Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues

Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin
Tani lind pytja: pse Turku deshiron te rishikoj historin!mos valla ka diq te fsheht qe ne si shqiptaret nuk dim apo pse, Skenderbeu te ket ngriti ket flamur ?
dhe kjo video tjeter!


ja dhe tjetra.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Ne turqit kane dicka per te thene le ta thone pra.
E ngriti pse e ngriti yhyyy kane kaluar me mijra vjet
ik e gjeje tani. Do marr ne pyetje vet Skenderbeu. lol
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Po de, ashtu është, se njeru pas aq kohe edhe harron! Apo jo?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Arfenilla, si gjithmone vrima ne uji ben ti. Video nga "The Osmanlit" te punuar enkas per ju simpatizantet e Shmitit (pro-serb)ku po bazohet edhe folsi, pergjigjen po ta jep me gjeste Sabri Gode ne video. Kur juve ju intereson, beheni miq me miqt e armikut, dhe antikombetar pa dije...!
Jeni kunder cdo guri gjigant te themelit kombetar, fugurave dhe simboleve tije. Dhe beni moral te tjerve si atdhetar..:)
Mi trego pak ti Arfenilla, kush jane herojt tuaj, figurat tuaja, flamuri yt cili eshte? Sulltanet, pashallaret me flamur turk?
Po cfare ju duhet flamuri, per ju duhet te vdesesh per Allah rreth flamurt. AI qe vdes per flamur shkon ne xhanet (min 5)

 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Simboli bizant ishte gjithashtu simboli i familjes se Kastrioteve ai ngriti flamurin e familjes se tij . Turqit mbase nuk e pelqejne faktin se shqiptaret kan qen katolike ne fakt fene myslymane ne shqiperi e sollen osmanet . Sa per te fshetat e historis mendoj se nuk do mund ti zbulojme asnjher ashtu sic kan qen .
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Gjergj kastrioti , ishte ortodoks ( deri vone , dhe me vone thojn qe eshte bere katolik ndoshta genjejn priftat e vatikanit qe kan shkruar nje pjes te historise ) , dajet i kishte ortodoks serbe , gjergji nuk ka ngrit flamurin e familjes !! por flamurin bizantin ortodoks , sepse ai flamur njehere ishte i bizantineve ortodoks pastaj ai e mori nga ata sepse kishte lidhje me ta :D
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Gjergj kastrioti , ishte ortodoks ( deri vone , dhe me vone thojn qe eshte bere katolik ndoshta genjejn priftat e vatikanit qe kan shkruar nje pjes te historise ) , dajet i kishte ortodoks serbe , gjergji nuk ka ngrit flamurin e familjes !! por flamurin bizantin ortodoks , sepse ai flamur njehere ishte i bizantineve ortodoks pastaj ai e mori nga ata sepse kishte lidhje me ta :D
Por dhe familja kastrioteve perdorin ate simbol i dashur :)
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Por dhe familja kastrioteve perdorin ate simbol i dashur :)

pasi ky e mori nga ta ! pra nuk e kishte ky ate por e mori nga ata ! e pra sepse kishte lidhje me ta.
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

pasi ky e mori nga ta ! pra nuk e kishte ky ate por e mori nga ata ! e pra sepse kishte lidhje me ta.

po por e kan mar te tjer skenderbeu thjesht e ka perdor :) dhe meqe esht perpunuar mendoj tashme esht bere flamuri me i bukur ne bote dhe pse mendoj se duhet te hidhen ne gjygj ato firmat turke kineze qe na e kishin shemtu ashu flamurin .
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

po por e kan mar te tjer skenderbeu thjesht e ka perdor :) dhe meqe esht perpunuar mendoj tashme esht bere flamuri me i bukur ne bote dhe pse mendoj se duhet te hidhen ne gjygj ato firmat turke kineze qe na e kishin shemtu ashu flamurin .


ca thu mi ca thu !!!!? :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Te ngresh e te besh hostorira me Carton flims eshte gje e lehte por historia nuk analizohet po nuk e analizove ne kontestin kohore. Eshte shume e vertete se per kohen e Skenderbeut, apo babait te tij, ne keto vise sundonte Perandoria Bizantine, po aq sa eshte e vertete se princat shqiptar ne ate Perandori kishin role vendimtare madje kishin edhe teritore te vetudhehequra. E tille ishte edhe bota thuajse ne ate kohe. E ndare ne teritore princash, kontesh apo konteshash.

