Sporti im

bella

Anëtar i Nderuar
Sporti behet shpesh kryefjala jone ne jeten e perditshme. Ne themi: ta marrim me sportivitet apo une bej sport per nje shendet te mire :)

Sporti eshte sinonim i nje fiziku te mire, i nje njeri te shendetshem... te merresh me sport do te thote se respekton trupin tend, do te thote se e do veten por edhe ata qe te rrethojne :)

Megjithate tema eshte per tjeter gje :p

Ne bote ka shume sporte...klube sportive. pothuajse te gjithe ne shohim ndeshje sportive te ndryshme, jemi sportdashes, jemi tifoza...madje ndonjehere duam te marrim pjese edhe vete ne ate ndeshje qe ne shohim :)...

Sot pashe tek TVSH nje ndeshje tenisi mes kampionin e ketij sporti Novak Djokovic dhe ate zvicerianin spo me kujtohet emri tani :tulp:, por kam vene re se cdo lloj sporti qe shoh me pelqen dhe e shoh.... nuk me merzit. Nuk kam ndonje pasion te vecante per nje sport te vecante, ne tv i shoh nga pak te gjithe kur jepen :D futboll, volejboll, basketboll, tenis, boks, peshngritje, vrapim se larti, se gjati etj ahaha.... po nuk pati film interesant ne tv une shoh stacionet sportive :plazh:

Sigurisht si shumica e popullates se ballkanit dhe evropes me pelqen futbolli me shume, e kam edhe skuader zemre te themi :D

Ne jemi te apasionuar pas sportit, ndoshta do donim te ndiqnim kur kemi qene me te rinj por nuk kemi mundur.

Vete do doja te beja volejboll kur kam qene ne gjimnaz, por shume pak u mora edhe pse me shume deshire nuk munda sepse studimet me ben te mos jepja me te miren time e keshtu nuk zgjati shume.

Po ju nese beni sport cfare lloji sporti beni, perse ate sport? Si e keni zgjedhur?
Per ata qe nuk bejne sport..... a kane pasur deshire te merreshin me sport dhe cilin?

Tani edhe nja dy pyetje per njohje :), per dituri te pergjithshme hahha..... Kush eshte lojtari me i mire ne bote i sporteve tuaj te preferuar?


Mua ky Djokovici me ka pelqyer shume edhe pse nuk fitoi sot....kam pare ca kapje te ketij lojtari te mrekullueshme... edhe Federer edhe ky lojtar tenisi.
Djokovic
novak.jpg

Federer
ferder.jpg
 
Last edited by a moderator:

sensuu

sweet
Titulli: Sporti im

Une nuk merrem me sport por une kam dashur te behem balerine,jam shume e trishtuar,qe sjam bere
Duhet te bejme gjithmone ate qe kemi pasion
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Sporti im

Vetem mua me del font-i 10 ketu apo te gjitheve??? Mezi lexohet bella.

Sa per temen, Sikur egziston dicka e tille, gjthss, Ne te mesme 4 vjet jam marre me volleyball. Me pelqen te shoh dhe basketball e sme merzitet asnjeher. Futbollin se ndjek dhe as nuk e duroj dot. Tani nuk merrem me asnje sport. SPorti i vetem eshte ecja duke vrapur perdite sa ktej andej qe te kap metro-n ne kohe, t'marr vajzen, t'bej ket e ate, Lol. Ne fundjava shkojme ndonjehere per bowling, Badminton 1 her ne 2 muaj.... Kaq kisha per Behlulin. :p
 

Marla

Quo Vadis!
Titulli: Sporti im

Po Aq del fonti. Mund ta rregullosh pak meqe jam nga celi dhe meqe je sm soul?

Thnx

Sa per temen po merrem me sport.


Kohet e fundit kam zbuluar nje sport te ri tju bi kokes atyre qe me cajne koken!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Sporti im

Po Aq del fonti. Mund ta rregullosh pak meqe jam nga celi dhe meqe je sm soul?
Thnx

U be.
S'nderhyra aman se dilte atje e ka modifiku Souli, s'doja te hapja lufte kot :p...
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sporti im

U be.
S'nderhyra aman se dilte atje e ka modifiku Souli, s'doja te hapja lufte kot :p...

Soul ska lufte me bellen per keto gjera :)
Po sikur sme doli nje teme e tille mua.., po ndonje lojtar te preferuar keni? :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Sporti im

Mua me pelqen futbolli, por me deshire i shikoj edhe sportet tjera, si basketboll, volejboll, tenis, atletike...por edhe sportet luftarake si xhugo, karate, boks.

Ne shkollen e mesme kam lujt basketboll...kam lujtur edhe futboll
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Sporti im

Soul ska lufte me bellen per keto gjera :)
Po sikur sme doli nje teme e tille mua.., po ndonje lojtar te preferuar keni? :)

Mir qe ma the, se e kam bere ket pune para ca muajsh e ma permenden nja 2-3 here prandaj :) (Nick me ty e kam me ty :p)

Une s'kam per vete, Lol.. jam sh out nga sporti..
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Sporti im

Nuk arrijta ta perfundoja mendimin: Eshte kenaqesi kur luan ne terren te madh te futbollit dhe ke fansat e tu....Kete kenaqesi kisha dhe une per nje kohe, por e nderpreva shkaku i studimeve.

