Si mendon ti ???

iLirjam

Antar i fv.al
Partit Shqiptare,,,qe marrin pjes ne kto zgjedhje,,nuk mund ta perbellojn reagimin qe do bente bota nese do tu fliste hapurazi per nje bashkim,,,Kosov Shqipri,,klasa politike shqiptare deri sot nuk ka treguar as mat voglin interes per ni lvizje te till,

Shqipris i mungon nje frym e re politike,,,nje frym e re monarke e perkushtruar dhe e vendosur per ndryshim.un monarkine e shikoj si te vetmen alternativ per bashkim e plot kombtar,,dhe si hapin e par qe shqiperia ben ne rrugen qe e con per ne kete qellim,
 
Last edited by a moderator:

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: Si mendon ti ???

Partit Shqiptare,,,qe marrin pjes ne kto zgjedhje,,nuk mund ta perbellojn reagimin qe do bente bota nese do tu fliste hapurazi per nje bashkim,,,Kosov Shqipri,,klasa politike shqiptare deri sot nuk ka treguar as mat voglin interes per ni lvizje te till,

Shqipris i mungon nje frym e re politike,,,nje frym e re Anarkiste e perkushtruar dhe e vendosur per ndryshim.un Anarkin e shikoj si te vetmen alternativ per bashkim e plot kombtar,,dhe si hapin e par qe shqiperia ben ne rrugen qe e con per ne kete qellim,

e di se çfarë është anarkia!?
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Si mendon ti ???

e di se çfarë është anarkia!?

po esht te rrebelohet nje Shqiptar dhe te ZHduk figurat e politikes Shqiptare nga skena,,,dhe te behet Mbret i Territoreve te Shqiperis,
pastaj te kerkoj krevatin LOLLOL
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si mendon ti ???

Pa Ligj....:(
 

sheki

Anëtar i ri
Titulli: Si mendon ti ???

nuk ben te humbim shpresat se do vije ajo dite
kur do jemi nje shtet.
edhe pse tashme kufijt vetem qendrojn sa per sy e faqe
 
Titulli: Si mendon ti ???

Nuk ka shtet ideal...kur u ndan keto na rane keshtu qe mire jemi duke mbijetuar.
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si mendon ti ???

nuk ben te humbim shpresat se do vije ajo dite
kur do jemi nje shtet.
edhe pse tashme kufijt vetem qendrojn sa per sy e faqe

Hiq sma merr mendja... po doket puna prej tashtit.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Si mendon ti ???

Politikisht Shqiperise nuk i intereson akoma nje bashkimi per arsye se Kosova nuk ka statusin e plote te nje shteti te pa varur dhe nuk mund te bej bashkim trojesh. Deri sa te fitohet ky status, atehere mendoj se politikat e te dyja shteteve duhet te reflektojne, por teper e veshtire te pranojne vet klasa politike e Kosoves per arsye se preken shume interesa ekonomike qe politika Kosovare mund ti shfrytezoje mjaft mire. Per vec ksaj nje rrol negativ kryesor luan edhe politika e jashtme apo te shteteve fqinj qe nuk pranojne krijimin e nje Shteti te rindertuar e te bashkuar qe mund te kthehet shume shpejt nje Superfuqie e re ne ballkan.
 
Titulli: Si mendon ti ???

Partit Shqiptare,,,qe marrin pjes ne kto zgjedhje,,nuk mund ta perbellojn reagimin qe do bente bota nese do tu fliste hapurazi per nje bashkim,,,Kosov Shqipri,,klasa politike shqiptare deri sot nuk ka treguar as mat voglin interes per ni lvizje te till,

Shqipris i mungon nje frym e re politike,,,nje frym e re Anarkiste e perkushtruar dhe e vendosur per ndryshim.un Anarkin e shikoj si te vetmen alternativ per bashkim e plot kombtar,,dhe si hapin e par qe shqiperia ben ne rrugen qe e con per ne kete qellim,

