Stafit...!

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Lauri

Anunnak
Nuk kaluan 3 dit dhe u be realitet parashikimi im profetik mbi rregulloren e forumit qe keni ne dore. http://www.forumivirtual.com/mbi-kt-forum-122/rregullorja-e-forumit-62829/
Tashme e dini qe ato njohuri sado te varfera qe kam jane me karakter historiko religjoz, dhe pa dashje pa dashje prek ndjenjat e ndonjerit. Jua shtrova kete problem ju si staf se si do vepronit ne keto raste, dhe dolet me nje pergjigje mjaft te qarte.
By Abis; "Lauri,per aq kohe sa nuk ofendohet antari,libra fetar,apo personalitete publike,shani sa te doni,e asnje mase ndeshkuese nuk ka." Kete pike e ndaj plotesisht edhe une dhe e mbaj si parim.

Tani ne kete tema poshte, http://www.forumivirtual.com/t-ndryshme-13/ushtari-dhunon-t-miturn-pr-shkak-t-besimit-fetar-62870/ nuk cenova asnje antar, perkundrazi, isha une ai qe u ofendova ju stafi qe po na ben moral edukate se si duhet te sillemi. Ofendim personal dhe fshesa postimesh pa motiv te vleshem.
Shkoni tek koshi dhe lexoni mire postimet e nxjerra nga kjo teme, dhe te rikthehen aktive ne teme te gjitha postimet deri tek nje video ku nje imam rreh femijet ne xhami.
Tema ka karakter fetar, postimet i perputhen plotesisht me temen, nuk perben asnje ferkim personal me antar te forumit.
Keshtuqe une jam mbrenda rregullave. Ju qe manexhuat nuk jeni ne rregull dhe jasht normave per te qene pjese e stafit.

Temen mund ta mbani te mbyllur, por ato postime do kalojne aty ku ishin dhe do jene pjese e temes..
Ky forum eshte publik dhe i lire, ndjenjat fetare, politike, dhe inate personale secili nga ju stafist le ti mbaje nen kafken e kokes se vet kur ve dore ne veglat e manexhimit te temave.
FLm.
 

Sirius.

Sapiosexual!
Titulli: Stafit...!

Lauri per te shmangur debatet dhe ofendimet stafi vendosi te mbylle perkohesisht temat mbreme. Sot do rihapen serish. Cdo fshirje ka qene e justifikuar dhe ska asnje gabim nga nderhyrjet e bera.

Do deshiroja tju beja thirrje te gjitheve pa perjashtim te respektoni dhe debatoni hapesirat forumore dhe njeri tjetrin brenda normave te etikes dhe kultures qytetare. Stafi nuk eshte as edukator dhe as polic ne kete forum. Detyra kryesore eshte te shmangim sherret dhe gjuhen e papershtatshme.

Faleminderit per mirekuptimin!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Stafit...!

Laur ti sje musliman, apo?
Pse te intereson cdoher te nxjerresh balte mbi islamin dhe muslimanet? Pse?

Ti me postimet qe sjelle cdoher mundohesh me shfaq shihe shiko cka budalleqe thot Islami, Kurani, shihe cfare budallaqe bejn muslimanet... Ti cdoher keso temash po sjell ne tema te ndryshme ne forum. Nuk eshte ne rregull kjo. //nese seshte keshtu siq them, me korrigjo, i pranoj gabimet//.

A mund te qendrosh mbrenda temes, pa perfshi Islamin, Kuranin e Muslimanet? A Mundesh? Sefundi ti nuk je ti musliman, andaj te lus rri ne vendin ku takon.


EDhe tek historia, perplot tema ke perhap ti, disa i ke sjell vet te pergatitura, dhe te gjitha te perfshira me Islam e musliman qoft ne postimin e pare apo dytin. Djall me brirë gjithher ne tema...... Nese forumi qenka mos mu perfshi ne debate fetare, ateher TY lauri te drejtohet te postosh vetem per besimin tend tek nenrubirka, jo te marresh qesharake Islamin pergjithesisht siq e merr cdo-kohe neper tema te ndryshme kudo. (nbaze teje edhe kompanine tane ne Forum e njoh tani, por fakt seshte ne rregull se ketu po shfaqet lufta mes anetarve te besimit ne Forum)


Mefal, por te thash.... qe secili te qendroj ne vendin qe i takon... asgje tjeter me shumë....
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Stafit...!

Lauri per te shmangur debatet dhe ofendimet stafi vendosi te mbylle perkohesisht temat mbreme. Sot do rihapen serish. Cdo fshirje ka qene e justifikuar dhe ska asnje gabim nga nderhyrjet e bera.

Do deshiroja tju beja thirrje te gjitheve pa perjashtim te respektoni dhe debatoni hapesirat forumore dhe njeri tjetrin brenda normave te etikes dhe kultures qytetare. Stafi nuk eshte as edukator dhe as polic ne kete forum. Detyra kryesore eshte te shmangim sherret dhe gjuhen e papershtatshme.

