Si te kujdeseni per lekuren e trupit

elbruna

Anëtar i Respektuar
Beni nje banjo me qumesht qe te keni nje lekure te bute.
Pasi te keni mbushur vasken me uje, hidhni ne te nje liter qumesht, pse jo kush deshiron mund te shtoje edhe disa luge mjalte per me teper arome dhe butesi.

Banjo me kripe

Hidhni 500 gram kripe ne ujin e vaskes. Me pas shkrini dy luge mjalte ne nje gote qumesht dhe derdheni brenda ne vaske. Qetesohuni per rreth 20 minuta ne vaske duke shijuar clodhjen dhe embelisine e ketij momenti.

Banjo me nisheste

Hidhni 200 gram nisheste ne ujin e vaskes. Perzijeni mire dhe qendroni aty per rreth 20 minutash. Uji me nisheste ne kete rast do te shkepuse qelizat e vdekura nga lekura juaj,,,duke e pastruar ate edhe nga ndonje njolle e mundeshme.

Images.jpg

ikubINFO
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Titulli: Si te kujdeseni per lekuren e trupit

ti elbruna mir e ke...
po ku te len italia me mar frym ?
vetem po u martove me nai boss :p
 
Top