Te akuzosh Skenderbeun per vrasje muslimane ne kohen e filleve kur PO akoma thuajse nuk kish pushtuar madje Shqiperin per veq disa qyteteve te medha eshte sikur te ja fusish pordhe ne uje. Ju munde te gjeni literature te bollshme mbi perhapjen e Islamit ne trojet shqiptare dhe ne baze literature e vereni se ne ate kohe prezenca e familjeve me besim Islam ishte dhe numerohej me gishterinje dore edhe ne qytetet me perhapje me te madhe. Tani linde pyetja: Valle mos ishin keto familje familje te administrates islame qe po vendosej ne Shqiperi????? Epo ne qofte se kan qene te tilla i lumte shpata Skenderbeut edhe nese i ka rrafshuar me toke.

Na paska dal mileti te na tregoje se Skenderbeu paska perhapur krishterimin?????!!!!! Jeni ne vete ju apo jo???? Pse mos do perhapte Islamin ai kur tere populli ishte i tjetrit besim ??????

Sa per flamure besoje se ajo ceshtje eshte spjeguar njeqind here dhe tentimi per te abuzuar me te nuk eshte gje tjeter pos nje tentim deshtak i radhes.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Te ngresh e te besh hostorira me Carton flims eshte gje e lehte por historia nuk analizohet po nuk e analizove ne kontestin kohore. Eshte shume e vertete se per kohen e Skenderbeut, apo babait te tij, ne keto vise sundonte Perandoria Bizantine, po aq sa eshte e vertete se princat shqiptar ne ate Perandori kishin role vendimtare madje kishin edhe teritore te vetudhehequra. E tille ishte edhe bota thuajse ne ate kohe. E ndare ne teritore princash, kontesh apo konteshash.

Te akuzosh Skenderbeun per vrasje muslimane ne kohen e filleve kur PO akoma thuajse nuk kish pushtuar madje Shqiperin per veq disa qyteteve te medha eshte sikur te ja fusish pordhe ne uje. Ju munde te gjeni literature te bollshme mbi perhapjen e Islamit ne trojet shqiptare dhe ne baze literature e vereni se ne ate kohe prezenca e familjeve me besim Islam ishte dhe numerohej me gishterinje dore edhe ne qytetet me perhapje me te madhe. Tani linde pyetja: Valle mos ishin keto familje familje te administrates islame qe po vendosej ne Shqiperi????? Epo ne qofte se kan qene te tilla i lumte shpata Skenderbeut edhe nese i ka rrafshuar me toke.

Na paska dal mileti te na tregoje se Skenderbeu paska perhapur krishterimin?????!!!!! Jeni ne vete ju apo jo???? Pse mos do perhapte Islamin ai kur tere populli ishte i tjetrit besim ??????

Sa per flamure besoje se ajo ceshtje eshte spjeguar njeqind here dhe tentimi per te abuzuar me te nuk eshte gje tjeter pos nje tentim deshtak i radhes.

Mangu ty te patem mixha kiterr :D
por sje tu fol realitetin ose po fol nga inati ose nga qe te eshte ba lavazh truri nga librat e historis te shkruara nga priftat e vatikanit qysh thot Mulla Idriz Gjilani , " Te veshun shqiptarce" ose nga historia e shkrume nga xhaxhi enver :D

ne kohen e perandoriz bizantine skishte SHQIPTARE ! skishte SHQIPERI !!! kishte principata te ndryshme qe udh'heqsin ni pjes te vogel ! p.sh disa pjese kishin familja kastriote !! por jo qe aty FLITEJ SHQIP apo PUNOHEJ PER SHQIPTARET ! por e gjitha sllave ! sic jan qe jan martuar vajzat djemt burrat me shki !! e ke ne familjen kastrioteve kete dukuri :D
Ne pothuajse gjith historin per skenderbeun e kemi te mesuar nga Fan Noli ! me kalimin e kohes disa ndryshime kan ndodhur nga X historian enverist apo X historian injorant tjeter, skenderbeu masakroj shqiptaret me besimin Islam pasi erdhi nga vatikani !!! e ajo gje ka ndodh shum kohe me vone pas bizanteve e pas shum gjanave tjera qe ishin shum shqiptare me besimin Islam ne ate kohe !! ai i masakroj me urdhera te vatikanit !! dhe gjithashtu KETE GJE E POHON KONFIRMON FAN NOLI ! apo ndoshta nuk i beson ato qa i ka than FAN NOLI !!! Shqiptaret nuk ishin katolik sic na thojne ! vetem ne disa vise te durresit te sotem ka qene nje numer me i madhe ! biles nese i hym thell e thell me e vertet mundet me qene qe shqiptaret kan qene ortodoks se katolik ! .

