Spital apo stalle?

lol nuk ishte replikë përkundrazi, por për kundër pesh të shum komenteve që jo po turqizohemi etj.
Pse ktu e gjeta unë muhabetin ?
Next time when I agree with you for something I'll keep it simple.

I'll press like ?
Sorry te keqkuptova :)

si gjithmone :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pse shqiparet jan njerze qe nuk din cfare duan nga jeta,kte cdo dite e me shum po e kuptojm.

kur nderton xhami,gjith ahhh don me ba vende talibanav turku.
Pse nuk investon diku tjeter,e tash cfare duhet te themi?pse paska nje projket stalle?
Po mir mo !te punojm vete te ndertojm vete.
Se valla veq per fjale jemi ne shqiptaret dhe dim me ba mir shqiponjen me duar?
 
Pse shqiparet jan njerze qe nuk din cfare duan nga jeta,kte cdo dite e me shum po e kuptojm.

kur nderton xhami,gjith ahhh don me ba vende talibanav turku.
Pse nuk investon diku tjeter,e tash cfare duhet te themi?pse paska nje projket stalle?
Po mir mo !te punojm vete te ndertojm vete.
Se valla veq per fjale jemi ne shqiptaret dhe dim me ba mir shqiponjen me duar?
O Arfe mos u merzit me mosmirenjohesat :p
 

WxP

Hidrauliku
I mire i keq lw te ndertohet i nje here pastaj shofim e bojme... se e perdorim per stall Po per spital qar eshte...
 
O marle
a per kete spital flitet? qe eshte te ky linku?

Hi Soul

Nuk kam shume info duhet te jene 2 gjeta te ndryshme me sa kuptoj.

Nga linku qe solle ti duket qe projekti eshte komplet ndryshe dhe behet fjale per 1 projekt te 2015 te financuar nga shteti shqiptar dhe qe su be kurre as si proces tenderimi jo me te kishte 1 kontrate zbatuese.

Donacioni i shtetit Turk per spitalin erdhi si rrjedhoje pas termetit dhe ndoshta qeveria po e perdor per fushate elektorale duke thene qe ja e mbajtem premtimin per spitalin e fierit.

Une kshu e kuptoj.
 
I mire i keq lw te ndertohet i nje here pastaj shofim e bojme... se e perdorim per stall Po per spital qar eshte...
Po ca flet pse spitalet e tjera ne shqiperi si jane? Stalla e shkuar stallave. Shkon ke spitali ushtarak dhe merr mikrobe te luftes se 2 boterore dhe habitet bota me ne.

Cdo gje qe eshte dhurate falendero dhe kerko te blihet teknologjia me e mire e mundshme ne ate limit qe te ofrohet.
 

WxP

Hidrauliku
Po ca flet pse spitalet e tjera ne shqiperi si jane? Stalla e shkuar stallave. Shkon ke spitali ushtarak dhe merr mikrobe te luftes se 2 boterore dhe habitet bota me ne.

Cdo gje qe eshte dhurate falendero dhe kerko te blihet teknologjia me e mire e mundshme ne ate limit qe te ofrohet.
Ket thash eshte qar..
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Hi Soul

Nuk kam shume info duhet te jene 2 gjeta te ndryshme me sa kuptoj.

Nga linku qe solle ti duket qe projekti eshte komplet ndryshe dhe behet fjale per 1 projekt te 2015 te financuar nga shteti shqiptar dhe qe su be kurre as si proces tenderimi jo me te kishte 1 kontrate zbatuese.

Donacioni i shtetit Turk per spitalin erdhi si rrjedhoje pas termetit dhe ndoshta qeveria po e perdor per fushate elektorale duke thene qe ja e mbajtem premtimin per spitalin e fierit.

Une kshu e kuptoj.
Rrofsh Marl.

Ne fakt kerkova me vone per te. behet fjale per kete

 

Endrra

VIP
Po dhe mos qofte stalle i kthejme ne gjith perkushtim.
Mbaj mend spitalin e Lezhes , me kryesori ne veri.
Pasi e rinovoj austriaku nuk vonoj dhe e kthyen si ne Kandahar.
Gjithsesi jane vetem nje justifikim per shplarje parash them une .. ashtu sic genjyen se ju dha kinezeve Rinasi per administrim apo tani qe thuhet se u jepet arabeve, porti i Durresit.
Pra pas te gjithe ketyre " investimeve " nuk fshihet askush tjeter vetem oligarke/politikane shqiptare.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Për sa kohë janë donacione le të vijnë ti shpëlajen ene ti thajnë ktu lool zoti ja shtoft inotin ?
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Aq me temer populli naiv mendon se ka dicka for free ne kete bote e sidomos ne keto kohe ?
For free nuk ka gjë por e rëndësishme mos të jenë borxhe monetare edhe më keq akoma prapaskena për një borxh edhe më të hidhur. Por absolutisht ky nuk është rasti. Siç e kam thënë edhe më lart nga këto Turqia kërkon një rehabilitim imazhi edhe njëkohësisht të mos shikohet si vënd i dorës së dytë.
Në këtë rast ne jemi si si një "modele" në arenën e modes botërore... Nëse do ta shikosh që po na përdorin çështje këndvështrimi. Unë preferoj ta shikoj që pas "sfilatës" ne mbajmë "rrobat".. prandaj them zoti ja shtoft inotin "shpive të modës" kushdo qofshin lool
 

