• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Smajlaj dridh Serbinë, bën shqiponjën midis Beogradit

legjenda

Tetova
Izmir Smajlaj është Kampioni i ri i Evropës në hedhje së gjati në salla të mbyllura

Atleti shqiptar, pas medaljes së Ballkanikut që siguroi në Beograd, arriti të merrte një sukses edhe më të madh në kryeqytetit e Serbisë, duke fituar medaljen e artë dhe treguar se ka një të ardhme të shkëlqyer për sportin shqiptar.

Smajlaj realizoi një hedhje të parë 7,81 metra, poshtë pritshmërisë dhe aftësive të tij. Atleti shqiptar tregoi potencialin e tij me hedhjen e dytë, ku realizoi gjatësinë 8,02 metra, një rekord i ri kombëtar, duke thyer atë që kishte vendosur vetëm pak ditë më parë.

Kjo hedhje i mundësoi atij që të zinte menjëherë vendin e dytë në klasifikimin e përgjithshëm, në ndjekje të suedezit Torneus që kishte realizuar 8,08 që në provën e parë.

Prova e tretë ishte një faull, ndërsa në të katërtën nuk realizoi një hedhje të plotë, duke rrëshqitur në vendin e tretë në klasifikimin e përgjithshëm, i kaluar edhe nga ukrainasi Nikiforov, shkruan Panorama.

Smajlaj kreu faull edhe në hedhjen e pestë, por rezistoi në vendin e tretë në klasifikim që i siguronte medaljen. Në hedhjen e fundit, pasi kishte sigurinë e të paktën vendit të tretë, Smajlaj dhuroi hedhjen perfektë, 8,8 metra, për të realizuar rekordin e ri kombëtar dhe për të marrë kreun e renditjes, kur mbetej vetëm suedezi Torneus në garë.

Ky i fundit nuk ia doli të realizonte një hedhje më të mirë dhe medalja e artë i shkoi pikërisht atletit shqiptar që u shpall Kampion i Evropës.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
http://www.gazetaexpress.com
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ku din shqiptari te friksohet se...te lumt:respekte::respekte:
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
.......23 vjeqar nga Shkodra


i Shqiperisë doli pra :)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Nuk eshte nga kosova!!!iiii me zhgenjeu. :murit:
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
haha ska mundesi, lexo ne eurosport.com
 

legjenda

Tetova
Edhe thon pastaj nuk ban me rrah burrin!!!po njo till ,larg qoft..duhet me mbyt bre lol lol
une kam shum respekt ndaj teje kurse ty me uren shum ngase jam nga tetova e maqedonise
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
mua po me qeshet me shum kur po thoni shpesh: vella, e moter....... hahah Shqiperia e bashkume :D
 

legjenda

Tetova
mua po me qeshet me shum kur po thoni shpesh: vella, e moter....... hahah Shqiperia e bashkume :D
po me emer te zoti une legjenda me disa njezer punojm per bashkim
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Atleti shqiptar shpallet kampion Europe, bën shqiponjën në Beograd

اmenden Serbët; atleti shqiptar shpallet kampion Europe, bën shqiponjën në Beograd .Atleti shqiptar Izmir Smajli ka triumfuar në Beograd duke u shpallur kampion Europe. Ai u rendit i pari në disiplinën kërcim së gjati.

Smajli me distancwn e arritur, 8.08 metra, theu edhe rekordin kombëtar. Smajlaj në hedhjen e parë kërceu 7,81 metra, megjithatë e rregulloi gjithçka me hedhjen e dytë, ku realizoi gjatësinë 8,08 metra, një rekord i ri kombëtar, duke thyer atë që kishte vendosur vetëm pak ditë më parë.

Kampionati Europian i sallave të mbyllura është duke u zhvilluar në Beograd. Ndërkohë, atletja Luiza Gega u rendit në vendin e pestë në garën e 1500 metrave.

b;.thealbanian.co.uk
 
Redaktimi i fundit:
Jo po qe ta dine Kosovaret qe ka Shqiptare po ka e Shqiptare :bravo:

Ps: Nevi bashkoji temat me ate te Legjendes qe e hapi dje! :)
 
Shko gjej gjetke te lozesh ti se si ha une kunjat e tua..! :p

Te pengon "stafeta" ?

Pertypu mire atehere se mos te ngec! lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
:kapele::kapele::kapele: Te lumt o kampion :kapele::kapele::kapele:
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Rrofte ky kampjonat te njiheshim me nje stortist si ky. S'kemi lene emer "kengetari me enca e noizi" pa njojtur e ata qe duhet vertet te nxirren neper TV-ra s'figurojne gjekundi.

Urime dhe Bravo Cunit! Epo, me qene shkodran te tana i ban :p
 
Top