Flamuri skenderbeut ose flamuri i sotshem kombtare eshte kok e kembe vetem ngjyra e kuqe qe dallon eshte flamuri i bizantineve kape hape googlen se s'eshte problem e gjen me thjesht apo mundesh me kap me lexu ma shum :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Mangu ty te patem mixha kiterr :D
por sje tu fol realitetin ose po fol nga inati ose nga qe te eshte ba lavazh truri nga librat e historis te shkruara nga priftat e vatikanit qysh thot Mulla Idriz Gjilani , " Te veshun shqiptarce" ose nga historia e shkrume nga xhaxhi enver :D

kombtare eshte kok e kembe vetem ngjyra e kuqe qe dallon eshte flamuri i bizantineve kape hape googlen se s'eshte problem e gjen me thjesht apo mundesh me kap me lexu ma shum :D

Se nga ku e mesoje historine une mos u beje merak ti, por nje gje ta kesh me dije, se nuk do e mesoje nga hoxhallare te ardhur nga Rusia (mos harro se ne Kosove keta hoxhallar kane bere kerdine deri vone) apo ta mesoje historine time nga kronikan te Turqise. Po qe se e nisem keshtu une dhe ti apo femijet tane duhet ta mesojne historine tone nga historianet serbe. Jo rrush jo???????

Ne kohen e Skenderbeut ta kam thene se familjet Islame ishin te numeruara me gishta dore neper qytetet shqiptare, pa le qe ne fshatra Islami as ishte degjuar. Futju letrave ose pyet ate xhaxhin tende akademike???????

Cfare je ka thua shqiptaret andej vertt - terrtt????? Pse mos deshe te thuash se shqiptaret i sollen turqit ne keto troje?????? Jo rrush jo, futju letrave e lexo se Shkodra, Kruja dhe shume vende tjera ishin djep kulture ne kohen kur turqit deshen ti pushtonin. Shkodra dhe Voskopoja ishin djep civilizimi rrusho por une te kuptoje se per ty kjo nuk paraqet asnje deshmi dhe asnje gje shqiptare sepse ti atdheun e lidh me besim fetar. Pra per ty cdo gje qe nuk e ka bere nje musliman nuk eshte shqiptare.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Pe: Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Po de, ashtu është, se njeru pas aq kohe edhe harron! Apo jo?


Po dhe ndodhin gjera te tilla ndoshta ajo"mijra vjet" nuk ishte e sakt por per momentin sme erdhi shekuj.
Kerkoj ndjes i nderuar!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

ahahhaha po ece dije nese e thot te verteten edhe ai pastaj!
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Se nga ku e mesoje historine une mos u beje merak ti, por nje gje ta kesh me dije, se nuk do e mesoje nga hoxhallare te ardhur nga Rusia (mos harro se ne Kosove keta hoxhallar kane bere kerdine deri vone) apo ta mesoje historine time nga kronikan te Turqise. Po qe se e nisem keshtu une dhe ti apo femijet tane duhet ta mesojne historine tone nga historianet serbe. Jo rrush jo???????

Ne kohen e Skenderbeut ta kam thene se familjet Islame ishin te numeruara me gishta dore neper qytetet shqiptare, pa le qe ne fshatra Islami as ishte degjuar. Futju letrave ose pyet ate xhaxhin tende akademike???????

