Sofra Kuksjane

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Ku eshte sofra ime ku eshte:)
Pershendetje per gjith Kuksjant, ane e mane:p
po ma a jeni kund more:p


Ah bre sa m'ka marr malli!:(

Hmmmmmmm

Pershendetje sofra:)

Fli desha un se kshu beni ju kur vijne miqt;)
 

albgrl

GIRLICIOUS
  1. sa doli me marre pak sheqer te komshite :p LOLLOL

Shkova ke shumica me e ble se s'me pelqen te bej pazar shpesh, plus qe e din ti qe s'me pelqen ti rri kujt borxh. LOL LOL
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Shkova ke shumica me e ble se s'me pelqen te bej pazar shpesh, plus qe e din ti qe s'me pelqen ti rri kujt borxh. LOL LOL

e mire se komshijte vijne e marrin tek ti tani:p swetzina ka pyet per ty sikur te ka mungue shume:p:p edhe vjen te sofra per muahebt me ty kurse ti te shumica te marre sheqerLOL
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Pershendetje sofra mikepritese e deshmuar me 1999. Ju falemnderit nga zemra per gjithe cfare keni bere per refugjatet nga Kosova. Respekt te thelle per ju.
 

albgrl

GIRLICIOUS
Pershendetje sofra mikepritese e deshmuar me 1999. Ju falemnderit nga zemra per gjithe cfare keni bere per refugjatet nga Kosova. Respekt te thelle per ju.

:) Faleminderit per rrespektin qe ke per kuksjanet.
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
hej kush do pak fli

fli1.jpg


pse jo mos tu jap edhe receten se si behet:p:p
Fli (recetë + foto)

Për 4-5 persona duhen:

Për brumin duhet: 1 kg miell, 3-4 gota ujë, kripë.
Për masën duhet: 200 gr gjalpë(margarin), 2 filxhana caji ajkë (mazë), 3 lugë vaj.

Përgatitja:

Në një enë hidhet miell, kripë, ujë i ftohtë dhe përzihen në një brumë të hollë si për petulla.

Në një enë tjetër shkrihet gjalpë, ajkë, vaj dhe qumësht, përzihet masa e krijuar derisa të gjithë përmbajtësit të jenë shkrirë në një masë të vetme, Lyhet tepsia me yndyrë dhe me një lugë merret brumi i hollë dhe hidhet nga cepi i tepsisë deri afër mesit dhe krijohen radhë të cilat mbulojnë gjithë tepsinë. Mesi i cili është bosh mbushet me radhë paralele.

Gjithë sipërfaqja lyhet me masën e përgatitur dhe futet në furrën e ngrohur. Kjo piqet për 3-5 minuta. Nxirret nga furra për të vazhduar me rendin tjetër.

Brumi i hollë tashmë hidhet në të njëjtën mënyrë por midis dy radhëve derisa të jetë mbuluar e gjithë tepsia. Përsëri lyhet me masën dhe piqet për 3-5 minuta. Kjo procedurë vazhdon derisa të mbushet tepsia.

Flia lihet të ftohet për 10 minuta dhe serviret

fli.jpg
 
Redaktimi i fundit:

con_uk

Anëtar i Nderuar
Mirmroma KUKSI ku jeni o ju rujt zoti ku jeni :D

ketej verdalle na ke more gjermon:p:p mirmroma te pershendes hej merr pak fli aty siper:pLOL
 
Gjermano te uroj mireseardhjen ne sofren ton plus mireseardhjen ne Germany ...vendet e tjera sa me hy e dal skam shum mardhenie me to heheh

o tu rrit nera bre uk, se me knaqe aq ma hajej buke, se gjith diten ne shkoll para librave marova, tani qe mu dha munsia me hanger pak u ngopa gjysmen e tepsis flis e kam hanger un ju te tjeret ndajeni gjysmen tjeter... sorry po un kam te drejte te ha me shume nga flija se e ka pergatit ylli ime :D :D :D


puc puc kizzzzz muah
 

albgrl

GIRLICIOUS
o tu rrit nera bre uk, se me knaqe aq ma hajej buke, se gjith diten ne shkoll para librave marova, tani qe mu dha munsia me hanger pak u ngopa gjysmen e tepsis flis e kam hanger un ju te tjeret ndajeni gjysmen tjeter... sorry po un kam te drejte te ha me shume nga flija se e ka pergatit ylli ime :D :D :D


puc puc kizzzzz muah

me gjys flije qe do hash ti, pergatitu per palester se i shtove kilet pa e kuptu. :p LOL LOL
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Gjermano te uroj mireseardhjen ne sofren ton plus mireseardhjen ne Germany ...vendet e tjera sa me hy e dal skam shum mardhenie me to heheh

o tu rrit nera bre uk, se me knaqe aq ma hajej buke, se gjith diten ne shkoll para librave marova, tani qe mu dha munsia me hanger pak u ngopa gjysmen e tepsis flis e kam hanger un ju te tjeret ndajeni gjysmen tjeter... sorry po un kam te drejte te ha me shume nga flija se e ka pergatit ylli ime :D :D :D


puc puc kizzzzz muah

kush ylle moj??? e dija une se ti do hajshe gjysmen per ate pune e vodha une ta sjell ty:p:p LOL albcuca tha ma siper se mos ha shume se shnoshesh pije nje gote dhallte mbrapa gja nuk te gjen LOLLOL
 
Albcuca palester bej cdo dite une, jam ne forme te mire fare, po kur lodhesh shum edhe e han gjysmen e flise dihet ajo, pastaj kur gatuhet me embelsi sic e ka ber uki hahet akoma me mire hmmmm :D:D:D:D

