Si ta heq qafe...

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Epo i mire mo i mire eshte nuk shahet :p,po kur nuk te ngjit .......hahahaha ,kur s'ta ndjen :grusht3:

Pastaj lexo dhe disa postime me siper te kuptosh


Nuk ka cun te bukur,vetem simpatik
:syze:

:puc

Pse George Micheal, Elton John, s'te duken te bukur ty ?

Mos e vrit mendjesh shume zhgenjyyy se rrezikon te te mbese ne mendje :gjujpeshk:
 

Elushe

Vogëlushe
Sinqeriteti eshte arma me e forte. Se neser pas neser mund te te thote qe jo bera kte e ate per ty, ku i dihet c'mendje ka. Eh, nuk mund te jetojme jeten per te tjeret. Jo te mos e lendoj, jo kshu jo ashtu. Ne radhte te pare vjen lumturia jote, me pas nese ke mundesi te ndihmosh tjetrin te lumturohet mire, nese jo, prap mire, shih veten tende.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Pse George Micheal, Elton John, s'te duken te bukur ty ?

Mos e vrit mendjesh shume zhgenjyyy se rrezikon te te mbese ne mendje :gjujpeshk:


Jo nuk me duken te bukur
Nuk e vras shume mendjen sidomos per meshkuj........ishte nje menyre te diskutuari sesa si personale ....
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Sinqeriteti eshte arma me e forte. Se neser pas neser mund te te thote qe jo bera kte e ate per ty, ku i dihet c'mendje ka. Eh, nuk mund te jetojme jeten per te tjeret. Jo te mos e lendoj, jo kshu jo ashtu. Ne radhte te pare vjen lumturia jote, me pas nese ke mundesi te ndihmosh tjetrin te lumturohet mire, nese jo, prap mire, shih veten tende.


C'te doje le te beje ai ,perpjete nuk eshte hedhur ,nuk ka bere ndonje sakrifice te madhe vetem disa letra me dha qe i bera copy;)

Tashi meqe meshkujt shquhen per zgjuarsi po ja le atij ne dore te kuptoje
 

angel boy

cun i veshtire
zhgenjyy, e ka kuptuar ai djali qe ka te beje me nje vajze yll si ty prandaj nuk heq dore kollaj....
 

abstraction

Carpe Diem
Nje njeri te njohur fare rastesisht...(i ke dhene nr tel thjesht per nje info qe te ka interesuar,me mire pa info ufaaaaa)

Kush mund te jete nje menyre e sjellshme "per te hequr qafe" nje mashkull/femer ???

Dike per te cilin/cilen ti nuk tregon interes ,nuk i kthen as sms as zile ....dhe kur ai/ajo vjen te takon ,ne nje fare menyre ti justifikohesh per te mos dale me te????
.........sa gje e bezdisshme eshte kjo per ju???
Me mire t'i thuash drejt t'i nuk me ngjall interes/nuk dua te dal per kafe me ty apo t'i shmangesh(kur nuk e kuptojne shmagien ca ti besh ....uffff)

I mirepres mendimet tuaja .......flm
zhgenjyy:flutur:


hall i madh te paska zene oj cuce . :gjujpeshk:
 

abstraction

Carpe Diem
hahaha po dhe ky si te tjeret mi ,c'hyn halli ketu

Mos ju pergjigj kur te merr apo con sms-ra . Nxirr ne pah virtytin e indiferences dhe injorimit 100% . Nese vazhdon akoma , gje qe e dyshoj , thuaji " mos me merr me ne tel " se jam e zene . Kam b/f . Ose thuaji ke burre. Kush te funksionoje the best . Nese jo , dhe atehere halli i madh te paske zene . yess . :grusht3::eek:hh:
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Mos ju pergjigj kur te merr apo con sms-ra . Nxirr ne pah virtytin e indiferences dhe injorimit 100% . Nese vazhdon akoma , gje qe e dyshoj , thuaji " mos me merr me ne tel " se jam e zene . Kam b/f . Ose thuaji ke burre. Kush te funksionoje the best . Nese jo , dhe atehere halli i madh te paske zene . yess . :grusht3::eek:hh:

Hahahaha sa me vjen per te qeshur ,me siguri nuk i njeh hallet ti abstract....se ky nuk me duket ndonje hall mua ...