Anarkia eshte rremuje atehere ti veme flaken vendit qe te rregullohemi me mire e te bejme bashkim ...
Kjo me duket absurditet...
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Si mendon ti ???

se kuptoj ca lidhje ka anarkia me bahskimin e shqiperise me kosoven.
anarkia eshte dicka e ngjashme me sodomen dhe gomorren.
dhe mblidhe mendjen se bota nuk do he per he bahskim te tille te shqiperise me kosoven, pasi deri me sot qe nga krijimi i botes nacionalizmi vetem luftra ka sjelle.
e pse duhet te bahskohet kosova me shqiperine njehere? e?
qe te behen vendi me i fuqishem ne ballkan ne trafikun e droges? kshu?
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Si mendon ti ???

se kuptoj ca lidhje ka anarkia me bahskimin e shqiperise me kosoven.
Anarkia eshte dicka e ngjashme me sodomen dhe gomorren.
Dhe mblidhe mendjen se bota nuk do he per he bahskim te tille te shqiperise me kosoven, pasi deri me sot qe nga krijimi i botes nacionalizmi vetem luftra ka sjelle.
E pse duhet te bahskohet kosova me shqiperine njehere? E?
qe te behen vendi me i fuqishem ne ballkan ne trafikun e droges? Kshu?

hahahahahah ju kerkoj falje;;sepse kam ngaterruar fjalen anarki;;;me monarki hahaha
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Si mendon ti ???

edhe nje her pra fjala ieshte per Monarki,,dhe jo Anarki,dhe ju lutem moderatoreve te gorrigjojn temen nese kan mundesi,,

fjala Monarki ishte shlyer nga kujtesa ime,,kur hyra sot dhe shikova edhe nje her pyetjen e METI,e din se c´far esht anarkia???kam qesh me lot hahahahaahah
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Si mendon ti ???

Aktualisht jam kunder bashkimit :canna:nese vertete kemi ardhur ne ate gjendje per te bere pune te mencura :poezi:ka plote tjera qe duhet bere para se te bashkohemi :canna:
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Si mendon ti ???

Aktualisht jam kunder bashkimit :canna:nese vertete kemi ardhur ne ate gjendje per te bere pune te mencura :poezi:ka plote tjera qe duhet bere para se te bashkohemi :canna:

jam plotsisht dakord,,,por nuk do te thot se sduhet menduar edhe per bashkimin KOMBTAR,,pasi e kemi AMANET nga gjith DESHMORET E KOMBIT,

Monarkia mendoj un,,,,,do ishte Fundi i dyshimit qe Shqipria vertet po integrohet dhe po kthehet ne Identitin e saj qe ju perkemb me shekuj,,dhe do te ishte fillimi i zhgendres "nga Iliria jan Trojet e mia"dhe Besoj se kjo do ndodhi ne nje te ardhme te afert,vet historia e kerkon nje gje te till,,qe ne te behemi shembull per te gjith boten,
Si do vi kjo dit??
un nuk ja kam iden,per kete desha te shoh se c´far mendoni ju?
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si mendon ti ???

ne skemi nevoje per monarki..por per njerez te afte te na drejtojne drejt europes si nje shtet i konsoliduar...
se pak a shum sot ne te njejtat kushte me monarkine jemi..nje vend qe i trashegohet here nje partie,here nje tjetre..po te njejtat fytyra...po te njejtat fjale..si fjalimi i nje sovrani..
jo jo ska cna duhet monarkia..........
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Si mendon ti ???