Cfare je ka thua shqiptaret andej vertt - terrtt????? Pse mos deshe te thuash se shqiptaret i sollen turqit ne keto troje?????? Jo rrush jo, futju letrave e lexo se Shkodra, Kruja dhe shume vende tjera ishin djep kulture ne kohen kur turqit deshen ti pushtonin. Shkodra dhe Voskopoja ishin djep civilizimi rrusho por une te kuptoje se per ty kjo nuk paraqet asnje deshmi dhe asnje gje shqiptare sepse ti atdheun e lidh me besim fetar. Pra per ty cdo gje qe nuk e ka bere nje musliman nuk eshte shqiptare.


Kiterr e kam kuptu qe kur nuk ke qka te thuash merr shembuj te ndryshem permend gjana te ndryshme !! kjo eshte cilsi e injorantit :D
Ti kete gjen per hoxhallaret e ardhur nga rusia e ke mesuar ketu ne forum ! sepse e ka permend dikush e nuk e ke dit ! dhe tash ja fut thua " KAN BERE KERRDI " kurse ti as edhe me te voglin gje nuk e din lidhje me kete "histori" pastaj ti kete gje e the per ate qe e permenda Mulla Idriz Gjilanin ! mixha kiterr sa ka bere Mulla Idriz Gjilani per kombin per kosoven jo vetem ti po as i gjith farefisi jot as e gjith mahalla jote as e gjith fshati/qyteti jot as e gjith vendi me rrethin i joti nuk ka bere prandaj ke nevoj me lexu me shum qe po te them une ty :D !!!
Ne deri sot kemi mesu histori nga priftat e vatikanit ! nga grekt , nga historia e xhaxhit enver gjithashtu edhe nga historia e shkive !! asnihere turkia sna ka tregu per historin tone !!
Une ty jam ka te thom qe skenderbeu ka masakru shqiptaret musliman pas ardhjes nga vatikani !!! e ajo gje ka ndodh shum me vone !! dhe ne ate kohe kishte shum shqiptare musliman ! e kete gje nuk po e them une as nuk po e thot turkia as ndonje musliman ! por e thot FAN NOLI ! nje prift ? :D
shqiptaret ateist dhe te krishter ( jo te githe ) gjithmon kan punuar per grekun ortodokst , per lenin stalinin ateistat komunistat , katolikt per vatikanin :D kaq LEXO O KITERR ose NDRROJ PAK LIBRAT E HISTORIS se je tu lexu MYKUN.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Kiterr e kam kuptu qe kur nuk ke qka te thuash merr shembuj te ndryshem permend gjana te ndryshme !! kjo eshte cilsi e injorantit :D

Paramendo nese une beje pjese ne kete kategori ku munde te gjendesh ti qe ka dekada qe flete libri nuk ke shfletu dhe kjo shifet ne cdo aspekt?????

Historia e shqiptareve nuk ka fillua e as mbaruar as me ardhjen e PO-se e as me Idriz Gjilanin. Keta munde te kene qene pjese e historise sone por jo se filluam e perfunduam me ta.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Paramendo nese une beje pjese ne kete kategori ku munde te gjendesh ti qe ka dekada qe flete libri nuk ke shfletu dhe kjo shifet ne cdo aspekt?????

Historia e shqiptareve nuk ka fillua e as mbaruar as me ardhjen e PO-se e as me Idriz Gjilanin. Keta munde te kene qene pjese e historise sone por jo se filluam e perfunduam me ta.

Gjithmon nisesh nga vetja me duket ti !!! edhe kjo eshte cilsi e injorantit !! sepse ne nuk jetojm ne nje vend ta dish nje gje te tille ti :D
po sidoqoft po konfirmohen ato qe po them per ty ! qe ti kur nuk ke ca thua kapesh per diqka tjeter :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Gjithmon nisesh nga vetja me duket ti !!! edhe kjo eshte cilsi e injorantit !! sepse ne nuk jetojm ne nje vend ta dish nje gje te tille ti :D
po sidoqoft po konfirmohen ato qe po them per ty ! qe ti kur nuk ke ca thua kapesh per diqka tjeter :D

Se kush ka mendime injorante dhe cfare jemi une dhe ti e ka vulozur ky popull me bindje te plote. Ne cdo klase mesimi, ane e kende ketij vendi, e ke foton e te famshmit Skenderbe! Pse ju kan dhier turqit nen kembe kjo eshte krenari, se paku per mua dhe tere popullin. Per ca turma e kuptoj qe jo, por kjo nuk perbene problem.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Se kush ka mendime injorante dhe cfare jemi une dhe ti e ka vulozur ky popull me bindje te plote. Ne cdo klase mesimi, ane e kende ketij vendi, e ke foton e te famshmit Skenderbe! Pse ju kan dhier turqit nen kembe kjo eshte krenari, se paku per mua dhe tere popullin. Per ca turma e kuptoj qe jo, por kjo nuk perbene problem.

