Si e pelqeni bakllavanë?

Abisi

offline✌
Edhe pak dhe do të fillojë përzgjedhja dhe përgatitja e bakllavasë, ëmbëlsirës perfekte të fundvitit. Cila prej këtyre në foto është e preferuara juaj: ajo me lajthi, fistikë, arra apo bajame? Jepni mendimin tuaj në komente dhe ftoni edhe miqtë të bëhen pjesë e diskutimit.
Agroweb
FB_IMG_1605730382627.jpg
 

Attachments

 • FB_IMG_1605730373298.jpg
  FB_IMG_1605730373298.jpg
  72.4 KB · Shikime: 0
 • FB_IMG_1605730366395.jpg
  FB_IMG_1605730366395.jpg
  100.3 KB · Shikime: 0
 • FB_IMG_1605730355827.jpg
  FB_IMG_1605730355827.jpg
  55.7 KB · Shikime: 0

Darius

DENY IGNORANCE
Abis, qent e Rilidjes te henkshin, me kete teme.
Dobesia ime, eshte bakllavaja.
Nese bie ne nje tepsi me bakllava, o do me heqin tepsine nga dora ose do e mbaroj te gjithen ?
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Abis, qent e Rilidjes te henkshin, me kete teme.
Dobesia ime, eshte bakllavaja.
Nese bie ne nje tepsi me bakllava, o do me heqin tepsine nga dora ose do e mbaroj te gjithen ?
Nje i njohuri im ne fcb,duke qene se dhe ai e ha shume bakllavane,beri nje batute qe une e mbaj mend akoma.Ne shqiptaret nuk i leme kurre punet pas dore.Deshmimtar per kete eshte tepsia e bakllavase qe po e nisem,e cojme deri ne fund.
Mos valle ti je ai qe njoh une?!????
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Ate qe shoh ne foto pelqej une se skam alternative zgjedhje?
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
@Marla
Ti qe do te mbash linjet, ma ler mua bakllavane tende ??
Nuk e mohoj qe vdes me pelqen shume.

Para 2 vjetesh kam ngrene 1 tepsi te tere se sma hante asnji ne shpi dhe rezultati ishte katastrofik. Mu desh me shume se 1 vit e mos me shume te hiqja kilet dhe varesine nga sheqeri.
 

Darius

DENY IGNORANCE
E dua tradicionale Shqiptare. Me grate qe zgjohen heret, bejne petat edhe i vendosin neper divane qe te thahen. Me arra speciale Dibre. Gjalp te fresket te tretur. Pak karafil ne sherbet. Me dy shtresa me arra. Sherbetit ti hidhet pak limon qe mos te sheqeroset. Te pritet bukur. Sherbeti te hidhet me qetesi edhe durim, here pas here dhe ne temperaturen e duhur. Te mbulohet edhe te lihet qe ti hyje sherbeti nga lart poshte edhe anasjelltas. Si perfundim, nuk dua ta pertyp, por te me shkrihet ne goje ??
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Eshte turke abi jo skipetare lol

Mgjate dhe mua me pelqen ajo atmosfere feste

Sot po mendoja te zbukuroja shtepine per krishtlindje atmosfere feste drita bredhi. Ndoshta merrem neser :)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Ajo turke turke nuk me pelqen. Eshte si llaç edhe behet me peta te gatshme. Prandaj e theksova se si. Ne fakt çdo fund viti ose edhe me ndonje sebep, e pergatisim sikurse e pershkova me lart. Ne te kundert, me mire nje torte. ??
 

Abisi

offline✌
Ajo turke turke nuk me pelqen. Eshte si llaç edhe behet me peta te gatshme. Prandaj e theksova se si. Ne fakt çdo fund viti ose edhe me ndonje sebep, e pergatisim sikurse e pershkova me lart. Ne te kundert, me mire nje torte. ??
Ndaj të njëjtin mendim me ty për bakllavanë turke.
Më pëlqen ajo bakllavaja që bën mami im prej kohësh.. që i bën petët një nga një ?
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Ajo turke turke nuk me pelqen. Eshte si llaç edhe behet me peta te gatshme. Prandaj e theksova se si. Ne fakt çdo fund viti ose edhe me ndonje sebep, e pergatisim sikurse e pershkova me lart. Ne te kundert, me mire nje torte. ??

