Si te mbrojme floket nga dielli

braziljania

Anëtar i Nderuar
Floket tuaj ne det kane nevoje per kujdesje te vecant, mbi te gjitha nese jane te lyer, eshte e rendesishme ti kushtoni me shume vemendje.


Te njejten kujdesje qe tregoni per lekuren tuaj duhet ti kushtoni edhe flokeve, me produkte specifike dhe solar per butesine e flokeve. Uji i detit, era, dielli dhe rera jane te gjithe agjente qe shkaterrojne floket. Mos harroni kurre te aplikoni maska per floket pas cdo shampo, ndihmone ne zgjidhjen e nyjeve qe formohen nga ashpersia e tyre duke i bere floket te bute si mendafsh. Ne plazh mund ti mbroni floket me shall apo kapele, shume e rendesishme eshte edhe mos perdorimi i thareses ose piastres gjate diteve ne plazh./burimi: ikubINFO/
 
Top