Si të jeni të sigurt nëse marrëdhënia është serioze apo thjesht një kombinim?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm

Si të jeni të sigurt nëse marrëdhënia është serioze apo thjesht një kombinim?​

815x458-780x439.jpg

Kurseni veten nga mundimi

Bazuar në pamjen, mund të përcaktoni nëse dikush dëshiron një marrëdhënie apo thjesht seks, ja çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje
Një studim i kryer në Australi ka zbuluar se burrat që kanë një fytyrë të zgjatur me sy të mëdhenj, si dhe gratë që kanë një fytyrë të ngushtë dhe sy më të vegjël, kanë më shumë të ngjarë të shijojnë seks të rastësishëm, transmeton Telegrafi.

Pjesëmarrësit e studimit shikuan fotot e pjesëmarrësve të tjerë të studimit për të vlerësuar nëse ata dëshironin vetëm një “aksion” pa obligim duke u bazuar në pamjen e tyre.

Gratë kryesisht arrinin ta merrnin me mend, duke u bazuar në pamjen e tyre se cilët burra e pëlqejnë seksin për një natë, ndërsa burrat kryesisht bënin gabime, duke zgjedhur gratë me buzë më të holla.

“Kjo na ka befasuar. Aftësia për të gjykuar në bazë të perspektivës se kush është i interesuar në një marrëdhënie rastësore dhe kush dëshiron diçka më të gjatë dhe më serioze do të ishte shumë e dobishme “, tha profesori Ian Stephen.

Koautori i studimit John Entar beson se kjo ka të bëjë me testosteronin, sepse “nivelet më të larta të testosteronit shoqërohen me një pamje më mashkullore dhe një interes ‘tipik’ mashkullor për seks të rastësishëm”.
Nga ana tjetër, ishte më e vështirë për burrat të mendonin bazuar në pamjen e tyre nëse gratë ishin të interesuara vetëm për seks ose pë një marrëdhënie, sepse testosteroni ka një efekt shumë më të vogël në tiparet e fytyrës së grave.

/Telegrafi/
 

Rinaa

mjau
si te jesh sigurt?
i ve partnerit k..en me te madhe perpara e shife si do reagoje
nese jargavitet si langua sja vlen
nese reziston ka nje far shanci te jet serio

lol
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Kur te jetosh me te nja 10 vjet e me shume. :))
Dhe ne cdo vit te shtohet dashuria dhe dhembshuria.
Eh cdo gje eshte me te provuar dhe te jetuar.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Po kta shqiptaret nuk dalin kurr me ndonje studim jo?
 
si te jesh sigurt?
i ve partnerit k..en me te madhe perpara e shife si do reagoje
nese jargavitet si langua sja vlen
nese reziston ka nje far shanci te jet serio

lol
Jallaaaaaa, me ty e paskam pas kollaj une?
Une s'kam qene kurre me k...va, madje nuk me pelqejne aspak femrat e thjeshta?

Une ca ti bej ndonjeres qe e takoj rastesisht ne sallen e bibliotekes, aty nuk rezistoj dot une??
 
Top