Si thotë “lamtumirë” një grua e fortë?

Eshte diskriminuese te mendosh se ka femra te forta dhe femra te dobta... do ishte me sakt te thuhej: cdo femer ka brenda saj nje forc te papershkrueshme qe perkul dhe hekurin po i ra me kok!

Shumica prej nesh vuan sepse nuk pershtatet ose sepse i pershtatet njerezve te gabuar (te gabuar per te, por ndoshta jo per tjeret)...
Pretendojme! Duam!
Duam lumturi dhe ajo fitohet vetem me eksperienc, tentative dhe gabime.
Si mund te dish cfare do nga jeta po nuk jetove dhe gabove?
Kjo ama sduhet te te frenoj te perjetosh dhe shijosh cfare ke rreth teje... ato gjerat e vogla dhe njerzit qe te shtojne energjine pozitive dhe te ngrohin shpirtin kur humbesh neper labirintat e jetes.

Un kam nje jet qe me therrasin te fort,
Por nuk e konsideroj veten te tille. Rebele po, uff... pafund. Aq shum sa qe shpesh her skuptoj a duhet te ndihem e lenduar apo duhet te ndihem keq sepse kam lenduar te tjeret... dhe bej muzik duke kercyer sikur te ishin castet e fundit te jetes time.
 
Une uroj qe cdo grua te jete e afte te kuptoje se ndarja nuk eshte fundi i botes. Njeriut i ka dhuruar Zoti aftesine e harreses, dhe keshtu pas 1 periudhe te veshtire ai serish buzeqesh dhe jeton i lumtur.
 
Top