Si te vishemi bukur ne ditet me shi !

Endrra

VIP
V.I.P
Meqe ka ca dite qe shiu eshte bere kryefjala e pershkrimit te motit per keto dite, mendova te hap temen e pare me kete permbajtje.
Pikerisht sot ku mu besua kjo detyre e re ?

veshjepershi-1.jpgwhat-to-wear-in-60-degree-weather-for-all-occasions-outfit-ideas-hq-cute-outfits-for-60-degree...jpgScreenshot_20200928-161850_Chrome.jpg
1. Në gardërobë mund të kërkosh të gjitha veshjet që janë mbrojtëse të mira ndaj lagështirës, por në të njëjtën kohë edhe të përkëdhelin linjat, pa i fshehur ato.

2. Vish një pallto të gjatë me kapuç, e cila të jetë mbrojtëse ndaj lagështirës. Një model klasik, i cili është i përshtatshëm për çdo femër. Jo vetëm të ofron mbrojtje nga shiu, por edhe kapuçi mund të të ndihmojë nëse nuk ke ndër mend të mbash gjithmonë çadër me vete. Konsidero ngjyrën bezhë, si një zgjedhje të mirë, e cila nuk tregon as njollat e shiut, por edhe e zeza apo e kuqja mund të jenë variante të mira të ngjyrave, sepse zhdukin grinë e motit.

3. Kërko për një pallto, e cila u rri mirë linjave të tua, por edhe të mban të mbrojtur nga lagështira dhe i ftohti. Përveç kësaj, veshjet me vija në ditë të shi janë të rekomanduara për vajzat që duan të duken bukur duke nxjerrë në pah belin.

4. Nën pallto vish rroba të holla. Materiale si lesh apo kashmiri, por edhe veshje më të lehta pambuku do të bëjnë të ndihesh më ngrohtë dhe më komode nën pallto, pa shtuar veshje të tjera. Shmang pulovrat e trasha dhe të rënda prej leshi dhe rrova oversize, sepse ato do të krijojnë bezdi dhe do t’i prishin edhe pamjen linjave të tua.

5. Përdor ngjyra sa më të gjalla. Kur moti është gri dhe me re, edhe gjendja shpirtërore është e dobët, kështu që jepi vetes mundësi të ndihesh më e gjallë. Shto ngjyra të ndezura në veshje, është një mënyrë e mirë për ta mbajtur gjendjen shpirtërore në nivele të larta. Zgjidh veshje shumëngjyrëshe, por edhe çadrën po ashtu të kombinueshme më ngjyrat e veshjes.

6. Qëndro elegante me ngjyra klasike. Veshjet e sipërme mund t’i mbash në ngjyrë të zezë, çokollatë apo të kuqe të thellë, vishnjë etj. Të cilat të falin një pamje bindëse dhe shumë klasike. Nëse do të ndihesh më pak protagoniste në një ditë me shi, qëndro tek ngjyrat neutrale ose të ftohta që japin një pamje më serioze.

7. Çizmet janë një detaj mjaft i rëndësishëm në një ditë me shi. Çizme gome janë ato që të sigurojnë mbrojtje absolute nga lagështira, sidomos ato që janë me pika apo printe të tjera. Nëse do të guxosh më tepër, përdor edhe lëkurën në këto raste ose edhe ngjyra të forta si modelet. Shmang kamoshin ose dhe materialet e tjera që mund të përshkohen nga uji.

bohem.al/
 

MireSeIthemUn

Antarë i Respektuar
Meqe ka ca dite qe shiu eshte bere kryefjala e pershkrimit te motit per keto dite, mendova te hap temen e pare me kete permbajtje.
Pikerisht sot ku mu besua kjo detyre e re ?

Shiko fotografinë 1757568Shiko fotografinë 1757569Shiko fotografinë 1757570
1. Në gardërobë mund të kërkosh të gjitha veshjet që janë mbrojtëse të mira ndaj lagështirës, por në të njëjtën kohë edhe të përkëdhelin linjat, pa i fshehur ato.

2. Vish një pallto të gjatë me kapuç, e cila të jetë mbrojtëse ndaj lagështirës. Një model klasik, i cili është i përshtatshëm për çdo femër. Jo vetëm të ofron mbrojtje nga shiu, por edhe kapuçi mund të të ndihmojë nëse nuk ke ndër mend të mbash gjithmonë çadër me vete. Konsidero ngjyrën bezhë, si një zgjedhje të mirë, e cila nuk tregon as njollat e shiut, por edhe e zeza apo e kuqja mund të jenë variante të mira të ngjyrave, sepse zhdukin grinë e motit.

3. Kërko për një pallto, e cila u rri mirë linjave të tua, por edhe të mban të mbrojtur nga lagështira dhe i ftohti. Përveç kësaj, veshjet me vija në ditë të shi janë të rekomanduara për vajzat që duan të duken bukur duke nxjerrë në pah belin.

4. Nën pallto vish rroba të holla. Materiale si lesh apo kashmiri, por edhe veshje më të lehta pambuku do të bëjnë të ndihesh më ngrohtë dhe më komode nën pallto, pa shtuar veshje të tjera. Shmang pulovrat e trasha dhe të rënda prej leshi dhe rrova oversize, sepse ato do të krijojnë bezdi dhe do t’i prishin edhe pamjen linjave të tua.