Nuk kerkova mendime se nuk di si ta heq qafe ishte me teper per diskutim,me vjen keq per ate se nuk eshte i afte te kuptoje :D
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
sjam e afte te te kuptoj ? hmm oki ... ndihme te ofrova . E refuzove ? Si te duash . Now u hurt my feelings too :mah

Take it easy girl......I have my reasons to defy ,don't drag your feelings ,it's only a discussion......... i agree your help

regards
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
O Zhgenjy-e hoqe qafe djalin mi ?

Me duket se po,nuk eshte dukur hic kohet e fundit nga keto ane :haha: ,pak me vonese po e kuptoi me ne fund :haha:
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
mire qe ste mar shpesh ne telefon se do thosha se ishte per mua kjo teme LOL LOL LOL
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Si ta heq qafe...:">

Asgje hic...Thuaja troc e shkurt,ME LER REHAT...Jo tja lesh ta kuptoje,jo tja thuash me takt,jo ta shmangesh,ehu te kishte aq kapacitet tjetri do i kuptonte qe ne mimiken e fetyres kur gjerat nuk shkojne...Tani ska pse vritet mendja si te heqesh qafe dike,menyra me e shkurter dhe me frytdhenese,thuaja troc,po kuptoi mir,po vazhdoi injoroje...Kur ste intereson nje njeri ste kushton shume injorimi,ne asnje aspekt:)
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Si ta heq qafe...:">

Gjeja me e mire dhe me e drejt eshte ti thuash drejt e shqip qe nuk keni asgje te perbashket qe te frekuentoheni si miq... nersa ti shmangesh eshte dicka qe vetem frikacaket e bejn dhe eshte me e dhimbshme per ate person..

Nje njeri te njohur fare rastesisht...(i ke dhene nr tel thjesht per nje info qe te ka interesuar,me mire pa info ufaaaaa)

Kush mund te jete nje menyre e sjellshme "per te hequr qafe" nje mashkull/femer ???

Dike per te cilin/cilen ti nuk tregon interes ,nuk i kthen as sms as zile ....dhe kur ai/ajo vjen te takon ,ne nje fare menyre ti justifikohesh per te mos dale me te????
.........sa gje e bezdisshme eshte kjo per ju???
Me mire t'i thuash drejt t'i nuk me ngjall interes/nuk dua te dal per kafe me ty apo t'i shmangesh(kur nuk e kuptojne shmagien ca ti besh ....uffff)

I mirepres mendimet tuaja .......flm
zhgenjyy:flutur:
 

Abisi

Larguar✌
I here provohet shmangia me stil..po nuk funksionoi,thuhet troc
 
Redaktimi i fundit:

Jetmira

Antarë i Respektuar
Nese nuk kam deshir ta shoh,i gjej justifikime prsh... kam per te mesuar,per te lexuar ose po me flihet gjum.
Nese personi ne fjal insiston me shum,i them :"Nuk mbaj tipa ne shoqeri".
P.S Tipa u them njerezve qe ju duket vetja "Perendia mbi Toke"
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Mua kjo tema me duket shume fallco!
Do mundohem t'a mbeshtes arsyetimin: ne rradhe te pare fakti qe jane shkembyer numrat e telefonave do te thote qe nje nga te dyja palet kishte nevoje per palen tjeter. Ne rastin konkret personi qe kerkonte informacion dhe qe do te heqi qafe informuesin.
Midis kerkimit te informacionit nga pala X drejt pales Y mungon diçka: kush kerkoi takim? Perse pala Y kerkon akoma palen X? Perse pala X do t'a heqi qafe?

Shihni me pak telenovela dhe me shume dokumentare qe jane te shendetshem per sistemin qendror te trurit. Po te komunikosh me baza te sakta njerezit largohen vete. Po komunikove me shpate ne dore, kujdes!
 

Abisi

Larguar✌
Nje njeri te njohur fare rastesisht...(i ke dhene nr tel thjesht per nje info qe te ka interesuar,me mire pa info ufaaaaa)

Kush mund te jete nje menyre e sjellshme "per te hequr qafe" nje mashkull/femer ???

