• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si te biem ne peshe me djathin …

elbruna

Anëtar i Respektuar
…dhe nenprodhimet e tjera te qumeshit. Nje diete
e pasur me produkte të qumështit, mund të ndihmojë në largimin e kilogramëve të tepërt. Pohimin e bejnë shkencëtarët australianë.
Në një studim, disa nga pjesëmarrësit i janë nënshtruar dietës me pak kalori, ndërsa të tjerët përveç dietës së caktuar, kanë konsumuar më shumë djathtë, kos dhe qumësht me pak yndyrë.

Rezultatet kanë treguar se ka qene më e lehtë per te humbur në peshë per ata të cilët veç dietës së zakonshme, kishin përfshirë edhe produktet e qumështit.

Djathi dhe produktet tjera të qumështit janë të pasur me proteina, të cilat ndihmojnë që të ndjehemi të ngopur dhe shpejtojnë metabolizmin, ndërsa shumica e njerëzve gabimisht mendojnë, se për t’u dobësuar duhet të largojnë produktet e qumështit nga ushqimi.
 
Top