5. Përdor ngjyra sa më të gjalla. Kur moti është gri dhe me re, edhe gjendja shpirtërore është e dobët, kështu që jepi vetes mundësi të ndihesh më e gjallë. Shto ngjyra të ndezura në veshje, është një mënyrë e mirë për ta mbajtur gjendjen shpirtërore në nivele të larta. Zgjidh veshje shumëngjyrëshe, por edhe çadrën po ashtu të kombinueshme më ngjyrat e veshjes.

6. Qëndro elegante me ngjyra klasike. Veshjet e sipërme mund t’i mbash në ngjyrë të zezë, çokollatë apo të kuqe të thellë, vishnjë etj. Të cilat të falin një pamje bindëse dhe shumë klasike. Nëse do të ndihesh më pak protagoniste në një ditë me shi, qëndro tek ngjyrat neutrale ose të ftohta që japin një pamje më serioze.

7. Çizmet janë një detaj mjaft i rëndësishëm në një ditë me shi. Çizme gome janë ato që të sigurojnë mbrojtje absolute nga lagështira, sidomos ato që janë me pika apo printe të tjera. Nëse do të guxosh më tepër, përdor edhe lëkurën në këto raste ose edhe ngjyra të forta si modelet. Shmang kamoshin ose dhe materialet e tjera që mund të përshkohen nga uji.

bohem.al/
Urime .Le te jemi ne antaret meshkuj dhe femra te postojme veshjet tona dhe jo nga interneti.Secili ka stilin e tij dhe besoj se do kemi larshmeri veshjesh ?
 

Endrra

VIP
V.I.P
Urime .Le te jemi ne antaret meshkuj dhe femra te postojme veshjet tona dhe jo nga interneti.Secili ka stilin e tij dhe besoj se do kemi larshmeri veshjesh ?
Ke shume te drejte e dashur .. po une per vete as tel se nxjerr nga xhepi per te telefonuar e jo me te bej Foto.. kur bje shi kam Fjalen ??
 

MireSeIthemUn

Antarë i Respektuar
Ke shume te drejte e dashur .. po une per vete as tel se nxjerr nga xhepi per te telefonuar e jo me te bej Foto.. kur bje shi kam Fjalen ??
Prandaj dhe un jam duke menduar se ku te dal ne foto pa u bere qull.?
Edhe perse nuk jam fanse e fotografive pergjithesisht ,do mundohem te kontribuoj me aq sa mundem ne temen tende pasi jam e afeksionuar pas fashion( sidomos veshje ne jeten e perditshme qe nuk eshte e thene qe duhet te kene nje kosto te larte.) Stay tuned ?
 

Bastardo_Dentro

Hypa Vidhit Zbrita Vidhit Piva Uje Nvrim Tvidhit
Prandaj dhe un jam duke menduar se ku te dal ne foto pa u bere qull.?
Edhe perse nuk jam fanse e fotografive pergjithesisht ,do mundohem te kontribuoj me aq sa mundem ne temen tende pasi jam e afeksionuar pas fashion( sidomos veshje ne jeten e perditshme qe nuk eshte e thene qe duhet te kene nje kosto te larte.) Stay tuned ?
Mos me hudh kunja se te bera gjëmën :p
 

Endrra

VIP
V.I.P
Prandaj dhe un jam duke menduar se ku te dal ne foto pa u bere qull.?
Edhe perse nuk jam fanse e fotografive pergjithesisht ,do mundohem te kontribuoj me aq sa mundem ne temen tende pasi jam e afeksionuar pas fashion( sidomos veshje ne jeten e perditshme qe nuk eshte e thene qe duhet te kene nje kosto te larte.) Stay tuned ?
Je shuuume e mirpritur ???
 

Hope

◕‿◕
Ka dal ne mengjes per vrap .. pasi ka ren shiu i veres mi ..shiko ka dhe syze ??
Po ti e hape temen duke thene qe shiu eshte bere laitmotivi sezonit, ku e pe shiun e veres :p
Gjithsesi sic thash, kur eshte ftoht e lageshti JO ATLETE, ska ndjenje me yukksssyyy se te kesh kembet e lagura e te ftohta.
 

Hope

◕‿◕
Per mua personalisht duket shume sensuale kur duken kycet e kembes ? ( e them nga eksperienca)
Po se kundershton njeri sensualitetin, sidomos nqs ka kyce te bukura (se kycet e trasha better not to see) por cdo gje e pershtatur me stinen, ose te pakten me kepuce Oxford qe ste laget kemba :p e te duket kyci :)

Pastaj secili si ka qejf te vishet, ama me atlete kur perjashta eshte furtune me vjen mua keq per kembet e tyre :p
 

Endrra

VIP
V.I.P
Po ti e hape temen duke thene qe shiu eshte bere laitmotivi sezonit, ku e pe shiun e veres :p
Gjithsesi sic thash, kur eshte ftoht e lageshti JO ATLETE, ska ndjenje me yukksssyyy se te kesh kembet e lagura e te ftohta.
Personalisht une nuk perdor çizme plastike kurre psh.. he se bej shaka ..secili vishet si te ndjehet.. por meqe jeton ketej , ti e di fort mire qe kta Neandertaler jane kocke e forte ?,, une ja u kam lakmi per vete ahahah
 

Hope

◕‿◕
Personalisht une nuk perdor çizme plastike kurre psh.. he se bej shaka ..secili vishet si te ndjehet.. por meqe jeton ketej , ti e di fort mire qe kta Neandertaler jane kocke e forte ?,, une ja u kam lakmi per vete ahahah
Une pyetem perhere si ja arrijne te rezistojne ne ate ftoht, por me kohen do mesohemi e ne:p
 
Top