ne skemi nevoje per monarki..por per njerez te afte te na drejtojne drejt europes si nje shtet i konsoliduar...
se pak a shum sot ne te njejtat kushte me monarkine jemi..nje vend qe i trashegohet here nje partie,here nje tjetre..po te njejtat fytyra...po te njejtat fjale..si fjalimi i nje sovrani..
jo jo ska cna duhet monarkia..........
histori,,,dhe duke u nis nga fakti se sa her shqipria ka qen monarki,me mbreta shqiptar,,edhe nese per nje koh te shkurter,ka pasur suksese te gjithanshme,,dhe jan ber ndryshime te medha,

mendoj se ka kombe qe jan te lindur per te jetuar ne Monarki,,dhe vetem kjo lloj mynyre ju pershtatet me se miri,

un e ndjej qe momanti ka ardh,,per nje shperthim demokracie te vertet:col:

por si???
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si mendon ti ???

histori,,,dhe duke u nis nga fakti se sa her shqipria ka qen monarki,me mbreta shqiptar,,edhe nese per nje koh te shkurter,ka pasur suksese te gjithanshme,,dhe jan ber ndryshime te medha,

mendoj se ka kombe qe jan te lindur per te jetuar ne Monarki,,dhe vetem kjo lloj mynyre ju pershtatet me se miri,

un e ndjej qe momanti ka ardh,,per nje shperthim demokracie te vertet:col:

por si???

se di...:konfuz:
mbaj mend qe ne histori na kan mesuar se mbreti i fundit ja mbathi me te katra sapo shqiperise iu kanos rreziku fashist........
ndoshta shqiperia mund te kete lulezuar,por atehere ishte koh tjeter...
dhe as nuk mendohej nje bashkim me kosoven...plus qe po te ndodhte kjo sot monarkia do te thoshte diktature besoj,sepse do kerkonte pershtatjen e nje shteti qe per aq shum vjet ka qene nen tutelen e tjeterkujt..e do shtroheshin ato pyetjet qe jan hapur tek ajo tema tjeter....gjithsesi sjam shum per monarkine
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Si mendon ti ???

bashkimi i shqiperise-gjysme, me gjysmen tjeter sidomos me kosoven dhe camerine do te shlyente mekatin qe europa i ka bere shqiptarve,
do te kishte shkuar ne fund drejtesia e nje populli me te shtypur ne europe,
shqiptaret do ishin ne gjendje qe te mbroheshin vete nga ky shtet 'vjaber' sepse keshtu nuk do jemi kurre ne gjendje tjua a kthejme fqinjeve agresive dhe do te shmangeshin masakrat kundra shqiptarve,
do te ishim popull me dinjitet dhe te integruar.

duhet kohe dhe pune (mendimi im personal eshte vetem nese do vije ne pushtet familja mbreterore kjo do te ndodhe sepse ne programet partiake nacionaliste mbreterore nuk shmanget dhe rrebelimi i armatosur per te arritur keto aspirata) gje qe asnje parti me bazament se ka kete program jo me partite e medhaja qe jan bere pa pik morali.

rroft shqiperia
rroft kosova
rroft populli shqiptar ku do qe jeton
rroft mbreti.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Si mendon ti ???

sdi gjo ..
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Titulli: Si mendon ti ???

Po amani re :D po politikanet e shqiperise skan kohe te dhe interes te merren me kete ceshtje sepse kan betejen e tyre politike midis njeri tjetrit per ceshtje ekonomike personale ...
 
Titulli: Si mendon ti ???

Partit Shqiptare,,,qe marrin pjes ne kto zgjedhje,,nuk mund ta perbellojn reagimin qe do bente bota nese do tu fliste hapurazi per nje bashkim,,,Kosov Shqipri,,klasa politike shqiptare deri sot nuk ka treguar as mat voglin interes per ni lvizje te till,

Shqipris i mungon nje frym e re politike,,,nje frym e re monarke e perkushtruar dhe e vendosur per ndryshim.un monarkine e shikoj si te vetmen alternativ per bashkim e plot kombtar,,dhe si hapin e par qe shqiperia ben ne rrugen qe e con per ne kete qellim,

MONARKI...Pupupupu ca thua mo....Monarkia kush Zogu pfffffffffffff...
Me fal Iliriam po kjo me duket kot fare...
 
Top