hahahah po po bindje te plote , ne kete injoranc qe je ti tani kam qene dikur edhe une :D me kalimin e kohes gjanat po ndryshojne po kuptohet e verteta !! foto qe mbajn ne shkolla sipas teje tash i gjith populli e ka vulos hahahah qfar injorance hahahah.
ju kan dh.. turqit nen kemb gjergjit !! je ne terezi ti apo e ke nga pa dija ? apo bazohesh ne filma ti ? qe rrolin e gjergjit e luan nje russ ? hahahah sepse gjegji gjith kohes ka nejt ne male te larta ! ska pas makina at'here :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Kjo gje dihet, faktet po e zbardhin realitetin dita dites !
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Se kush ka mendime injorante dhe cfare jemi une dhe ti e ka vulozur ky popull me bindje te plote. Ne cdo klase mesimi, ane e kende ketij vendi, e ke foton e te famshmit Skenderbe! Pse ju kan dhier turqit nen kembe kjo eshte krenari, se paku per mua dhe tere popullin. Per ca turma e kuptoj qe jo, por kjo nuk perbene problem.

Hajde Kitër hajde! Sa mund të iu kenë dhier ata Skenderbeut, flet
vetë fakti se kush ka qenë Perandoria Osmane në atë kohë
dhe kush ka mundur t'i kundërvihet. Ata agën Skendë e kanë lërë
sallamadi, se po të kishin dashur edhe 1000 Skendera
s'do të kishin mund t'i ndalin.
Kuptohet, se ky ka qenë në elitën ushtarake të Osmanlinjve
dhe ka pasur prirje luftarake, por të thuash gjëra që nuk pijnë
ujë, është çmenduri. Këso gjëra vetëm nëpër përralla dëgjohen.

Sa për foton që e ka pasur në çdo klasë, është fakt,
por kjo nuk don të thot se aty është vërë për shkak
se meriton, por shkak se nuk është dijtur e vëreta
apo edhe ështe manipuluar sikur që shpeshherë ndodhë.
Hisorinë e kanë përshtatur shpesh nevojave të veta
ideologjike! Por, siç po shihet vjen edhe koha
që ajo foto më hiqet. اysh ka hypë, edhe zhdrypë!

Edhe një Kitrush: mos fol në emër të popullit, se
je vetëm një pordhë e ftohtë ti je! Shumica
dihet shumë mirë çfarë mendimi kanë!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Bjerini bjerini se i bini mire thone andej nga fshati im .... Cfare do te beni magjype arabe skemi per tu bere :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Pe: Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Sa për foton që e ka pasur në çdo klasë, është fakt,
por kjo nuk don të thot se aty është vërë për shkak
se meriton, por shkak se nuk është dijtur e vëreta
apo edhe ështe manipuluar sikur që shpeshherë ndodhë.
Hisorinë e kanë përshtatur shpesh nevojave të veta
ideologjike! Por, siç po shihet vjen edhe koha
që ajo foto më hiqet. اysh ka hypë, edhe zhdrypë!

Edhe një Kitrush: mos fol në emër të popullit, se
je vetëm një pordhë e ftohtë ti je! Shumica
dihet shumë mirë çfarë mendimi kanë
!Degjo rrush, nuk se e ka pasur foto, por e ka andaj mos flit per te kaluaren e mos ja fut si kau peles.

Skenderbeu me nje grusht popull i ndali turrin PO ne kohen e lulezimit te saj dhe kete fakt ja ka njohur tere shitoria boterore. Pse turqit i ndiejne friken kete sua ka fajin askush madje une ndjehem krenar per kete.

