Si te dobesohemi .

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Çaj me xhinxher dhe limon.
Një nga mënyrat më të mira për të pasur benefite nga këto dy përbërës, mrekullibërës për dobësim, është të përgatitet një çaj i thjeshtë që ka një shije të shkëlqyer, që do ju pëlqejë shumë.

Si duhet të veproni?

Vendosni në zjarr një filxhan ujë të nxehet dhe hiqeni nga zjarri përpara se të vlojë. Kur uji të jetë gati, shtoni disa copë të vogla xhinxher dhe lëreni në ujin e nxehtë për rreth 5 minuta, duke e mbuluar filxhanin e çajit me një pjatë ose kapak. Shtoni më pas lëngun e një gjysmë limoni.

Ky çaj këshillohet të pihet esëll në mëngjes
201703131718446451057.jpg
 

Didi

C'est la vie.
Nje gote uji me limon ne mengjes keshillohet per te pastruar organizmin. Xhinxheri ka shume perberes
qe i bejn mire trupit por kete qe perdorej per tu dobesuar nuk e kisha degjuar ndonjehere.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Nje gote uji me limon ne mengjes keshillohet per te pastruar organizmin. Xhinxheri ka shume perberes
qe i bejn mire trupit por kete qe perdorej per tu dobesuar nuk e kisha degjuar ndonjehere.
Perpara 2 vite e kam perdorur 2 muaj rregullisht , dhe jam dobsuar 7 kg . Xhinxheri ka shum efekte pozitive rreth tretjes te ushqimit.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Ne dimer sidomos eshte shume shume i mire.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
E pse qesh ti?!
Thashethem te duket?!
Yyyt mosbesues:p:D
Qeshja ishte aprovim, por pas 7 ditesh qe e paskam postu kam rene 3 pound keshtu qe qenka e vertet.. lol lol
 
  • Haha
Reactions: Ivy

lovely

Anëtar i ri
Vlen te permendet edhe dieta me mjalt.
Atehere mjafton te ziesh pak uje te ngrohte dhe nje lug me mjalt
Ndihmon ne dobesim ne tretje dhe per zbukurim
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Ndonje diete qe shkrin celulitin ne tru ka? :p
Per trashjen e trurit vallaj zort qe ka , njs e ket tani e mesova , un ter kohe jam munduar me vitamina peshku te shtoj masen e trurit , por qe mundet e mu me ka zen celulit 😂😂
 
M

Morfina

Per trashjen e trurit vallaj zort qe ka , njs e ket tani e mesova , un ter kohe jam munduar me vitamina peshku te shtoj masen e trurit , por qe mundet e mu me ka zen celulit 😂😂
B12 edhe je mrregull :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mos ha bruma
Mos ha qokollada, torte sene vene
Kur tvjen mas lezeti buka, qu e mos u ngop
Mos pi pije tgazume, uje sa ma shume
Ha that veq me luge, largoju bukes, ose naj cop buk tzez veq
Dil ec kah gjys ore cdo dite
Darken mos e ha kurre hiq

100% sukses ka, veq a ja ke nis me ja marr inati vetit qe je trash kur e sheh veten npasqyre
 

Hera

Banned
Une e perdor e ne stinen e veres thjesht me nje shishe me uje i ve limon xhinxher te grire dhe me frigorifer eshte nje rofima e mire
 

Senseo

Audacity.
Kam mbaruar PHD te Vojo Kushi per kulture fizike dhe jap edhe leksione private ne qofte se je e interesuar per ndonje shoqe apo grup shoqesh te tuat :).

Po, praktikoj joga dhe mendoj qe eshte nje disipline e nevojshme dhe e shendetshme.
Me vjen mire qe mundimin dhe djersen e PHD e keni kthyer ne dicka kaq te rralle. Good luck :).
 
Top