Sofra Shkodrane

Status
E mbyllur për postime të tjera.

MasteR

I'm offline
Titulli: Sofra Shkodrane

Krenohet Tropoja qe t`ka djale..
krenohet Kukesi qe nuk te lujti n`fjale..
lum Tropoje e Kukes qe t`a diten t`miren..
mjer Shqipetaret qe lypen errsiren..
Shkoder moj e uruar..
... kush ti ndyu ato duar..
kush te nxiu faqen ty
kush ti mbylli ato sy..
Ti ke ken burrnesh e madhe ke kalu vujtje dhe halle
Ti "Rilindje" ke ba me mot
por jo kete qe bane sot.
Sot ne murin e kalase
lujten paret e dynjase
para t'pista ,para t`vorrit qe i more prej dores t'horrit.
Kush i mori ato pare
s`ka burrni e nuk ka marre
se nuk shitet dinjiteti
per karrige te nji shteti..
Ah moj Shkoder ,Shkoder moj, kush kaq bukur te mashtroj
ah moj Shkoder ,Shkoder moj, fisnikria sot mbaroj ......
 

SunLiGhT

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ Ʒ
Titulli: Sofra Shkodrane

Krenohet Tropoja qe t`ka djale..
krenohet Kukesi qe nuk te lujti n`fjale..
lum Tropoje e Kukes qe t`a diten t`miren..
mjer Shqipetaret qe lypen errsiren..
Shkoder moj e uruar..
... kush ti ndyu ato duar..
kush te nxiu faqen ty
kush ti mbylli ato sy..
Ti ke ken burrnesh e madhe ke kalu vujtje dhe halle
Ti "Rilindje" ke ba me mot
por jo kete qe bane sot.
Sot ne murin e kalase
lujten paret e dynjase
para t'pista ,para t`vorrit qe i more prej dores t'horrit.
Kush i mori ato pare
s`ka burrni e nuk ka marre
se nuk shitet dinjiteti
per karrige te nji shteti..
Ah moj Shkoder ,Shkoder moj, kush kaq bukur te mashtroj
ah moj Shkoder ,Shkoder moj, fisnikria sot mbaroj ......

Master te duket gja si Sofra Tropojes ktu :p, mas na ban politik edhe ktu :p
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Sofra Shkodrane

Master te duket gja si Sofra Tropojes ktu :p, mas na ban politik edhe ktu :p

Un ju kam ba kompliment i koment ma siper sju ka ra ne sy ta ju ra ne sy kjo poezia :(
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Sofra Shkodrane

Krenohet Tropoja qe t`ka djale..
krenohet Kukesi qe nuk te lujti n`fjale..
lum Tropoje e Kukes qe t`a diten t`miren..
mjer Shqipetaret qe lypen errsiren..
Shkoder moj e uruar..
... kush ti ndyu ato duar..
kush te nxiu faqen ty
kush ti mbylli ato sy..
Ti ke ken burrnesh e madhe ke kalu vujtje dhe halle
Ti "Rilindje" ke ba me mot
por jo kete qe bane sot.
Sot ne murin e kalase
lujten paret e dynjase
para t'pista ,para t`vorrit qe i more prej dores t'horrit.
Kush i mori ato pare
s`ka burrni e nuk ka marre
se nuk shitet dinjiteti
per karrige te nji shteti..
Ah moj Shkoder ,Shkoder moj, kush kaq bukur te mashtroj
ah moj Shkoder ,Shkoder moj, fisnikria sot mbaroj ......

I madh je master ,shkodranet dolen fjalesh
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Sofra Shkodrane

 

TrueLovE

You Have My Heart
Titulli: Sofra Shkodrane

Quku dua embelsire te lutem :)
 

Quku

Marakli Krapit

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Sofra Shkodrane

Quku dua embelsire te lutem :)


os71np.jpg
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Sofra Shkodrane

 

London

carpe diem
Titulli: Sofra Shkodrane

Hajde per shkoder u mush fugoni :p

527006_611300485577226_259801217_n.jpg
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Sofra Shkodrane


E ku ka si shkodra jone :D
 

London

carpe diem
Titulli: Sofra Shkodrane

Nadja e mire bujrum kush dan kafe

1116034_608065239238486_1274362325_o.jpg
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Sofra Shkodrane

Pershendetje sofra Shkodrane...ia kalofshi sa me mire!
 

London

carpe diem
Titulli: Sofra Shkodrane

Pershendetje Orkida qa dush ti maj vetem fol kamajer jena tu punu sot :p

cocktails.jpg


mojito11.jpg


cocktails.jpg


cocktail3.jpg


header.jpg


Per gjith javen .lol
 

orkidea

θαλασσα
Titulli: Sofra Shkodrane

Pershendetje Orkida qa dush ti maj vetem fol kamajer jena tu punu sot :p

cocktails.jpg


mojito11.jpg


cocktails.jpg


cocktail3.jpg


header.jpg


Per gjith javen .lol

Shiko se spi pije alkolike une :p Dmth me kaq sa me solle mos te vij te kerkoj me une per 1 jave eee lol
 

London

carpe diem
Titulli: Sofra Shkodrane

Tani Orkidea mas ban naze pij sa t'munesh para i ke besaj per nje jave e qon greven deri ne fund t'javes se mish ska asht kriz :p
 

WISHMASTER

Moon_Boy
Titulli: Sofra Shkodrane

i like to move it move it ..... petlla me kos
 

London

carpe diem
Titulli: Sofra Shkodrane

%28u176u%29petulla.jpg


14mvv6g.jpg


llups ngele tan jeten wish :p
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Sofra Shkodrane

Mbrëma Shkodra e bukur..

Call a ta marr një copë unë nuk thua gjë ti :p
 

London

carpe diem
Titulli: Sofra Shkodrane

Mrama Jugu :D merr maj qa te duash ne sofer nuk pytet a marr gja :p
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Sofra Shkodrane

E mora unë dhe pa thënë ti merre :p më kishte kap uria :hug: si gjithmonë i gatshëm je naquk lum o lum e kam thënë unë me kohë :)..

 

London

carpe diem
Titulli: Sofra Shkodrane

Hap gojen maj e fal mduket paske ngel shtazan se ngele tu hanger .lol lol

538120_546473665387135_1968416020_n.jpg


th


th


Kaq per sante :p
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Sofra Shkodrane

O Quk, nga je?
Do na besh nje byrek me peshk?

Mbrema Call:)

Mbrema Shkodra :)
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Sofra Shkodrane

Mirembrema:)


Kemi ardhur me pushime ketej nga Veriu, duam te shikojm sa te ngrohet jane keta maloket:p
Apo jo Zin? Love?

C'fare ka ketej nga juve? :p
 

London

carpe diem
Titulli: Sofra Shkodrane

Qa keni ju me malokt gatujme ma mire se ju te jugut :p
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Sofra Shkodrane

Call tani si dihet dhe mund të jetë ajo që thua :p.. Po shumë rëndshëm mo dicka të lehtë për darkë se duhet të jemi thekthi për plazh në Shqipëri :p

O didi po do na marrë malli për shkodranët ndaj :) .. janë më të mirët

Quk nga ke humbur sonte mo që të erdhëm vizita në shtëpi :p
 

London

carpe diem
Titulli: Sofra Shkodrane

Zinna & Didi..mas thuni qe nuk gatujme ma mir :p

th


th
Byrek me peshk :p

th


petulla-me-mish.jpg
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Sofra Shkodrane

Call shyqyre qe solle ate byrekun se dhe une dhe Zinna e ham :D


Po do na ngeci ne fyt me ca shtyhet ? :p
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top