Tani e shikoj me shume kenaqesi.

Lojtari im: Lionel Messi.
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sporti im

Sporti behet shpesh kryefjala jone ne jeten e perditshme. Ne themi: ta marrim me sportivitet apo une bej sport per nje shendet te mire :) Nuk kam ndonje pasion te vecante per nje sport te vecante, ne tv i shoh nga pak te gjithe kur jepen :D futboll, volejboll, basketboll, tenis, boks, peshngritje, vrapim se larti, se gjati etj ahaha.... po nuk pati film interesant ne tv une shoh stacionet sportive :plazh:


Nuk ekziston si sport Vrapim se larti apo se gjati ,sepse vrap quhet kur te dyja kembet jane ne toke . Keto qe ke dashur te thuash jane : Kercim se larti dhe Kercim se gjati . Thjesht sa per korrigjim meqe jane ne profesionin tim dhe me vrasin syrin :))
Ky eshte Kercimi se larti
scan0002a.jpg

Dhe ky kercimi se gjati
Long-Jump-Final-J.jpg
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sporti im

Ndersa per te ilustruar sportet qe pelqej po i nis me foto pa koment :D
940900_10201395744802684_994752669_n.jpg
19665_1373376301558_7609776_n.jpg
534750_4424447376428_389232576_n.jpg
944314_10201430484911165_1738102209_n.jpg
426517_3375588555613_1009787791_n.jpg
Ndersa futbollin dihet qe e luajme pothuajse te gjithe :)
Sportisti preferuar i imi Michael Schumacher
 
Redaktimi i fundit:

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sporti im

Cfare perpiqem te bej : Gjithcka qe ka te bej me vendosjen e rezistences ne sprove: SPF, hiking-ecje ne natyre, alpinizem, bushcraft-mbijetese pa kushte,
Cfare bej me shume : palester, sporte uji, puth-gong.
Do te shtoja vetem nje perkufizim rreth mardhenies qe duhet te ket njeriu me sportin, nese e bejme kulture jetese eshte nje mbrekulli, por nese krijojme nje mardhenie simbioze me sportin atehere do te ndjejme difenrencen me njerezit e tjere.

Me te miret :

Muhammad Ali - Box

Pele - Futboll

Michael Phelps - Not

Geri Kasparov - shah

Jet Li - Wushu

Greg Plitt - fitness
Usain Bolt – atlet
[video=youtube;U6K-F9Bjl8s]https://www.youtube.com/watch?v=U6K-F9Bjl8s[/video]
Alex Honnold- solo alpinizem
Espen Fadnes - Fluturim wingsuit
Frank Medrano - Kalisthenik - Calisthenic

Me pak fjale adhuroj me shume sportet e kontaktit dhe te limiteve (adrenalinen).

P.s U perpoqa te ilustroj me video ata qe njihen me pak.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Sporti im

[h=3]Sporti im i preferuar ishte loja guxhas.
E luanim me qejf me barinjet dikur gjersa delet qendronin nen mrize e bareshat nen hije kendonin kenge nen gushe.
Edhe munde te beja karriere ne kete loje por qe do gati e kam harruar sepse nuk kam me ke te luaj sepse te gjithe barinjet dhe bareshat bilem moren poste drejtuese e shume nga ta/to hyne edhe n’parlament.
[/h]
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Sporti im

Kam luajtur volleyball kur kam qene ne gjimnaz dhe ne uni. Kur jetoja ne Shqiperi kemi pas lozur volley posht pallatit dhe qe nga ajo kohe e kam pasur qejf. Sport tjeter qe me pelqen te ndjek jane kto garat me makina, si Formula 1.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sporti im

Nuk ekziston si sport Vrapim se larti apo se gjati ,sepse vrap quhet kur te dyja kembet jane ne toke . Keto qe ke dashur te thuash jane : Kercim se larti dhe Kercim se gjati . Thjesht sa per korrigjim meqe jane ne profesionin tim dhe me vrasin syrin :))
Ky eshte Kercimi se larti
Shiko fotografinë 23538

Dhe ky kercimi se gjati
Shiko fotografinë 23539

:D Mire e bere se dhe une smarr vesh shume nga sporti, por i shoh nga pak te gjithe. doja te thosha qe ne lojrat olimpike psh i shoh te gjitha :D
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Sporti im

wow cf shkrimi tmerr

A ka nje lloj sporti qe quhet gjume se une e praktikoj shume :p
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Sporti im

Mund te futet ne rag sportiv kjo ? :p
QhVPe7AdBzjJhtpDVK7pJX5je8dCG-FrLPxxD0T_ZH0IcEfO3R.jpg
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Sporti im

dikur luaja futboll, kurse sot rrall mund te bej stervitje vrap ne natyre
 
Top