..Sofra Fierake..

cent

...Lontano
Titulli: ..Sofra Fierake..

Groshe? Pse filloi shiu nga ty Love? Epo mir grosh grosh un po sjell ullinj berati :p Ja na beft mir dhe ishalla pa kollitje me pas :p
o8yu89.jpg
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: ..Sofra Fierake..

Shi po ca shiu romatizejshën fare ama :p..
Rrofsh Cent ja dhe dreka u kompletua me ullinjtë .. Ju bëfshin mirë .. frutat do na i sjelli Didi mqs ka bërë pazar sot lol ..
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: ..Sofra Fierake..

Ah ti po qe s'me harxhon shume, ja kam blere ca klementina shife se dhe i qerova pale.

marm_clem_polpa.jpg


Ja ca kaki, shife i keputa me gjithe dega lol

79_192.jpgdhe si perfundim nje tas me shege. Boll tashi! Ju befshin mire
1347112293-shega.jpg
 

cent

...Lontano
Titulli: ..Sofra Fierake..

Shi po ca shiu romatizejshën fare ama :p..
Rrofsh Cent ja dhe dreka u kompletua me ullinjtë .. Ju bëfshin mirë .. frutat do na i sjelli Didi mqs ka bërë pazar sot lol ..

Didi esht nga gjirokastra e ka te veshtir te leshoj doren, esht lagja nam jo lagja na :p Gjithsesi te shpresojm si dit e merkur mbase e leshon doren :p
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: ..Sofra Fierake..

Cent mos i bjerë në qafë se ja na i solli frutat :p.. Ec kërkoji falje tetkës kërkoji falje tetkës more mistrec :p lol

Didi në dasëm apapap në dasmën tënde namin do bëj :p ..
 

cent

...Lontano
Titulli: ..Sofra Fierake..

hahahahaha dola huq ksaj radhe :p :p
Thash un qe te merkurave jep Didi, e leshoi me ne fund doren se kur i thoshim neve skammmmmmmmmmmmmmmm thoshte :p :p lol lol
Rrofsh Didi rrofsh, pastaj mos u anko tek pershtypjet, qe i qeroj dhe mi han te tjert se vet po i sjell lol
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: ..Sofra Fierake..

Cent a te kam thene mos u nxito? e thuaj jo po deshe! lol
Numero deri 2356 e pastaj hajde ankohu:p

Perderisa i solla nuk ankohem jo, i hani pa frike se s'ua kerkoje t'mi jepni mbrapsht lol.
Une racionin tim e hengra:D


Lovii do e djegim tek dasma ime c'ke ti! Vec mos ta marim fjale per fjale se mora vesh qe
tek nje dasem me kishin djeg nusen lol lol s'dua te perfundoj si kjo ne spital lol lol
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: ..Sofra Fierake..

une e marr ate tasin me shege, po ju si ta keni punen :p

Rrofsh Didi per mundin :)
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: ..Sofra Fierake..

Merre sweetie merre:)

Vec haji me avash jo te gjitha njehereshi se s'te bejn mire shume shege :)


Kalofshi mrie ne vazhdim.
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: ..Sofra Fierake..

Cent a te kam thene mos u nxito? e thuaj jo po deshe! lol
Numero deri 2356 e pastaj hajde ankohu:p

Perderisa i solla nuk ankohem jo, i hani pa frike se s'ua kerkoje t'mi jepni mbrapsht lol.
Une racionin tim e hengra:D


Lovii do e djegim tek dasma ime c'ke ti! Vec mos ta marim fjale per fjale se mora vesh qe
tek nje dasem me kishin djeg nusen lol lol s'dua te perfundoj si kjo ne spital lol lol

Haha dhe po u dogje dhëndri do të djegi se ne tjerët për aheng do vimë lol lol kështu që hap sytë cfarë burri do zgjedhësh.. lol

une e marr ate tasin me shege, po ju si ta keni punen :p

Rrofsh Didi per mundin :)

Sweet mirë se na erdhe :).. Merre pjatën të gjithë se unë jam duke u zënë me cent kush do hajë mandarinat lol ..
 

cent

...Lontano
Titulli: ..Sofra Fierake..

Ja dhe Didi nell suo matrimonio (Ne martesen e saj,mqs e permendi :p )

 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: ..Sofra Fierake..

Ja dhe Didi nell suo matrimonio (Ne martesen e saj,mqs e permendi :p )


lol lol lol Me lot hhahaha o Didi qyqaaa mos bëj kështu ti se na turprove mi :p ..
Kalofshi mirë të gjithë në vazhdim .. çivediamo nga darka :)..
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: ..Sofra Fierake..

ahahahhahahhahahha se me ktheve mbrapsht centi, u bera gati per te ikur
po s'mund te lija pa koment kete videon. Ku e gjete me qafsh?

Te pakten te na kishe gjetur nje martes jugu lol rrofsh rrofsh!

E shof doni te me ndiqni me pahir. Lovi sidomos :p
 

Ema1

Antar Aktiv
Titulli: ..Sofra Fierake..

Une po marr kakite meqenese Love po zihet me Cent per manderinat dhe Sweetie nuk ka lene me asgje ne pjate
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: ..Sofra Fierake..

