Spanja në finale ,,,

AjSi

...
V.I.P
Gjermania nuk ka mundur dot të mbajë ritmin dhe është mposhtur nga kampionët e Evropës në fuqi Spanja.

Ka mjaftuar një gol I shënuar në minutën e 73', nga ai që shumë rrallë shënon ose thuajse asnjëhërë,mbrojtësi Pyol.

Spanja u duk ofensive që në fillim, dhe ia doli të qëndronte e tillë deri në fund.

Gjermania humbi një tjetër mundësi për të qenë ajo Kampione e Botës, ndërsa do të përballet me Uruguajn për vendin e 3-të dhe të 4-tërt.

Spanja do të përballet me Hollandën në finalen e 11 Korrikut të Kupës së Botës Afrikë e Jugut 2010


spanja%20fiton.jpg


Doja ta hapja vete temen e humbjes se Gjermanise :D

shekulli
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Spanja në finale ,,,

Do me behej qejfi qe ta merrte Hollanda kete vit kupen
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Spanja në finale ,,,

hmmm smarr vesh fare nga sporti por me vjen keq qe paska humb gjermania-kam degjuar qe eshte skuader shume e forte -gjithmon shkon ne finale po asnjiher nuk fiton
sa keq

sa per finalen jam me ate qe fiton
hhiihihihiih
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Spanja në finale ,,,

500 mijë euro për fitore të Gjermanisë
Një tifoz i flaktë gjerman ka vënë mbi 500 mijë euro bast për fitoren e Gjermanisë ndaj Spanjës, që përbën njëherit një nga shumat më të mëdha të vëna ndonjëherë për një ndeshje të vetme të Kampionatit Botëror.

Ky bast ishte vënë me anë të telefonit në një nga bastoret më të mëdha në Britani, ndërsa ky tifoz do të fitojë në rast të kualifikimit gjerman hiç më pak se 954 mijë euro.

Sipas njoftimeve të fundit nga bastoret më të mëdha evropiane, thuhet se është një numër i jashtëzakonshëm i personave që kanë vënë bast mbi fitoren e Gjermanisë, pas demolimeve të bëra ndaj Argjentinës dhe Anglisë. /Telegrafi/
Me duket se seshte dukur me ne Gjermani ky qe ka hedhur bastin kaq te sigurt :p
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Spanja në finale ,,,

Ate Hardin e keni pare gje apo po kerkon ndonje sup te qaje LOL LOL
 

Love

βeℓℓe â๓e

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Spanja në finale ,,,

Ate Hardin e keni pare gje apo po kerkon ndonje sup te qaje LOL LOL

Mos po ben ndonje plan te pjeke oktapodin LOL LOL LOL

Hard ngushellimet e mia o zot ,mu be kaq shume qejfi :D
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Spanja në finale ,,,

aman re aman...kam hyre ne fv vetem x gjermanine e besit:lol:
ku e kemi djalin ore??
i ka ikur zeri,apo fytyra??LOL
nuk tifoj spanjen,po me è bere qejfi ne max qe humbi gjermanijaLOL
 

Yellow Redhead

angels walk among us
V.I.P
Titulli: Spanja në finale ,,,

keq me erdhi mjaft per gjermanin por s'beri loje te bukur fare se e ndoqa me interes, urime Spanjes, fitore Hollandes, jete te gjate oktapodit Paul :lol:
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Titulli: Spanja në finale ,,,

Carles Pujol shënoi për Spanjën në minutën e 72-te.
Spanja në finale do të ndeshet me Holandën më 11 korrik 2010.Vlen te theksohet se Spanja kualifikohet në finale për herë të parë në historinë e Kupave të Botës!

 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Spanja në finale ,,,

O goca e cuna isha duke festuar me spanjollet kam pire jam bere tap....eh lere e meriton spanja kete vit...thjesht kush mund gjermaninen fiton kupen.....nejse suksese ne ndeshje te tjera cunave se na kan nderuar edhe urime spanjes, me nje kupe tani se u mungon :).

Ajsi ti meqe ke hapur temen edhe meqe ke humbur nje bast me mua, qe insistove ta beje, ke per te mbajtur ate firmen deri ne 1 janar te 2011. Keshtu qe mos me pyet me kur da heqesh firmen. Vete deshe bastin e humbe tani mbaje firmen :D.
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Spanja në finale ,,,

urime hard
ti di se ceshte humbja :p
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Spanja në finale ,,,

Une di se kush realiteti me shume se humbja.
 

Q-bossi.09

Anëtar Aktiv
Titulli: Spanja në finale ,,,

dhe mu a ba qefi qe spanje do permballet kunder Honaldes qe shpresoje dhe besoje qe sivjet do fitoje Kampionati Botrorë Afrika 2010 .
Tung nga Qendrimi VIP-Stafit te Fv.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Spanja në finale ,,,

ishalla kurr nuk fiton me gjermanija :bum te humbur kan qen qe ne fillim te lojes .
 
Top