Faleminderit per mirekuptimin!

Stafi po ben vetem polic ne kete forum, ata postime qe po bej fjale jane mbrenda normave te rregullores. Prandaj ata postime i dua te rikthehen aty pa asnje justifikim tjeter nga ju.
Nqs dikush u fut me ferkime personale ishin pikerisht pjestaret e stafit, jeni ju te paret ata qe beni zhurme ne tema. Pastaj fshini postime dhe mbyllni temat se nuk keni aftesi te tjera ta shuani zjarrin qe vete ju ndizni.

Jua thashe ne temen e rregullores qe ju mungon formula e zgjidhjes se problemeve ne forum. Ju thashe qe ju do haheni me dhembe njeri-tjetrin per kondraditat qe keni aty mbranda. Ju thashe qe jeni te pa afte te manexhoni forumin sepse jeni ju stafi sherri i pare ketu.

Po te citoj ty qe te marre vesh ai qe do ti djege per fshirjet e postimeve. U sqaruam ne temen e rregullores qe mjafton te mos behen kercenime dhe ofendime personale me antaret e forumit, pa per tjeter mund te flitet e diskutohet ne 360°. Ketu ne kete teme ku jane fshire te gjitha postime e mia, u veprua krjet ndryshe.
Cfare kujtoni qe jeni jua aty, te tallni b...en me njerzit? Kush ka kohe te tepert te merret me kalamanlliqet e stafit. Nuk dua asnje replike tjeter nga ju para se te rikthehet tema sikur ishte para degjenerimit qe ju stafi krijuart.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Stafit...!

Kjo ankese nuk ka logjike: ankohesh per mungese tolerance nga moderatoret ne te njejten kohe kur behesh pjese e kesaj intolerance.

Ti e di shume mire respektin qe kam per ty, por me keto ultimatume, le shume per te deshiruar.

Darius
 
Titulli: Stafit...!

Me e mira do te ishte qe ne tema te tilla ku pritet te ndizen debate stafi per cdo lloj veprimi te konsulltohet njehere ne zonen e stafit me te tjeret ne menyre te tille qe te kete nje komunikim,bashkepunim si dhe mos kete nderhyrje nga te tjere e kshu komplikohet me shume situata si brenda stafit dhe jashte saj!

Tani sa per rregulloren e thash nje fjale fillimisht kur u hap tema e rregullores dhe e thash me bindjen se e te duam ne nuk mund ta zbatojme rregulloren pike per pike por edhe sikur te ishte e mundur kjo,gjithmone do kete perjashtime,pakenaqesira,kontradita etj sic ndodhi dhe mbreme..Tjeter u tha nga stafi ne rregulloren e shkruar e ndryshe vepruan mbreme dhe Lauri ka te drejte per kete...

Veprimet e stafit binin ne kontradite me njeri tjetrin dhe ishin te nxituara, dhe mendoj se kjo gje vjen pikerisht nga mos komunikimi mes nesh (stafit)

Duke qene se isha dhe vete prezente dhe pjese e temes ne fjale (ku mu fshi nje postim por u rikthyhe) mora te drejten te them mendimin tim dhe une pa asnje qellim tjeter!
 
Redaktimi i fundit:

MasteR

I'm offline
Titulli: Stafit...!

Nese e ka thene abis edhe e ka vulos lauri se luan as topi lol
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Stafit...!

Jeni bere vertete qesharake- ju stafi.

Jeni me shume staff ( ne numer) , se anetare te thjeshte . Pa pike lidhjeje, e qysh do te zgjidhen ankesat ndaj stafit / jush , ne k'te rast ? lool
 

Abisi

Larguar✌
Titulli: Stafit...!

Lauri,une vazhdoj i permbahem asaj qe kam thene..per mua,per mendimin tim se shane nje religjon te caktuar nuk eshte ofendim.dhe as nuk u ndjeva i ofenduar nga thenja juaj,mqs i perkas besimit mysliman.dhe as nuk e hoqa postimin tuaj sepse nuk pash ofendim ne te.nuk me ofendon mua mendimi dikujt qe shpreh mendimin e tij mbi islamin..

Ofendim per mua eshte t'i drejtohesh nje antari me termin "i semure,psikopat" dhe prape per mua keto antar qe perdorin nje fjalor te tille ndaj nje antari tjeter,meritojn ndeshkim..qofshin dhe antar stafi,se ja hedhin leht ca e ca..

Ky eshte mendimi im si antar,dhe jo pjese stafi.
 
Redaktimi i fundit:

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Stafit...!

Më falni që po kaloj në pjesë tjetër po tek pulsantët e forumit, mungojnë pikat mbi ë. Keni një skreenshot me shigjetë sipër.
Ankesa.jpg
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top