Si te arrish te ndjehesh me sensuale?

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Si te arrish te ndihesh me seksuale dhe meshkujt te cmenden pas teje :
Ja disa keshilla per tu ndjekur :


  1. Lexo libra me tematike dashurie .Leximi te ndihmon te pasurosh mjaft boten tende shpirterore.
  2. Vlereso dhe duaj me shume veten tende .Askush nuk Eshte perfekt po nese ti nuk arrin te vleresh veten tende si mendon se mund te vleresojne te tjeret ?
  3. Mbaje veten me te mire , jo vetem Per raste te vecanta. Kujdesu per veten tende dhe bej hère pas hère krehje flokesh, manikyr , pedikur, apo trajtime trupi vetem per kenaqesin tende dhe jo sepse duhet te shkosh ne ndonje mbremje apo ke nje rast te vecante.
  4. Bej herë pas here masazhe. Masazhet kan nje ndikim shume pozitiv ne mireqenien tende si fizike dhe shpirterore , pasi te bejn te relaksohesh dhe largojne stresin . Prandaj hère pas hère vendose ne axhenden tende masazhin dhe do te shohesh se cfare ndikimi do kete tek ty .
  5. Perdor veshje me materiale delikate . Materiali i veshjeve te tua ka shume rendesi pasi ato kan kontakt te drejteperdrejte me lekuren dhe trupin tend.
  6. Vishu ne menyre te tille per tu ndjere e bukur dhe seksi me veten tende . Kur mendon ne radhe te pare per veten tende dhe jo per ate se cfare do mendojne njerezit per ty , do te thote ke arritur suksesin brenda vetes . Artikulli i marre nga ArgjiroLajm.net
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Seksuale nuk dua te ndihem ne fakt.
Femer,kaq mjafton.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
te gjitha pikat e mesiperme vlejne per ty si femer , mashkulli ne momentet e eksitimit sheh vetem nje gje , kapshtri** lool
Sigurisht qe keto pika tregojne nje femer e cila kujdeset per veten , por nuk besoj se jane treguesi i nje terheqje sexuale
Jane harruar lojrat e seksit , menyra e joshes, etj etj
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
te gjitha pikat e mesiperme vlejne per ty si femer , mashkulli ne momentet e eksitimit sheh vetem nje gje , kapshtri** lool
Sigurisht qe keto pika tregojne nje femer e cila kujdeset per veten , por nuk besoj se jane treguesi i nje terheqje sexuale
Jane harruar lojrat e seksit , menyra e joshes, etj etj
Kte here e keni artikullin e plote merr , lexo, zbato lol
Sa per ate qe thu mashkulli sheh nje gje kap etj etj e ke gabim ky i imi psh me ben rezil kur msheh qe rri si cun harom neper shpi , floket tuc e palyer etj .
ku shkoi feminiliteti thot ?
E kshu .
ne sjemi te gjitha njelloj po dhe burrat si kemi njelloj . lool
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Kte here e keni artikullin e plote merr , lexo, zbato lol
Sa per ate qe thu mashkulli sheh nje gje kap etj etj e ke gabim ky i imi psh me ben rezil kur msheh qe rri si cun harom neper shpi , floket tuc e palyer etj .
ku shkoi feminiliteti thot ?
E kshu .
ne sjemi te gjitha njelloj po dhe burrat si kemi njelloj . lool
feminiliteti eshte nje gje , seksualiteti nje gje tjeter
dhe une e kam sqaruar ,
feminiliteti nuk lidhet domosdoshmerisht me joshjen fizike
nese doni te keni terheqje fizike , elementet jane te tjera
ka femra qe vetem me shikim sysh joshin dhe terheqin...edhe pse te pallangosur

me kupton?
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Ja qishtu fiks jam une 😛😂😂😂 ...e c'me duhet mua te lexoj apo te mesoj kot gjithe keto gjera 😂😂
Me i llaf u lodha kot un Qe i solla ? 🙄
Nuk behet llaf per femra perfekte si ty amore 🤣🤣🤣
😘❤️😘❤️😘
 

Delirium

No description ...
Une nje gje nuk kuptoj tek femrat , pse lyhen e rregullohen kot kur e din qe per pak minuta do shkaterrohen prap ?!
A nuk ndjehet njesoj ai mhb pa ly vetlla , sy , flok , depilim , per cfare mundohen dmth ? 😄😄😄😄
 

Delirium

No description ...
Love u 😘😘😘
Une edhe te dua pertoj lol 😂😂 po deshi te me doj keshtu sic jam 😂...po nuk deshi te marr viagra se dua une 😂😂😂
Hiq dore nga kontraceptivet ti njehere pastaj kerkoj viagrat atij 🤪
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Kte here e keni artikullin e plote merr , lexo, zbato lol
Sa per ate qe thu mashkulli sheh nje gje kap etj etj e ke gabim ky i imi psh me ben rezil kur msheh qe rri si cun harom neper shpi , floket tuc e palyer etj .
ku shkoi feminiliteti thot ?

E kshu .
ne sjemi te gjitha njelloj po dhe burrat si kemi njelloj . lool
Seriozisht e ke?
Po t`ma bej i imi ate gje,e shikon deren.
Pse mi cope aksesori zbukures qenkam une?!
Une mbahem ,kujdesem dhe dua veten pike se pari,jo ti bej qejfin e syrit as te trupit ne aspektin e pare ati.
Por per vetveten,nese sme don me floke te zhgerryer,me nje shpake e ku di une thjeshtt shume thjeshte,atehere vella ik merr i barbi.
 

