SmS befasuese :)

WxP

Antarë i Respektuar
Jane ca lule me arome..do ti jap ti mbash ne dhome e sa here ti maresh here do ti vyshkesh menjehere.....

Po te kisha Dy zemra Njeren Do ta kisha fal ty ,
Po ce do kam vetem nje
Kam dy tope Do nje?
 
Redaktimi i fundit:

WxP

Antarë i Respektuar
Vendos buzet mia mbi te tuat ,per te marre ndoshta jeten , cmrekulli!!!

"Ej cben"-Me pyet nje ze ne rremuje,une ngre syte , heq buzet nga shishja

dhe them duke qeshur:

"JA PO PI UJE"Kur trishtimi pushton jeten tende...

Kur hidherimi pushton zemren tende...

Kur syte e tu te mbyten nga lotet

Une do te jem aty duke shitur facoleta...

Bli 3 cope , nje e ke falas!!!


Kur te kujtohesh se je vetem , ktheje koken dhe do shohesh se ka te tjere si puna jote...

Kur te shohesh se njerezit perreth teje po largohen , ti mos ki frike nga vetmia.....

.... dhe kur me ne fund heshtja te mbizoteroje...

vjen fatorino:-Ej zbrit nga autobuzi eshte stacioni i fundit!!!
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Kur te pash per her te par
zemra ime mori zjarr
kur te pash per her te dyt
xixa me dolen nga syt
kur te pash per her te tret
thash do te dua per jet
kur te pash per her te katert
thash:me besove,po luaja teater!
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Dashuria ime per ty nuk shuhet kurre,
Edhe sikur oqeani te shterret e parajsa te bjer ne toke,
A..... a e degjon thirrjen time ?
Jepi kuptim jetes sime perseri,
Beje zemren time te rrah prap.
Kur muzgu perendon ne qiell,
E dielli na djeg me flaken e tij,
Ashtu zemra ime per ty ndjen mall e dashuri,
Pa ty shpirti im eshte i vetem,
Do te doja vetem nje her te perqafoja,
E t'i shuaja keto kujtime,
Qe tash e nje vit e rendojn zemren time.
Nuk i harroj syt e tu te zi,
Qe me shpuan posi shigjeta,
Nuk e harroj buzeqeshjen tende te embel,
Qe mi vrau netet e pafjetura.
Sy qe shkelqenin si engjull dashurie,
Shpirt i embel, shpirt magjie.
Me vrau ajo nat vere, me shiun kristalor,
Me vrau ajo dit vere me diellin hyjnor.
Diell, qe i pervelonte me shum buzet e djegura,
Shi, qe i freskonte enderrat e nje nate vere.
Veq ne enderr tash me vjen,
E emrin pershperis,
Ne zemren time do kesh vend gjithmon,
Edhe pse e vrave vetem me nje shikim.
Shikim, qe me verboi me mallin e fshehur te dashuris,
Buzeqeshje, qe me gjalleroi enderrat e rinis.
Vera te shumta kaluan,
Qe nga shkurti dashuror,
Por ti nuk humbe nga zemra ime,
E jetove si mbret mbreteror.
Udhehiqje zemren time,
Ti komandant i dashuris,
Denoje zemren time,
Me roberin e dashuris.
Roberi, per te cilen une ndjeja dashuri,
Dashuri te percjellur nen tingujt e nostalgjis.
Do te pres me krah hapur,
Deri sa t'me kthehesh dashuri,
Do te kujtoj me mall ne zemer,
Edhe pse me vrave rinin.
Nuk kam faj une, qe te dua kaq shum,
Nuk ke faj ti, qe me roberon me dashuri.
Fatin e lus te me sjell gezime,
Zotin e lus te me kthehesh prap dashuria ime.
Por, pritja eshte e kot,
Jo nuk kthehesh ti,
Ti vetem me le te mbetem,
E ta shijoj vetmin... :p:p:p:p
 
Redaktimi i fundit:

Sev1mm

Antarë
Qaj Para Meje dhe Vuaj per Mua
Perkulu ne Gjunj dhe me thuaj te dua
Prej ato vena Mshoj murit me kok
Betohu se per ty sekziston ashkush tjeter ne ket bot
Nese do te me bindesh se mua me don
Ne mes te Dirmit me blej Boston
E sa per ditlindje dua nje dhurat te thjesht
Dua Helikopter e jo Mercedes
Per deshiren time dua te shkosh ne Han
Jo me Aeroplan por me duke ecur ne Kam .!!

> Puna o qishtu , un temen e kom , se kaiher thell n'zemer , ti po harron se tip per ndjenja , zemer nuk jom <
 

gjirokastriti

Anëtar i ri
Jane ca lule me arome..do ti jap ti mbash ne dhome e sa here ti maresh here do ti vyshkesh menjehere.....

Po te kisha Dy zemra Njeren Do ta kisha fal ty ,
Po ce do kam vetem nje
merzi.gif

Kam dy tope Do nje?


hahaha sa e forte kjo tia dergosh ndonjeres :)
 

sheki

Anëtar i ri
dhe mbase nje her
puthje me dhurove
une lule ju dhash
dashuri e vertet

kur zemren me rrembeve ti
ta dhash me deshire
me nje putheje prap
dashuri e vertet
 
Top