Si ta largoj dike nga mendja?

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Me shaka apo pa shaka, un nuk di te largoj dike nga mendja... dhe as qe dua ta bej.
Mund te kaloj nga cepi i njerezve qe dua me shpirt te cepi i njerezve qe dua te kap prej flokesh sepse ndihem e lenduar... ose nga cepi i inateve te vjetra te cepi i shpresave te pashpresa.
Secili nga personat qe kan kryqezuar rrugen me mua, ka vendin e vet...
Mund ta harroj papritur per nje koh sepse teper e angazhuar me problemet e perditcme por ska shans te kanceloj nga mendja.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
IMG_20210417_160949_884.jpg
Upps me falni kjo qenka receta antistresit dhe kapsllëkut ??


Atëherë receta osht kjo :

50 ml Vodka (smirnoff)
50 ml Raki (kumbulle të zier dy herë)
50 ml tequila
50 ml whiskey (jack Daniels)
50 ml rum (Capitan Morgan)
50 ml konjak (hennessy)
100 ml sambuca
100 ml Jägermeister

E tundim për rreth 5 deri ne 7 minuta pastaj e pijme ?
P.S
Rekomandohet që çdo gote te shoqerohet me togfjalëshin "F*ck You"
lool lool
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Askush nuk harrohet ,ose nese ndodh do te thote se ka qene i parendesishem per ty dhe si rrjedhoje ske as cti kujtosh e as cti harrosh
Cdo njeri ne jeten tone le kujtime ,te mira apo te keqija jane shume individuale keto.
E veshtire eshte kur brenda vetes ke ende ndjenja, shprese, deshira, mall...
Por duke u munduar mos biesh pre e ndjesive , mos tia lejosh vetes edhe kur ajo cirret brenda teje ..kjo eshte lufta qe ti e ben me veten.
Kur dicka mbaron ste mbetet vec ta pranosh , te mesohesh me idene se mbaroi, dhe te besh baby steps per te mundur ndjesite
Te harrosh? Vetem nese kaloni ndonje amnezi totale :)
Gjithnje do jete dicka qe do ju kujtoj ate dhe kohen me te
Nje kenge, nje fjale, nje shprehje, nje vend, nje enderr......
E ke thene shumee bukur dhe sakte!
Se po pertoja te shkruaja, dhe me vjen mire qe nder rreshta lexova dhe mendimin tim.
Keto jo i them mirupafshim, jo menefrego jo derrci verrci jane te kota ose nuk e kane provuar ndarjen.
 

Bukowski

Gjumash
Ke duhet ta largojm nga ku?
 

Baboon

FALEMINDERIT!
You can't lool
tom and jerry GIF
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Ti japim kohe trurit e do dal vete ai qe rri brenda tij?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Koha,veprimet dhe sjellja.
Kam arritur ne perfundimin,qe cdo gje qe nuk kujdeset hollsisht nga dashuria dhe perkujdesja vdes.
Qofsha e gabuar per hir te romances njerzore! :))
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Shiko fotografinë 1783465
Upps me falni kjo qenka receta antistresit dhe kapsllëkut ??


Atëherë receta osht kjo :

50 ml Vodka (smirnoff)
50 ml Raki (kumbulle të zier dy herë)
50 ml tequila
50 ml whiskey (jack Daniels)
50 ml rum (Capitan Morgan)
50 ml konjak (hennessy)
100 ml sambuca
100 ml Jägermeister

E tundim për rreth 5 deri ne 7 minuta pastaj e pijme ?
P.S
Rekomandohet që çdo gote te shoqerohet me togfjalëshin "F*ck You"
lool lool
Funksionon qo receta 100%? ☻?
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Tashi ti do me heq musteqet apo me ja mshu kokes se nuk po t'mor vesh ??
Po mirë nuk po ta prish me që po insiston kur të më sjellësh recetën ashtu e si e pavetëdijshme më bëj dhe atë seancën e lazerit ☻☻??
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Ate te paren i ben nder ,te dyten i zgjidh hall???
Po mirë nuk po ta prish me që po insiston kur të më sjellësh recetën ashtu e si e pavetëdijshme më bëj dhe atë seancën e lazerit ☻☻??
Eeee pse kshu e? U bo si ajo shprehja ,
"Puna jon pun m*ti, pun te mire ka hajduti, edhe hajduti pun e 10'er pun e mire eshte berber" lool
E kshu vazhdo fabula ??
 
Top