Delirium

No description ...
Seriozisht e ke?
Po t`ma bej i imi ate gje,e shikon deren.
Pse mi cope aksesori zbukures qenkam une?!
Une mbahem ,kujdesem dhe dua veten pike se pari,jo ti bej qejfin e syrit as te trupit ne aspektin e pare ati.
Por per vetveten,nese sme don me floke te zhgerryer,me nje shpake e ku di une thjeshtt shume thjeshte,atehere vella ik merr i barbi.
Si ploteson asnje deshire ti , qe i tregoke deren direkt ? 😄
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Si ploteson asnje deshire ti , qe i tregoke deren direkt ? 😄
ore zoteri,deshirat jane reciproke dhe spontane,por s`do ndryshoj sasine e kujdesjes ndaj vetes,sepse qenka parameter qe pretendon ai,e si pelqekam zoterise?!
Une per veten bej dhe sillem sipas parametrave te mi.
Po aq dhe ai per veten e ti.
Tjeter kur une dua ti bej nje suprize ati,e tjeter t`me diktoj ai ,formen se si te rri,vishem e sillem,e si duhet t`jem per te per te qene seksy dhe e pranueshme per te.
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Seriozisht e ke?
Po t`ma bej i imi ate gje,e shikon deren.
Pse mi cope aksesori zbukures qenkam une?!
Une mbahem ,kujdesem dhe dua veten pike se pari,jo ti bej qejfin e syrit as te trupit ne aspektin e pare ati.
Por per vetveten,nese sme don me floke te zhgerryer,me nje shpake e ku di une thjeshtt shume thjeshte,atehere vella ik merr i barbi.
Moj un se pyes ça thot ai por po them qe ka dhe meshkuj te tille . Qe e duan femren te mbaj veten . Un dashni rri si ndjehem me mire :p po cdo gje Eshte reciproke se dhe un skam deshire ta shoh te rri pa e mbajt veten .:))
 

Delirium

No description ...
ore zoteri,deshirat jane reciproke dhe spontane,por s`do ndryshoj sasine e kujdesjes ndaj vetes,sepse qenka parameter qe pretendon ai,e si pelqekam zoterise?!
Une per veten bej dhe sillem sipas parametrave te mi.
Po aq dhe ai per veten e ti.
Tjeter kur une dua ti bej nje suprize ati,e tjeter t`me diktoj ai ,formen se si te rri,vishem e sillem,e si duhet t`jem per te per te qene seksy dhe e pranueshme per te.
Me pelqen 🙂
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Moj un se pyes ça thot ai por po them qe ka dhe meshkuj te tille . Qe e duan femren te mbaj veten . Un dashni rri si ndjehem me mire po cdo gje Eshte reciproke se dhe un skam deshire ta shoh te rri pa e mbajt veten .
kshu po. hahahahaha
dakort jemi.
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Love u 😘😘😘
Une edhe te dua pertoj lol 😂😂 po deshi te me doj keshtu sic jam 😂...po nuk deshi te marr viagra se dua une 😂😂😂
🤣🤣🤣
Domethen po deshi kshu po sdeshe ne te sèmes ee lool
Llave me te hongsha zemren 🤣🤣😍😍
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
ore zoteri,deshirat jane reciproke dhe spontane,por s`do ndryshoj sasine e kujdesjes ndaj vetes,sepse qenka parameter qe pretendon ai,e si pelqekam zoterise?!
Une per veten bej dhe sillem sipas parametrave te mi.
Po aq dhe ai per veten e ti.
Tjeter kur une dua ti bej nje suprize ati,e tjeter t`me diktoj ai ,formen se si te rri,vishem e sillem,e si duhet t`jem per te per te qene seksy dhe e pranueshme per te.
jalla sa e eger mi nev
Dmth te thote Zjermi , mu bo e bukur dhe ti i thu qe dera?
Jo mi une, mushe cik doren me pare ktu noku dhe ikim bohem barbi e kalu barbit lool
e keqja o kur te thote rri si e oma e shejtanit se hudh synin ka vrima deres lool
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Une nje gje nuk kuptoj tek femrat , pse lyhen e rregullohen kot kur e din qe per pak minuta do shkaterrohen prap ?!
A nuk ndjehet njesoj ai mhb pa ly vetlla , sy , flok , depilim , per cfare mundohen dmth ? 😄😄😄😄
Pikerisht kte mendoj dhe un kur e gdhij dhe e ngrys me pizhame lool
 
Teme diskriminuese.

Flet dhe tregon si te ndjehesh akoma me shume seksuale, pra i drejtohet femrave qe jane pak a shume seksuale.
Po ato qe nuk jane hiç?
Apo te ngrohen ne diell ato?😝
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
jalla sa e eger mi nev
Dmth te thote Zjermi , mu bo e bukur dhe ti i thu qe dera?
Jo mi une, mushe cik doren me pare ktu noku dhe ikim bohem barbi e kalu barbit lool
e keqja o kur te thote rri si e oma e shejtanit se hudh synin ka vrima deres lool
Tani une thash iden,personalisht do ndjeja fyerje nese s`me don njelloj siq kur behem e bukur e kur kurohem.po aq dhe ashtu e zhgerryer ne pike te mjesit.
kjo ishte ideja.
Ndersa keshillimi ne shaka e siper e nderveprues ka cdo lidhje.
Por forma duhet e kujdeseshme.
 
Sdu hic te ndihem seksuale. E urrej kur me etitekojne seksi. Me duket se nuk me shohin mu si femer si person por shikojne .... qe i dalte ne balle
Zakonisht kete e thone ato femra qe jane....sensuale dhe terheqese seksualisht😝
 
Top