Kjo ceshtja se kush flet ne emer te popullit e ke deshmuar vet ne fjaline e fundit ashtu siq e ke deshmuar se kush eshte pordha ketu.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Mangu ty te patem mixha kiterr :D
por sje tu fol realitetin ose po fol nga inati ose nga qe te eshte ba lavazh truri nga librat e historis te shkruara nga priftat e vatikanit qysh thot Mulla Idriz Gjilani , " Te veshun shqiptarce" ose nga historia e shkrume nga xhaxhi enver :D

ne kohen e perandoriz bizantine skishte SHQIPTARE ! skishte SHQIPERI !!! kishte principata te ndryshme qe udh'heqsin ni pjes te vogel ! p.sh disa pjese kishin familja kastriote !! por jo qe aty FLITEJ SHQIP apo PUNOHEJ PER SHQIPTARET ! por e gjitha sllave ! sic jan qe jan martuar vajzat djemt burrat me shki !! e ke ne familjen kastrioteve kete dukuri :D
Ne pothuajse gjith historin per skenderbeun e kemi te mesuar nga Fan Noli ! me kalimin e kohes disa ndryshime kan ndodhur nga X historian enverist apo X historian injorant tjeter, skenderbeu masakroj shqiptaret me besimin Islam pasi erdhi nga vatikani !!! e ajo gje ka ndodh shum kohe me vone pas bizanteve e pas shum gjanave tjera qe ishin shum shqiptare me besimin Islam ne ate kohe !! ai i masakroj me urdhera te vatikanit !! dhe gjithashtu KETE GJE E POHON KONFIRMON FAN NOLI ! apo ndoshta nuk i beson ato qa i ka than FAN NOLI !!! Shqiptaret nuk ishin katolik sic na thojne ! vetem ne disa vise te durresit te sotem ka qene nje numer me i madhe ! biles nese i hym thell e thell me e vertet mundet me qene qe shqiptaret kan qene ortodoks se katolik ! .

Flamuri skenderbeut ose flamuri i sotshem kombtare eshte kok e kembe vetem ngjyra e kuqe qe dallon eshte flamuri i bizantineve kape hape googlen se s'eshte problem e gjen me thjesht apo mundesh me kap me lexu ma shum :D

Ignoranca ne k'te rast ben te sajen , pasi historia jone nuk eshte rishikuar vetem nga Historianet tane , me vjen keq qe ke zgjerim kaq te ngushte dhe c'do gje e lidhni me fene .

K'to kane dhene jeten per Shqiperi te lire dhe te bashkuar, ju jepni jeten per Allahun dhe qe sulmoni c'do Jo-Islam, c'fare ndyshimi i madh me te ardhur keq
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Pe: Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Degjo rrush, nuk se e ka pasur foto, por e ka andaj mos flit per te kaluaren e mos ja fut si kau peles.

Skenderbeu me nje grusht popull i ndali turrin PO ne kohen e lulezimit te saj dhe kete fakt ja ka njohur tere shitoria boterore. Pse turqit i ndiejne friken kete sua ka fajin askush madje une ndjehem krenar per kete.

Kjo ceshtja se kush flet ne emer te popullit e ke deshmuar vet ne fjaline e fundit ashtu siq e ke deshmuar se kush eshte pordha ketu.

O kiterr sinqerisht ! po te them qe askund nuk je sepse as 10 % te perandoris Osmane nuk ka qene ne ballkan o plakush ! sepse perandoria Osmane ne ate kohe ka qene ne shum vende te botes ! perandoria osmane nuk eshte dobsu ne ballkan !!! sa qesharake por eshte dobsu ne lindje !!!! :D :D
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Skenderbeu në Krujë ngriti flamurin Bizantin

Ignoranca ne k'te rast ben te sajen , pasi historia jone nuk eshte rishikuar vetem nga Historianet tane , me vjen keq qe ke zgjerim kaq te ngushte dhe c'do gje e lidhni me fene .

K'to kane dhene jeten per Shqiperi te lire dhe te bashkuar, ju jepni jeten per Allahun dhe qe sulmoni c'do Jo-Islam, c'fare ndyshimi i madh me te ardhur keq

Kend jo-musliman e sulmova !!! po normal qe per Allahun e dha jeten se per kend me dhan per ty a !!!
po e une ca po them ! qe historia eshte shkru nga vatikani , greku dhe shkau ! gjithashtu nga forcat e medha krishtere !! me servilet ton qe i kem pas ne ate kohe :D hajt tung.
 
Top