Si ta zbuloni nëse telefoni juaj po përgjohet?

Barnaba

Antarë i Respektuar
Dhe imagjino kur dikush me bindje te thote - Mua me pergjojne!
Dhe ti e pyet pse ke vrare njeri? Ke bere ndonje plan per terrorizem? Je kriminel?
Jo jo por me pergjojne lool

Dhe kete e justifikojne pikerisht me cilesine e sinjalit apo trafikun ne rrjet lool

A thua se Sherbimi Informativ ka 20'000 analist dhe pergjojn kedo, kote per sport...
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Moni, nuk pergjon vetem SHISH, tanime, Rama pergjon kedo. Dikur e kishte eskluzivitetin Prokuroria e Pergjithshme dhe SHISH, por tani te gjitha institucionet pergjojne.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Moni, nuk pergjon vetem SHISH, tanime, Rama pergjon kedo. Dikur e kishte eskluzivitetin Prokuroria e Pergjithshme dhe SHISH, por tani te gjitha institucionet pergjojne.
Dhe ende ata e kane eskluzivitetin
Prokuroria me ane te kerkeses ligjore , nderkohe Shish (ktu po e qep) lool
Per Ramen se di pasi deri te ai sme shkon perceptori
Por di qe pergjohen persona te cilet kane motiv te forte per tu pergjuar dhe jo popullata
Dhe kaq per info ,per tu qetesuar shpirterat e trazuar te virtualitetit :)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Kur te citova Ramen, mos mendo Edvinin me kufje, por sot me nje kerkese drejtuar drejtorit te policise te qarkut, kane te drejte te pergjojne. Po te gugelosh e gjen ligjin e bere nga kjo qeveri mbi pergjimet. Me perpara eskluzivitetin e kishte Shishi dhe Prokuroria e pergjithshme. Gjithsesi, mjafton te besh telefonata me whatsapp apo aplikacione te tjera edhe i thua ciao pergjimit.
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Kur te citova Ramen, mos mendo Edvinin me kufje, por sot me nje kerkese drejtuar drejtorit te policise te qarkut, kane te drejte te pergjojne. Po te gugelosh e gjen ligjin e bere nga kjo qeveri mbi pergjimet. Me perpara eskluzivitetin e kishte Shishi dhe Prokuroria e pergjithshme. Gjithsesi, mjafton te besh telefonata me whatsapp apo aplikacione te tjera edhe i thua ciao pergjimit.

Nese eshte kaq i perhapur si fenomen, si eshte e mundur qe opozita qe pretendon se di gjithcka, nuk ka arritur te gjej prova dhe t'a denoncoj qasjen abuzive? Nese paska aq shume institucione qe e bejn, ata duhet te kene pajisjet perkatese... Eshte e lehte t'i kapesh me prova. Apo ka pune opozita duke ndertuar ndonje skenar tjeter si ajo e Babales qe t'i versulen perseri parlamentit me molotova?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Kur te citova Ramen, mos mendo Edvinin me kufje, por sot me nje kerkese drejtuar drejtorit te policise te qarkut, kane te drejte te pergjojne. Po te gugelosh e gjen ligjin e bere nga kjo qeveri mbi pergjimet. Me perpara eskluzivitetin e kishte Shishi dhe Prokuroria e pergjithshme. Gjithsesi, mjafton te besh telefonata me whatsapp apo aplikacione te tjera edhe i thua ciao pergjimit.
Drejtori i policise?
Shiko ideja eshte qe sdua te flas shume pasi do nxirrja info qe realisht nuk duhen.
Por po te them qe pjesa e pergjimeve edhe brenda institucionit te SHISH nuk eshte per te gjithe!
Dhe ketu flas per pergjime vokale apo text message.

Persa i takon pjeses se pergjimeve te cilat behen me ane te mekanizmave ( internet hacker) , ketu terhiqem pasi skam info
ama di qe jane pergjime individuale dhe jo shteterore
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nese eshte kaq i perhapur si fenomen, si eshte e mundur qe opozita qe pretendon se di gjithcka, nuk ka arritur te gjej prova dhe t'a denoncoj qasjen abuzive? Nese paska aq shume institucione qe e bejn, ata duhet te kene pajisjet perkatese... Eshte e lehte t'i kapesh me prova. Apo ka pune opozita duke ndertuar ndonje skenar tjeter si ajo e Babales qe t'i versulen perseri parlamentit me molotova?
nuk eshte e vertete ndaj :)
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Drejtori i policise?
Shiko ideja eshte qe sdua te flas shume pasi do nxirrja info qe realisht nuk duhen.
Por po te them qe pjesa e pergjimeve edhe brenda institucionit te SHISH nuk eshte per te gjithe!
Dhe ketu flas per pergjime vokale apo text message.