Bakllavaja eshte tradicionale turke jo shqiptare si embelsire.

E di e di per ca flet. Gjyshja ime korcare me ka nxi jeten kur isha e vogel me ato petat nje nga nje te holla te holla lol
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
E dua tradicionale Shqiptare. Me grate qe zgjohen heret, bejne petat edhe i vendosin neper divane qe te thahen. Me arra speciale Dibre. Gjalp te fresket te tretur. Pak karafil ne sherbet. Me dy shtresa me arra. Sherbetit ti hidhet pak limon qe mos te sheqeroset. Te pritet bukur. Sherbeti te hidhet me qetesi edhe durim, here pas here dhe ne temperaturen e duhur. Te mbulohet edhe te lihet qe ti hyje sherbeti nga lart poshte edhe anasjelltas. Si perfundim, nuk dua ta pertyp, por te me shkrihet ne goje ??
O Darius se kam idene sesa gatuan ti ,por te jesh i sigurte qe te nxjerresh kete rezultat,do pyet mire vetja?
Ime moter eshte guzhiniere e shkelqyer dhe si e tille nje vit me beri bakllavane.(behet fjale per 4 vite me perpara)
E provuan te gjithe,e pyesnin kush e beri.Ime vjehrre qe e ka zakon cdo gje te mire e adreson ne emrin tim? ,ma faturoi mua.
E cte shohesh?!
Vitin tjeter kishim 5 tepsija te rreshtuara ,produktet dhe kerkesen e duam si ajo qe hengrem vjet???
Fol ti tani?
Ku ta gjeja time moter?
Isha gati te nxirrja pas nje viti vjehrren genjeshtare?
Gjithsesi e gjeta zgjidhjen,shoqja ime kishte furre e i bera per nje dite te gjitha?
Rezultati: (mjafton qe mos te ktheheshin me tek une)???
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
O Darius se kam idene sesa gatuan ti ,por te jesh i sigurte qe te nxjerresh kete rezultat,do pyet mire vetja?
Ime moter eshte guzhiniere e shkelqyer dhe si e tille nje vit me beri bakllavane.(behet fjale per 4 vite me perpara)
E provuan te gjithe,e pyesnin kush e beri.Ime vjehrre qe e ka zakon cdo gje te mire e adreson ne emrin tim? ,ma faturoi mua.
E cte shohesh?!
Vitin tjeter kishim 5 tepsija te rreshtuara ,produktet dhe kerkesen e duam si ajo qe hengrem vjet???
Fol ti tani?
Ku ta gjeja time moter?
Isha gati te nxirrja pas nje viti vjehrren genjeshtare?
Gjithsesi e gjeta zgjidhjen,shoqja ime kishte furre e i bera per nje dite te gjitha?
Rezultati: (mjafton qe mos te ktheheshin me tek une)???
Paske vjerre per mashalla flori se ka ca te tjera qe gatimet e keqija jua faturojne nuseve lol
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Paske vjerre per mashalla flori se ka ca te tjera qe gatimet e keqija jua faturojne nuseve lol
Nese une jam kaq e mire me njerezit ne pergjithesi,eshte padyshim ajo cka une perfitova nga nje bashkejetese 7 vjecare ,me 7 veta ne shtepi,me nje rroge te vetme dhe me nje fryme dashurie qe me sinqeritet ,sado qe une jam rrit me shume dashuri,e admiroja dhe merita i shkon vjehrres.
Se gruaja ben ligjin?
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Nese une jam kaq e mire me njerezit ne pergjithesi,eshte padyshim ajo cka une perfitova nga nje bashkejetese 7 vjecare ,me 7 veta ne shtepi,me nje rroge te vetme dhe me nje fryme dashurie qe me sinqeritet ,sado qe une jam rrit me shume dashuri,e admiroja dhe merita i shkon vjehrres.
Se gruaja ben ligjin?

Mund te behesh mentorja ime kur te gjej vjerren? :p lool
 
Top