Alo mirembrema fieri:D

S'paska leviz prej vendit sofra! Loveee keq shume keq:p

Duhet te bejm pazarin apo eshte plote frigua?
 

Ema1

Antar Aktiv
Titulli: ..Sofra Fierake..

Mirmengjesi sofra e Fierit. Didi mire do besh te beje pak pazar se jemi ne afrim festash. Ne kuzhine fusim Love te na pergatisi ndonje gje te mire apo je kuzhiniere me e mire ti, se une nuk ia them shume per kuzhinen me shume pertoj :p
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: ..Sofra Fierake..

Beni cfare te beni, por pa darke e pije mos na lini
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: ..Sofra Fierake..

Mirmengjesi sofra e Fierit. Didi mire do besh te beje pak pazar se jemi ne afrim festash. Ne kuzhine fusim Love te na pergatisi ndonje gje te mire apo je kuzhiniere me e mire ti, se une nuk ia them shume per kuzhinen me shume pertoj :p


Miredita dhe mire se na vjen keteja. Tani Lovi per momentin ka dal xhiro me takon mua tani ta mbaj sofren mos
ta le te bjeri copa copa. Lol.
Ah moj xhan, ne kete rast gjete kish dhe u fale ti, per gatimin vec Lovi nuk perton se une ehe. Gjithsesi nga
halli do i futem gatimit c'ti bej:p

Per festat akoma shpejt eshte, tani kemi festen e pavarsise se per Vitin e Ri ka kohe:D


Ylli pa merak s'ju leme pa ngren:)
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: ..Sofra Fierake..

Mirë se keni ardhur.. Ema gjete ti kush të gatuaj kjo përtacja ec thuaj se po ju gatuaj unë sot :)..
Ti shtrigë ec shko bëj pak pazar dhe mos harro këtë herë vajin si herën e parë që le vajin e gatimit dhe more cokollata se nuk u reziston dot lol ..

Ju bëftë mirë darka..


8181239980_bde10eea8c_b.jpg
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: ..Sofra Fierake..

Wow sa mikepritese qenkeni ju. Do vij me shpesh se jam tip qe me merr shpejt uria....

Ja ne shenje respekti dhe per gjentilese po sjell dhe une dicka se s'ka kuptim te vij duarbosh:


romantic-valentine-red-roses--burgungdy--263-p.aspCa cokolata per Didi, meqe i paska merak:

770px-Chocolate.jpg


Dhe vajin e gatimit (mora vaj ulliri besoj qe kete perdor ti Love):

vaj_ulliri.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Didi

C'est la vie.
Titulli: ..Sofra Fierake..

Ahahahhaa ma nxore bojen moj te griva more vesh!:p

Une thash nqs se kemi Lovin do gatuaj une nga halli, s'thash gje jam fare:D
Gjithsesi meqe po pergatit ti s'po leviz prej vendit une, po dal njehere neper
dyqane, te blej nja dy gjera te vogla:p

Ylli flm per cokollatat:)
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: ..Sofra Fierake..

Wow sa mikepritese qenkeni ju. Do vij me shpesh se jam tip qe me merr shpejt uria....

Ja ne shenje respekti dhe per gjentilese po sjell dhe une dicka se s'ka kuptim te vij duarbosh:


highresproduct.phpCa cokolata per Didi, meqe i paska merak:

770px-Chocolate.jpg


Dhe vajin e gatimit (mora vaj ulliri besoj qe kete perdor ti Love):

olive-oil.php

Ahahahhaa ma nxore bojen moj te griva more vesh!:p

Une thash nqs se kemi Lovin do gatuaj une nga halli, s'thash gje jam fare:D
Gjithsesi meqe po pergatit ti s'po leviz prej vendit une, po dal njehere neper
dyqane, te blej nja dy gjera te vogla:p

Ylli flm per cokollatat:)

Ylli po vaj ulliri përdor gjithmonë për gatim ose gjalp për gatim .. Dhe kuzhina do pak ato elementet e veta me kualitet të dali e mirë :).. rrofsh që solle vaj se kjo tjetra e ka mendjen për shoping ja e shef cfarë thotë ..

Didi o shtrigë e keqe mendjen për ëmbëlsira e ke ncnc mëso mi të gatuash se stë merr buri pastaj lol shqiptarët duan gjëllë gatim ndryshe ska :p..
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: ..Sofra Fierake..

Ylli po vaj ulliri përdor gjithmonë për gatim ose gjalp për gatim .. Dhe kuzhina do pak ato elementet e veta me kualitet të dali e mirë :).. rrofsh që solle vaj se kjo tjetra e ka mendjen për shoping ja e shef cfarë thotë ..

Didi o shtrigë e keqe mendjen për ëmbëlsira e ke ncnc mëso mi të gatuash se stë merr buri pastaj lol shqiptarët duan gjëllë gatim ndryshe ska :p..


Po une dhe kur nuk i kerkoj embelsirat mi sjellin. Nuk eshte faji im, nami ngeli :p

Kam vendos te mos martohem, se 1. kushton 2. jam pro modernizimit ndaj o te dyja palet japin kontribut o s'ka 3. ne shkon puna keq do mar yzmeqare lol
 

Didi

C'est la vie.
O Fieriiiii, ku jenii?

Hajde qyfyresh hajde! lol
 
Top