Dike per te cilin/cilen ti nuk tregon interes ,nuk i kthen as sms as zile ....dhe kur ai/ajo vjen te takon ,ne nje fare menyre ti justifikohesh per te mos dale me te????
.........sa gje e bezdisshme eshte kjo per ju???
Me mire t'i thuash drejt t'i nuk me ngjall interes/nuk dua te dal per kafe me ty apo t'i shmangesh(kur nuk e kuptojne shmagien ca ti besh ....uffff)

I mirepres mendimet tuaja .......flm
zhgenjyy:flutur:

Kur nuk kupton,i fut i bllok ne cdo kontakt qe mund ta kesh,e bi rehat pastaj :p
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Mirë Loyalty mirë.
Zemër fortë qënke e ti :(

Passion, llafet nuk prodhojne lek por deme mbi njerezit me shume se nje! Dhe demet ne mos sot neser i paguan kush i ben vete apo i sajon me deshire.
Perderisa po komunikojme ketu, mendoj se nuk na ka pjelle Lopa ose ndonje kafshe tjeter.
 
Redaktimi i fundit:

Zana1

Braveheart
I kam shume bezdi k'to tipat/tipet qe perfitojne nga raste te tilla, me ane te numrit te tel... per k'te arsye , perderisa nuk i kam dhene ndonje shkak qe te tejkaloje limitet , zakonisht si fillim pretendoj dhe i jap te kuptoj qe po i shmangem me stil qellimit tend... e nese bezdisja vazhdon e pala e tjeter insinston me bezdisjet e tij/saj , i bej ignore ignore ... e nese vazhdon ta teproje , i bej block/delete dhe aq e kupton vete arsyen ai/ajo.


Asnje nuk ka te drejte, qe te sillet si i/e tille....vetem per faktin qe perfiton nga kontakti me ty.


Dje jo me gjate, takova rastesisht nje ( shok ) shok ne thonjeza sepse ka vite qe njihemi nga larg/afer por nuk kemi te njenten shoqeri e nuk shoqerohemi perjashta bashke , por qe rastisim ne ambiente te perbashketa e thjeshte prsh bejme ndonje bisede te shkurter . Ma kerkoi nr e tel duke justifikuar se donte qe te me pyeste per nje keshille ( e une vete isha ne nxitim ) .. nuk ja ka ndare tere diten dje pa lidhje me mesazhe , e sot ne pike te mengjesit ... ai dergo 20 - te e une maximumi 2 ... e ajo qe me acaroi me shume ishte sjellja e tij, fjalet qe perdor ne mesazhet e tij .. ( baby, sweetheart, hottie, my lovely ) mah ... weirdo , a total turn off. Sot i kam bere totalisht ignore, po pres dhe e kam ndare mendjen nese sonte me bezdis qofte edhe me nje mesazh te thjeshte, do ti bej block delete.

Gjithsesi kur dikush te shmang te ben ignore, pala e tjeter duhet ta marri sinjalin ... qe mos te jete nevoja e te krijohet nje ambient i pakendshem mes dy paleve, ne te kundert nuk ke rruge tjeter me k'to lloj tipash/pesh... por ti bllokosh fshish nga tel nje here e mire.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
S"ma ka ndodhur ndonjehere te me bezdisi dikush.
S"mbaj mend ne jeten time te jem detyruar te dal jasht ektikes sime te komunikimit ,apo te jem detyruar ti them mos e formo numrin tim me.
Gjithesesi duhet kujdes dhe ska nevoj ti japesh afrimitet nje te panjohuri/e nese per nje arsye apo tjeter i afrove nje informacion te caktuar apo ndihme.
Ska nevoje as ti biesh rrotull fare kur don te distancosh dike.
Thjesht i pohon qe zoteri apo zonje ketu biseda jone mbyllet. Te jini mire dhe mos shqetesoni me,kaq.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
S"ma ka ndodhur ndonjehere te me bezdisi dikush.
S"mbaj mend ne jeten time te jem detyruar te dal jasht ektikes sime te komunikimit ,apo te jem detyruar ti them mos e formo numrin tim me.
Gjithesesi duhet kujdes dhe ska nevoj ti japesh afrimitet nje te panjohuri/e nese per nje arsye apo tjeter i afrove nje informacion te caktuar apo ndihme.
Ska nevoje as ti biesh rrotull fare kur don te distancosh dike.
Thjesht i pohon qe zoteri apo zonje ketu biseda jone mbyllet. Te jini mire dhe mos shqetesoni me,kaq.

