhet ti degjohet fjala ??
 

WxP

Hidrauliku
Nje situat e derlikuar... por qe duhet ti japi kohe vendimeve dhe te veproj atehere kur eshte sqaruar me Erdoganin dhe te vazhdoj... me izraelin

Mazllemi eshte ne bregore do dhe gru dhe dashnore ?
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Duke pare gjendjen e fundit dhe dy letra te marra, nje nga Izraeli dhe nje nga Turkia (Erdogani)!
Izraeli pret qe te behet sa me shpejt ambasada dhe te implementohet marrveshja e Washingtonit, kurse Erdogani i ka thene qe nese e vendos ambasaden ne Jerusalem, ateher mardhenjet do te keqesohen!?


Cte keqe ka hapja e ambasades ne Jeruzalem, Pekin apo Uashington, i therrisni mendjes apo kercenimet e Turqise qenkan me te vyera se si do na dali shtet mik ndryshe?!
 

Endrra

VIP
Cte keqe ka hapja e ambasades ne Jeruzalem, Pekin apo Uashington, i therrisni mendjes apo kercenimet e Turqise qenkan me te vyera se si do na dali shtet mik ndryshe?!
Edhe per kete duhet pyetur Erdogani posi.. se rrezikohet nga Serbia Kosova .. ndaj e kane aleat ?
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Edhe per kete duhet pyetur Erdogani posi.. se rrezikohet nga Serbia Kosova .. ndaj e kane aleat ?

Shqiperine dhe Kosoven e mbron Amerika, por turku deshiron qe te mari rolin e Amerikes...
Te na mari pleshtat me mire, STAMBOLL-BEOGRAD eshte rruga kryesore ne Ballkan, nuk shikoj ndonje lidhje me Shqiperine...
 

Endrra

VIP
Shqiperine dhe Kosoven e mbron Amerika, por turku deshiron qe te mari rolin e Amerikes...
Te na mari pleshtat me mire, STAMBOLL-BEOGRAD eshte rruga kryesore ne Ballkan, nuk shikoj ndonje lidhje me Shqiperine...
Po pra se shpar po thonin mire kane ber qe kane firmosur marrveshjen dypaleshe per gjuhet ...shqip ne turqi e turqisht ne shqiperi .
Po ne Kosove cfare duhet te nenshkruhet e ci duhet Erdoganit cben Kosova ?
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Po pra se shpar po thonin mire kane ber qe kane firmosur marrveshjen dypaleshe per gjuhet ...shqip ne turqi e turqisht ne shqiperi .
Po ne Kosove cfare duhet te nenshkruhet e ci duhet Erdoganit cben Kosova ?

Jo po qe do na dilnin miq!
Turqet akoma na pretendojne se jemi krahine e tyre, se po te na njihnin si komb dhe shtet atehere do ishin ata qe do hidhnin ne Hage Konferencen e Londres qe na copetoi, por kujt t'ja thuash... ujkut?!
 

Endrra

VIP
Jo po qe do na dilnin miq!
Turqet akoma na pretendojne se jemi krahine e tyre, se po te na njihnin si komb dhe shtet atehere do ishin ata qe do hidhnin ne Hage Konferencen e Londres qe na copetoi, por kujt t'ja thuash... ujkut?!
Cakallit fare... eh sna duhen armiqt kur kemi tradhtare kombi.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Cakallit fare... eh sna duhen armiqt kur kemi tradhtare kombi.

Albin Kurti me hyri ne zemer nga 2 marsi qe vizitoi Beselidhjen e Lezhes ne Lezhe (577 vjetori i Beselidhjes se shqipetareve me ne krye Skenderbeun) aty, u tregua burre.

Kemi edhe atdhetare...
 

Endrra

VIP
Albin Kurti me hyri ne zemer nga 2 marsi qe vizitoi Beselidhjen e Lezhes ne Lezhe (577 vjetori i Beselidhjes se shqipetareve me ne krye Skenderbeun) aty, u tregua burre.

Kemi edhe atdhetare...
Vendlindja ime .. erdhi dhe spyeti asnje pushtetar aty.. nuk e ke idene si mu knaq zemra.. nuk pyeti per fodullekun dhe Arrogancen e Rames .
Le ti shtroje Erdogani, RAmes tapet te kuq ... kur humb dinjitetin para kombit ska asnje vlere.
Kurti i theu turit edhe pse Rama ska dinjitet.
 

gues-t

Barnaba
Te shohim sa politikan i shkathet do jete, se kur ishte ne opozite kritikonte gjithcka dhe i akuzonte te gjithe.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ambasada ne Jerusalem duhet te hapet. Kemi dhene nje premtim ndaj mikut tone dhe ta mbajme.
 

Lindii

Antarë i Respektuar
Albin Kurti shpresoj të vërë dorë edhe më fatin e vëndit tonë Shqiperi zgjedhjet e Prillit 2021
 

Marla

Quo Vadis!
Duke pare gjendjen e fundit dhe dy letra te marra, nje nga Izraeli dhe nje nga Turkia (Erdogani)!
Izraeli pret qe te behet sa me shpejt ambasada dhe te implementohet marrveshja e Washingtonit, kurse Erdogani i ka thene qe nese e vendos ambasaden ne Jerusalem, ateher mardhenjet do te keqesohen!?
Do na degjoje Bini thua? :p

Thuj te beje sic do uncle sam leje taipin se nuk eshte e ardhmja e Kosoves TurKIa. :D
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Marreveshjet duhet te respektohen. Nese Albini refuzon do jete autogoli me i madh qe i ben karrieres se tij.
Erdoganit ska pse i mbetet qefi sepse as ne nuk merzitemi kur miliardat i investon ne serbi dhe xhamiat i ngre ne Shqiperi.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Perpos sofizmave qe u knaqa tu i lexu

Erdogani eshte askushi per te vendosur per nje shtet tjeter se cfare ambasadash hap, veton le ta vendosi per shtetin e tij
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Mu ma shum m'habit @Endrra qe ku flitet per turkun e shikoj si eksperte te Osmanllishtes tu komentu ???
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Albini eshte koke-mushke, do sillet bazuar ne prirjet e tij, here here te tepruara" nacionaliste.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Duhet te veproje me kujdes te shtuar :p
 
Top