Ti uk mos u keqkupto se un kshu them gjithmon atyre qe i kam xhan, kshuqe ske nevoj te skuqesh ktu ne forum kur un te them ashtu :p :p

ju puc te dyve muah muah tek faqja
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Albcuca palester bej cdo dite une, jam ne forme te mire fare, po kur lodhesh shum edhe e han gjysmen e flise dihet ajo, pastaj kur gatuhet me embelsi sic e ka ber uki hahet akoma me mire hmmmm :D:D:D:D

Ti uk mos u keqkupto se un kshu them gjithmon atyre qe i kam xhan, kshuqe ske nevoj te skuqesh ktu ne forum kur un te them ashtu :p :p

ju puc te dyve muah muah tek faqja

po jo moj lulethane se une vetem me ty nuk keqkuptohem vetem naten shendrroj:p:pLOLLOL jo nuk skuqem une se me ka dale turpi prej teje:p:p jame be njelloj .........kur ke fillu me shku ne palester a te ngacmon njeri atje apo jo????
:kiss :kiss per ty lule thane
 
po jo moj lulethane se une vetem me ty nuk keqkuptohem vetem naten shendrroj:p:pLOLLOL jo nuk skuqem une se me ka dale turpi prej teje:p:p jame be njelloj .........kur ke fillu me shku ne palester a te ngacmon njeri atje apo jo????
:kiss :kiss per ty lule thane

hahahaha, kam disa vite qe mirrem me sport me shume volleyboll kam bere, tani kam fillu dhe nje kurs profesional noti, perveq shkolles dihet ajo,ndersa palester bej cdo dite nga nje ore, kur me teket noj her nuk shkoj hiq. te gjithe po me ngacmojne po sa ju them qe e njof ukin me largohen nga frika :D:D:D:D:p:p:p

flm per ... me pelqeu shume
naten e mire, edhe ni kiz tjeter qe te mos mbyllesh sy gjith naten, ups qe te flesh rehat mendova :p LOL


je shum i mir lal,kshu uroj te jesh gjith jeten tende
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
hahahaha, kam disa vite qe mirrem me sport me shume volleyboll kam bere, tani kam fillu dhe nje kurs profesional noti, perveq shkolles dihet ajo,ndersa palester bej cdo dite nga nje ore, kur me teket noj her nuk shkoj hiq. te gjithe po me ngacmojne po sa ju them qe e njof ukin me largohen nga frika :D:D:D:D:p:p:p

flm per ... me pelqeu shume
naten e mire, edhe ni kiz tjeter qe te mos mbyllesh sy gjith naten, ups qe te flesh rehat mendova :p LOL


je shum i mir lal,kshu uroj te jesh gjith jeten tende
jame o shejtane jame edhe emrin e vertet ashtu e kame ka lidhje me mua ..........sa per gjume fle lali yte si nuk ta merr menja ty hiq biles me mire tani :p:p LOLLOL...........pse nuk thua ti do na behesh e pa pame:p

te uroj suksese edhe fat ne jete :kiss:
 
jame o shejtane jame edhe emrin e vertet ashtu e kame ka lidhje me mua ..........sa per gjume fle lali yte si nuk ta merr menja ty hiq biles me mire tani :p:p LOLLOL...........pse nuk thua ti do na behesh e pa pame:p

te uroj suksese edhe fat ne jete :kiss:

e di e di se kam pa filxhan ke albcuca ajo ma tha :p...e papame sjam jo...e venqant mbase ...hehehe

te puc, kalofsh fundjav te bukur ti dhe te gjith forumistat, un do punoj sot :(
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
e di e di se kam pa filxhan ke albcuca ajo ma tha :p...e papame sjam jo...e venqant mbase ...hehehe

te puc, kalofsh fundjav te bukur ti dhe te gjith forumistat, un do punoj sot :(

filxhan LOLLOL albcuca hmmmm qa thote per mue nuk besoj ne keto gjana.........e veqenta mund te jesh por edhe e pa pame misteriose:p:p

shijoje kete fundjave kiz kiz
 

Gjermoni

Antar Internacional
Po ku jeni o KUKSI o 1-sha ju falt zoti ishalla ju dhant zoti shnet e ymer jarebi Respekte per te gjith KUKSIONET .
 
te rujt zoti gjermano, me gjith ty ishalla, he mer ju ku jeni ju zuri qe tani gjumi i dimrit eeee flas me ju te tjeret se uki e di qe del per gjah tani ne dimer!!! :D:p

ein küsschen für dich Uki muah muah
 

Gjermoni

Antar Internacional
Kuksi edhe luledhstrrydhja jeni si perher 1-sha respektet me tmira dhe te sinqerta .
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
te rujt zoti gjermano, me gjith ty ishalla, he mer ju ku jeni ju zuri qe tani gjumi i dimrit eeee flas me ju te tjeret se uki e di qe del per gjah tani ne dimer!!! :D:p

ein küsschen für dich Uki muah muah
hej dalesh menc dalesh ishalla LOLLOL jame plake qetash por zakonin nuk e harroj LOLLOL
 
gjermano faleminers per rrespektin, je i nerum ene i rrespektum nga un personalisht edhe nga sofra jon...
ti uk jo qe mqet mu nga ment po rrezik edhe trenin me e nxjerr nga shinat naj dit, veq shyqyr se ste njohin mir, eh ty ujkesha te hangert...hehehe

vertet po e zbukuroni sofren, ju dua shum, si perher te mos mungoj puthja se e kam pasion LOLLOLLOL :p, puci puci
 
Top