Persa i takon pjeses se pergjimeve te cilat behen me ane te mekanizmave ( internet hacker) , ketu terhiqem pasi skam info
ama di qe jane pergjime individuale dhe jo shteterore

Duhet shtuar edhe dicka tjeter:

Ne Angli pergjimi u lejohet edhe njesive ligjzbatuese qe merren me krimin e organizuar qe te pergjojn (jo vetem sherbimit informativ). Por ne Shqiperi e ben vetem SHISH sepse ata merren edhe me krimin e organizuar. Gjithsesi, jane procedura qe kerkojn lejen perkatese nga struktura te tjera (nga prokuroria).
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Duhet shtuar edhe dicka tjeter:

Ne Angli pergjimi u lejohet edhe njesive ligjzbatuese qe merren me krimin e organizuar qe te pergjojn (jo vetem sherbimit informativ). Por ne Shqiperi e ben vetem SHISH sepse ata merren edhe me krimin e organizuar. Gjithsesi, jane procedura qe kerkojn lejen perkatese nga struktura te tjera (nga prokuroria).
Me ligjin e anti terrorit kane ndryshuar menyra e infove
por e pergjithshmja eshte kjo qe thua ti
 
Aman serio i beson keto gomarlliqe qe thua?
E per cfare do te te pergjojne ty apo kedo ktu?
mjaft me keto ide te lajthitura se demtoni shendetin mendor lool
*
E keni të veshtir Monik
Se karikeja e nxehtë, pushtei po ju ik
Fort të prapmet duhet mi shterngua
puth perseri me fitua.
E shoh mllefin që me ke citua se PS të
Është cenua.

Klb.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Un qenkam nrregull shyqyr se kisha hallin e llogarive bankare nzvicer ??
 
Duhet shtuar edhe dicka tjeter:

Ne Angli pergjimi u lejohet edhe njesive ligjzbatuese qe merren me krimin e organizuar qe te pergjojn (jo vetem sherbimit informativ). Por ne Shqiperi e ben vetem SHISH sepse ata merren edhe me krimin e organizuar. Gjithsesi, jane procedura qe kerkojn lejen perkatese nga struktura te tjera (nga prokuroria).

Standartet dhe ligjet nderkombetare jane te unifikuara ne gjithe boten ne fushen e zbulimit dhe luftes ndaj krimit te organizuar dhe antiterrorizmit, edhe ne Shqiperi funksionon njejte per sa kohe Shqiperia eshte vend anetar i Europol Interpol Frontex NATO e 100 organizmave te tjere qe spo i permend tani.

Me krimin e organizuar merret cdo institucion shteteror qe ka per detyre ndalimin parandalimin dhe gjykimin e cdo lloj krimi deri ne ato me te sofistikuarat ku hyn antiterrorizmi dhe krimi i organizuar.

Keto institucione jane policia e shtetit dhe sistemi i drejtesise sic jane prokurori gjykate.

SHISH ka qellim informues, informon kryetarin e shtetit dhe kryeministrin per veprimtari te caktuara kriminale qe mund te ndodhin ne vend sipas burimeve te tyre sic jane pergjimet celulare emaile rrjete sociale, informatore si dhe partnere nderkombetare.

Porrr asnje institucion nga keto qe permenda nuk mund te kryeje ose me sakte te perdore si prove materiale nje pergjigjim pa vendim gjykate qe autorizon pergjimin.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
edhe jane 200 persona ne payroll list per ket pune
Me pak, shume me pak e kam infon une ,por pak rendesi ka kjo
Ideja e temes nuk eshte te nxjerrim cdime mbi pergjimet e shishit apo strukturave te tjera shteterore pasi personalisht e konsideroj dicka teper kofidenciale per cdo kend
Ama tema eshte per individ te cilet bejne nje jete normale dhe pretendojne se pergjohen , thua ti skane pune me te mire per te bere ata punonjes!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Nqfse keni probleme me ligjin, e sigurte qe po pergjoheni (cit Nard Ndoka).
 
Top