Si ta largoj dike nga mendja?

Ne fakt mendje kishte cdonjeri, muhabet tjeter eshte se me kalimin e kohes a e humbe mendjen, apo mendja u deh.
Mendja edhe mund te te ike per momentin ose te ike fare fare perfundon ne cmendine. Pra eshte forca e karakterit te individit sa i afte eshte ti kaloje keto faza te keqe kalimtare te jetes.

Tani une me ndarje te dhimbshme i referohem me shume njerezve qe kane ndruar jete dhe qe me dhemb shpirti sa here i kujtoj sepse kane ikur nga kjo bote duke me dhuraur dashuri pa fund deri ne castin e fundit te tyre ashtu sic kam qene une; sa per humbje te te gjalleve keq me vjen normal por ama nese sdo te rrije me mua qofte me te mirat e me gabimet e mija ashtu si une e kam pranuar tjetrin me te mirat e te keqijat e veta ath ulla mbare nuk imponoj askend.

Se na mbyti serioziteti sot mire tha @Xhelozi :p
 
Po ka disa menyra

E para eshte ta hedhesh mbas krahe ca iku iku, te vazhdosh me jeten tende, ta permiresosh duke u marre me shume me veten nje version te ri me te mire se te me parshmen dmth duke ndryshuar aspektin fizik pra sporte lookun stilin e veshjes apo nje kurs gjuhe huaj shkolle libra se di udhetime etj. Zakonisht kete rruge e zgjedhin njerezit me karakter te forte.

Varjanti i dyte eshte te mbytesh ne deshperim te konttrollosh se cben ishi, te qash mos dalesh, kufizon veten nga cdo gje bie ne depresion humb dhe ato qe ke miq pune etj dhe perfundon qe con jeten per lesh bubi o hidhesh nga ballkoni ose pi fotoksine ose pret damaret se pistoleta eshte lluks jo te gjithe e kane dmth. Ket rruge e zgjedhin lepurushat.
Se harrova ka e 1 varjant te 3te.

Alkoli dhe droga lool
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Po ka disa menyra

E para eshte ta hedhesh mbas krahe ca iku iku, te vazhdosh me jeten tende, ta permiresosh duke u marre me shume me veten nje version te ri me te mire se te me parshmen dmth duke ndryshuar aspektin fizik pra sporte lookun stilin e veshjes apo nje kurs gjuhe huaj shkolle libra se di udhetime etj. Zakonisht kete rruge e zgjedhin njerezit me karakter te forte.

Varjanti i dyte eshte te mbytesh ne deshperim te konttrollosh se cben ishi, te qash mos dalesh, kufizon veten nga cdo gje bie ne depresion humb dhe ato qe ke miq pune etj dhe perfundon qe con jeten per lesh bubi o hidhesh nga ballkoni ose pi fotoksine ose pret damaret se pistoleta eshte lluks jo te gjithe e kane dmth. Ket rruge e zgjedhin lepurushat.
Kush je ti, qe s’te paskam njof me para, se qenke plot keshilla te arta? ?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Mua sa here me lene kta dashnoret virtual i shpif vetes nga nje semundje virtualisht vdekjeprurese...po shyqyr qe jane kuruese kta...dmth vjen dashnori rradhes!

Tani kshu seriozisht , kaq kollaj i hiqni njerezit nga mendja?
Dmth me nje te kercitur te gishtave?
Ju lumte

Personalisht se bej dot, dhe flas per histori qe kane patur peshe per mua.
Po kam qare, kam vuajtur, kam bere sherr me veten
E vetmja gje qe nuk e bej sepse sma lejon kjo krenaria eshte qe sjam lutur askujt per nje shanc te dyte!
E kam pranuar largimin edhe pse shpirti me donte tjeter gje!
Ama nga vetja i kam larguar me shume mund!
 
Mua sa here me lene kta dashnoret virtual i shpif vetes nga nje semundje virtualisht vdekjeprurese...po shyqyr qe jane kuruese kta...dmth vjen dashnori rradhes!

Tani kshu seriozisht , kaq kollaj i hiqni njerezit nga mendja?
Dmth me nje te kercitur te gishtave?
Ju lumte

Personalisht se bej dot, dhe flas per histori qe kane patur peshe per mua.
Po kam qare, kam vuajtur, kam bere sherr me veten
E vetmja gje qe nuk e bej sepse sma lejon kjo krenaria eshte qe sjam lutur askujt per nje shanc te dyte!
E kam pranuar largimin edhe pse shpirti me donte tjeter gje!
Ama nga vetja i kam larguar me shume mund!
Jo shtypim butonin dhe iken direkt nga mendja.

Po normal qe kalohen e kto qe the ama jeta vazhdon ktu eshte thelbi. Pse ti i ke dhene fund jetes se te la x-i bie fjala?
 

SunFIower

Don’t touch!
Po ta largoj menja dije qe zemra e ka largu me kohe.....cdo funksion i trupit ka lidhje direkte me trunin
Ne fakt nga mendja esht me e lehte se harron,merresh me dicka shkon ne pun njeh njerez te rinj...po kur vjen ai momenti kur je vetem dhe mendja e zemra behen 1 dhe mbytesh ne kujtime pastaj ben sikur ska ndodh asgje e cohesh ben nje çaj,sheh nje film huton mendjen e prap harron
Jeta vazhdon,me apo pa ate :)
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Mua sa here me lene kta dashnoret virtual i shpif vetes nga nje semundje virtualisht vdekjeprurese...po shyqyr qe jane kuruese kta...dmth vjen dashnori rradhes!

?
Pse per flirtime javore virtuale u beka fjale ?kujtova se per realietet . ?
 

Mogli

Be good or be good at it
Ne fakt nga mendja esht me e lehte se harron,merresh me dicka shkon ne pun njeh njerez te rinj...po kur vjen ai momenti kur je vetem dhe mendja e zemra behen 1 dhe mbytesh ne kujtime pastaj ben sikur ska ndodh asgje e cohesh ben nje çaj,sheh nje film huton mendjen e prap harron
Jeta vazhdon,me apo pa ate :)
Pikerisht.....thojne qe dashuria lind ne stomak me ato fluturat e ca thojne por mendoj qe nese dikush ose dicka te fiksohet ne mendje ca gje qe ta heq.....ka me te beje me kujtimet me ndjesite qe njeriu ndoshta do donte ti perjetonte perseri me te njejtin person
 
Top