E ke mire. Problemi eshte kur t'a nisin demin nga larg dhe nuk mbajne pergjegjesi para fakteve!
 
I kam shume bezdi k'to tipat/tipet qe perfitojne nga raste te tilla, me ane te numrit te tel... per k'te arsye , perderisa nuk i kam dhene ndonje shkak qe te tejkaloje limitet , zakonisht si fillim pretendoj dhe i jap te kuptoj qe po i shmangem me stil qellimit tend... e nese bezdisja vazhdon e pala e tjeter insinston me bezdisjet e tij/saj , i bej ignore ignore ... e nese vazhdon ta teproje , i bej block/delete dhe aq e kupton vete arsyen ai/ajo.


Asnje nuk ka te drejte, qe te sillet si i/e tille....vetem per faktin qe perfiton nga kontakti me ty.


Dje jo me gjate, takova rastesisht nje ( shok ) shok ne thonjeza sepse ka vite qe njihemi nga larg/afer por nuk kemi te njenten shoqeri e nuk shoqerohemi perjashta bashke , por qe rastisim ne ambiente te perbashketa e thjeshte prsh bejme ndonje bisede te shkurter . Ma kerkoi nr e tel duke justifikuar se donte qe te me pyeste per nje keshille ( e une vete isha ne nxitim ) .. nuk ja ka ndare tere diten dje pa lidhje me mesazhe , e sot ne pike te mengjesit ... ai dergo 20 - te e une maximumi 2 ... e ajo qe me acaroi me shume ishte sjellja e tij, fjalet qe perdor ne mesazhet e tij .. ( baby, sweetheart, hottie, my lovely ) mah ... weirdo , a total turn off. Sot i kam bere totalisht ignore, po pres dhe e kam ndare mendjen nese sonte me bezdis qofte edhe me nje mesazh te thjeshte, do ti bej block delete.

Gjithsesi kur dikush te shmang te ben ignore, pala e tjeter duhet ta marri sinjalin ... qe mos te jete nevoja e te krijohet nje ambient i pakendshem mes dy paleve, ne te kundert nuk ke rruge tjeter me k'to lloj tipash/pesh... por ti bllokosh fshish nga tel nje here e mire.

Ke numer te telefonit ti :p Kam nevoj edhe une per keshillen tende lol
 

Zana1

Braveheart
Ke numer te telefonit ti :p Kam nevoj edhe une per keshillen tende lol

Nuk na lejohet qe te thyejme rregullin e virtualitetit, C3ni :romeoxhuli: : p

Ps.. Nejse , me ane te tel eshte rehat si ta heqesh qafe dike... por kur te rastis ndonje komshi apo ne lagje .. k'to ta prishin diten e te del qejfit qe te dalesh edhe perjashta. :008:
 

Zana1

Braveheart
S"ma ka ndodhur ndonjehere te me bezdisi dikush.
S"mbaj mend ne jeten time te jem detyruar te dal jasht ektikes sime te komunikimit ,apo te jem detyruar ti them mos e formo numrin tim me.
Gjithesesi duhet kujdes dhe ska nevoj ti japesh afrimitet nje te panjohuri/e nese per nje arsye apo tjeter i afrove nje informacion te caktuar apo ndihme.
Ska nevoje as ti biesh rrotull fare kur don te distancosh dike.
Thjesht i pohon qe zoteri apo zonje ketu biseda jone mbyllet. Te jini mire dhe mos shqetesoni me,kaq
.

Prb k'tu eshte kur ja thuan k'to fjalet e fundit, e prape se prape nuk ndalon ... vazhdon akoma te te bezdisi. :confused:

Po behet fjale ne raste te tilla
 
Top