Sot mesova që....

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
Mesova qe duhet ti lej ironite dhe te filloj me aforizma si goc serjoze qe jam.
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Cfare eshte civilizimi
( Paksa e gjate por ia vlen,me nje permbledhje te shkurter)
Nje student pyet antropologen Margaret Mead se cilet ishin hapat e pare te civilizimit.
Duke pritur nje pergjigje mbi mjetet e para te jeteses ajo tha : ishte thyerja e nje legeni ( kurrizor) dhe pastaj ngjitja e saj.
Nese nje kafshe thyen nje kocke gjymtyre ska shans te mbiejetoje,smund te shkoje deri tek lumenjt qe te shuaje etjen apo te mbrohet.
Pra nje thyerje legeni dhe ngjitja e tij eshte prova qe dikush ka qendruar me te...ka humbur kohe nga e vetja qe ta ndihmoje te kurohet.
Mead shpjegoi se hapi i pare i civilizimit eshte mundesia per te ndihmuar tjetrin ne rast nevoje.
 

Desa

Felix - Culpa
Sot mësova që mohimi i ekzistencës së qenieve mbinatyrore, në fakt më fut në drejtimin Nihiliste në kontekstin ekzistencial.
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Sot mësova që mohimi i ekzistencës së qenieve mbinatyrore, në fakt më fut në drejtimin Nihiliste në kontekstin ekzistencial.
E ça do me thene kjo o Nino, per ne popullin e thjeshte?
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
Sot mesova qe ishin vetem justifikime sepse kisha prioritete te gabuara.

30 min total crunch hard level dhe 10 minuta zumba strong livel (hidhuni ne ajer sikur po prisni ndonjerin me katana dhe me pas sikur po hidheni dhe po shkundni frustat) dhe jam akoma gjall 🤣
Kush do cik djers.
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Sot mesova qe .......kam ende per te mesuar 🤗
 

Hera

Banned
Sot mesova dicka nga jeta e prinderve te mi .....
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Mesova qe mbesa ime eshte nje person me shume shume shume vlera
Mesova qe tezja ime eshte thjesht dashurii qe nuk ka fjale per ta pershkruar ❤❤❤❤❤
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Sinestesia ( mbase shqip ka emer tjeter)
Eshte aftesia e njerzve qe nje ngjyre ti ndjejne shijen.
Nje shkronje ti shohin ngjyren.
Nje numri ti shohin edhe "temperaturen" nese eshte ngrohte ftohte
( Qofshin keto edhe ne nje rend tjerer )

Dicka fenomenale
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Te gjithe e dine historine e murimit te Rozafes. Legjenda qe per mbajtur muret e shtepise/keshtjellave ne kembe duhej te murosej nje njeri i gjalle.
E dini qe edhe ne Japoni ekzistonte dicka e tille?
Quhej Hitobashira, praktika e murosjes
Nje kuriozitet eshte per keshtjelle Matsue qe mendohet qe grabiten nje grua dhe e murose, me 1914 kur ra nje termet i madh nga rrenojat u zbulua se ne te vertete kishte shume skletra te murosur aty.
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Cdo dite jeta te meson nje mesim te ri
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ne fakt, femijet, neser do jen libri te cilin e kemi shkruar ne.
Ju lutem! Kujdes shkruani mire e mos gervishtni.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
sot mesova qe duhet ti rri atij WP larg se do bej noi gafe qe do marr veten me qafe lol lol
pupupupu turp e faqja e zeze lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Whatsapp vlla lol lol
Bera lemsh dynjane lol dmth veten
Nisa nje tekst per dike tjeter dhe qelloi qe ja cova dikujt tjeter ....oiiii lemsh o lemsh
Mos e hap naten :p se ja qon kujt se mendon 🤪
 
Top