Si ta largoj dike nga mendja?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Mendoj qe nje nder format e mira dhe te shendetshme eshte. :p
ta lesh veten ti shkosh deri ne fund te vuajtjes me veten,kur arrine ate pike per pak kohe kjo,jo te zgjas muaji e vite . :p
Me pas dalengadale fillon merr veten dhe kupton qe ajo qe te ben te vuash nuk eshte ai ose ajo,por je ti ,sepse ti duhet t`ia arsytosh vetvetes qe duhet te dalim nga kjo lidhje qe te shkakton vetem vuajtje.
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Pse duhet te largosh dike kur mund te mos e fusesh fare?! 😁
Nese e ke futur dhe do ta nxjerresh, te kaluara se paske bere shume gabime ne jete, ja ku tu shtua dhe nje.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
A e gjetet zgjidhjen? Pyes per nje shoqe :p

Thuaji shoqes ta largoje nga shoqeria nrrjete sociale, te mos mbaje foto te tij, perkohesisht te mos i vizitoje vendet te cilat i ka vizitu me te sa ka qene bashke, ne kete menyre merzine do ta kete me te vogel.
Te mos flas per te tek shoqet, sepse jo tgjitha shoqe ta duan te miren. Njera mund te te thote se mire ja ke bere, tjetra tben te mendosh se ishte dashur ndryshe te veproje etj etj etj :p

Se autori kish harru mi shtu do sene tjera
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Per pune kufizime oraresh e ka tema fjalen se largim ,haji me nder .... se do largohet kur ti doje kokrra e qejfit🤣🤣🤣
 
Po ka disa menyra

E para eshte ta hedhesh mbas krahe ca iku iku, te vazhdosh me jeten tende, ta permiresosh duke u marre me shume me veten nje version te ri me te mire se te me parshmen dmth duke ndryshuar aspektin fizik pra sporte lookun stilin e veshjes apo nje kurs gjuhe huaj shkolle libra se di udhetime etj. Zakonisht kete rruge e zgjedhin njerezit me karakter te forte.

Varjanti i dyte eshte te mbytesh ne deshperim te konttrollosh se cben ishi, te qash mos dalesh, kufizon veten nga cdo gje bie ne depresion humb dhe ato qe ke miq pune etj dhe perfundon qe con jeten per lesh bubi o hidhesh nga ballkoni ose pi fotoksine ose pret damaret se pistoleta eshte lluks jo te gjithe e kane dmth. Ket rruge e zgjedhin lepurushat.
 

Delirium

No description ...
Po ka disa menyra

E para eshte ta hedhesh mbas krahe ca iku iku, te vazhdosh me jeten tende, ta permiresosh duke u marre me shume duke bdryshuar aspektin fizik pra sporte apo nje kurs gjuhe huaj shkolle libra se di udhetime etj. Zakonisht kete rruge e zgjedhin njerezit me karakter te forte.

Varjanti i dyte eshte te mbytesh ne deshperim te konttrollosh se cben ishi, te qash mos dalesh, kufizon veten nga cdo gje bie ne depresion humb dhe ato qe ke miq pune etj dhe perfundon qe con jeten per lesh bubi o hidhesh nga ballkoni ose pi fotoksine ose pret damaret se pistoleta eshte lluks jo te gjithe e kane dmth. Ket rruge e zgjedhin lepurushat.
Po nuk pate mik Fejzon te farmacia bujqesore nuk gjen me helme , aty as Oki smerr dot me pa recete , me tkap ndonje dhemballe eshte problem , me vra veten ta harrosh , shumica ngelin sakat ai eshte hall 😄😄
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Po ka disa menyra

E para eshte ta hedhesh mbas krahe ca iku iku, te vazhdosh me jeten tende, ta permiresosh duke u marre me shume duke bdryshuar aspektin fizik pra sporte apo nje kurs gjuhe huaj shkolle libra se di udhetime etj. Zakonisht kete rruge e zgjedhin njerezit me karakter te forte.

Varjanti i dyte eshte te mbytesh ne deshperim te konttrollosh se cben ishi, te qash mos dalesh, kufizon veten nga cdo gje bie ne depresion humb dhe ato qe ke miq pune etj dhe perfundon qe con jeten per lesh bubi o hidhesh nga ballkoni ose pi fotoksine ose pret damaret se pistoleta eshte lluks jo te gjithe e kane dmth. Ket rruge e zgjedhin lepurushat.
Sa ekstremiste behesh
Nuk eshte fare kaq e kollajt .
Cdo faze ka etapat e veta, por i pari eshte te ndash vertete mendjen e jo te rrish me koken pas
Me pas te vendosesh cfare do besh
Nese dikush do vepronte direkt si ne variantin e pare nuk do ishte karakter i forte por i lehte.
Do te thote qe ske cte largosh mendja kur mendje ske patur!
Sa me e gjate nje histori aq me te vogla jane hapat e rimekembjes
Karakter i forte eshte ai qe pohon te verteten , vetes dhe te tjereve
Ai qe lejon edhe te qaj, edhe te thyhet dhe mes lotesh te gjej forcen te eci para

Kte variantin e dyte e kane pikerisht ata qe pretendojne se kane karakter te forte dhe perballe nje dhimbje , jane ata qe humbasin...
 
Ee normal ka etapa por une thashe nisjen dhe perfundimin nuk e pershkrova te detajuar. Merre si te duash o 1 o 2 o do vazhdosh jeten o do e vuash gjirhmone.
 
Po nuk pate mik Fejzon te farmacia bujqesore nuk gjen me helme , aty as Oki smerr dot me pa recete , me tkap ndonje dhemballe eshte problem , me vra veten ta harrosh , shumica ngelin sakat ai eshte hall 😄😄
Se di ne fakt se kurre sme ka shku mendja me vra veten edhe kur kam humbur njerez te rendesishem te jetes sime sme ka shku mendja me vra veten. Me zor e kam pranu humbjen kam qa e ulerit nen ze por mesohesh me te dhe jeta vazhdon.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
- Ske c’te largosh nga mendja , kur mendje s’ke patur 😮
- by @Moonlight 👌

Ne fakt mendje kishte cdonjeri, muhabet tjeter eshte se me kalimin e kohes a e humbe mendjen, apo mendja u deh.
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Sa te thjeshte e ben o vie 🤪
Shume te thjeshte e bej Deli e di Pse ? Sepse kur jeton me dike jeton se ka dashuri, mirekuptim , ndjenje e respect. Nese kto mbarojne ske pse qendron me dike mezor . Ne kte rast me mirekuptim kushdo ne rruge te vêt per hir te kohes qe ke kaluar ruaj shoqerin e kaq . Nese as kjo nuk ecen . Smaj njeri mezor as si shok , as si mik , as si te dashur.
‘nuk ja du te keqen ama kaq .:)
 
Top