Endrra

VIP
For free nuk ka gjë por e rëndësishme mos të jenë borxhe monetare edhe më keq akoma prapaskena për një borxh edhe më të hidhur. Por absolutisht ky nuk është rasti. Siç e kam thënë edhe më lart nga këto Turqia kërkon një rehabilitim imazhi edhe njëkohësisht të mos shikohet si vënd i dorës së dytë.
Në këtë rast ne jemi si si një "modele" në arenën e modes botërore... Nëse do ta shikosh që po na përdorin çështje këndvështrimi. Unë preferoj ta shikoj që pas "sfilatës" ne mbajmë "rrobat".. prandaj them zoti ja shtoft inotin "shpive të modës" kushdo qofshin lool
Ah kur lexoj fjalet absolute dhe rregullim imazhi ?

Dmth se beson as ti kete qe ke shkruar se po e besove do biesh ne kundershtim me cfare vertet ke shkruar .
Ne qe shihemi si vend i trete do permirsojme imazhin e turqise qe shihet si vend i dyte ???.. eh eh eh lol
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Ah kur lexoj fjalet absolute dhe rregullim imazhi ?

Dmth se beson as ti kete qe ke shkruar se po e besove do biesh ne kundershtim me cfare vertet ke shkruar .
Ne qe shihemi si vend i trete do permirsojme imazhin e turqise qe shihet si vend i dyte ???.. eh eh eh lol
Shiko ti mund të kapesh me fjalët veç e veç duke i nxjerrë nga konteksti përgjithshëm. Ideja është që unë këtë e shoh si diçka pozitive. Fakti që ti nuk e shikon të tillë nuk është se s'di por s'do. Të të bëj një pyetje ç'mendim ke për rrugën e kombit dhe firmën Bektel Enka? Kurioz jam të di opinionin tënd kur Sala me Erdoganin e inaguruan para kohe (i binte tuneli kokës robve) për qëllime elektorale?

P.S unë nuk kam mbaruar për PR por di një gjë me siguri. Që nuk ka gjë më të mirë se sa filantropia për të pastruar imazhin. Dhe nuk di që një i pasur të bëjë donacione tek një tjetër i pasur por tek një i varfër....
 

Endrra

VIP
Shiko ti mund të kapesh me fjalët veç e veç duke i nxjerrë nga konteksti përgjithshëm. Ideja është që unë këtë e shoh si diçka pozitive. Fakti që ti nuk e shikon të tillë nuk është se s'di por s'do. Të të bëj një pyetje ç'mendim ke për rrugën e kombit dhe firmën Bektel Enka? Kurioz jam të di opinionin tënd kur Sala me Erdoganin e inaguruan para kohe (i binte tuneli kokës robve) për qëllime elektorale?

P.S unë nuk kam mbaruar për PR por di një gjë me siguri. Që nuk ka gjë më të mirë se sa filantropia për të pastruar imazhin. Dhe nuk di që një i pasur të bëjë donacione tek një tjetër i pasur por tek një i varfër....
Po crendesi ka si e sheh une dhe ti .. cfare ka populli nga e gjitha del ne fund rezymeja.. dhe sic e dime milionat nuk shkojne tek populli ..e kunderta.. populli paguan per rrugen e kombit apo per spitalin . Ja keshtu posi.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Po crendesi ka si e sheh une dhe ti .. cfare ka populli nga e gjitha del ne fund rezymeja.. dhe sic e dime milionat nuk shkojne tek populli ..e kunderta.. populli paguan per rrugen e kombit apo per spitalin . Ja keshtu posi.
Po une edhe ti s'jemi popull lol. Nejse siç thashë ti jo se s'di por s'do lool

P.S oj moj Serbi o murin ta plasa. Se ktu po thojn hajde Lulzim Basha... Ja kshu posi ???
 

Endrra

VIP
Po une edhe ti s'jemi popull lol. Nejse siç thashë ti jo se s'di por s'do lool

P.S oj moj Serbi o murin ta plasa. Se ktu po thojn hajde Lulzim Basha... Ja kshu posi ???
Ska lidhje fare.. te thash .. nuk ka fare te bej me bindjet politike por rreth ketyre investimeve fshihen para korrupsioni dhe ketu eshte pika qe ti nuk do e jo se sdi.
Gjithsesi mos thuaj qe ste thashe lol
 
Top