Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Ylli-1

Etnoshqiptar
Publikuar: 16:46 / 10.02.2014

studentet-shqiptare-prostituta-n-euml-amsterdam-video_hd.jpg


Gazetari i njohur shqiptar i BBC-së, Ilir Kadia i bën apel prindërve shqiptarë të shikojnë një video, të cilën ai e ka postuar në facebook.

Në statusin e tij në Facebook ai shkruan: “Po te isha pronar i kujtdo TV shqiptar këtë video do e transmetoja pa asnjë lek dhe për një muaj rresht! Ta shihte çdo vajzë e familjar i saj kur i beson premtimit se jashtë shtetit po e çojnë për t’u bere kërcimtare!” .

Kjo është video shokuese e disa prej tyre janë vajza shqiptare në shtëpitë publike të dritave të kuqe në Amsterdam.

Studiojnë gjatë ditës dhe prostituojnë natën. Seks nga 50 deri 150 euro. Për herë të parë transmetohet një video e tillë. Skandali po përfshin prindërit që po shikojnë vajzat e tyre dhe i dinin se ishin në studime. /reporteri.net/

[youtube]y-a8dAHDQoo[/youtube]
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Ok i doli emri ketij gazetarit? Ky thote vajzave u behen premtime per kercimtare, pastaj prinder pyesni gocat studjojne apo jo??? tani o njera o tjetra...skandali perfshin prinderit qe shikojne keto vajza? ky artikull cik si shume i trubullte !!!
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Edhe ajo e zeza shqiptare eshte?
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Po cpune ka ky Iliri Apo te shesi ndonje gazete pa lidhje sikur nuk e dinimin qe goca kadriut ka bere tre kateshen siper dy kateshes duke "studiuar" per nje vit ne Amsterdam keshtu qe I bie 2+2=5
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Se mos vetem shqiptaret !!!!
Ne France , qe mbahet per djepi i kultures botrore , numerohen te pakten 50 000 studente
qe ushtrojn porstitucionin per te mbuluar shpenzimet e studimeve .
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Duhet leku....
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Duhet leku....

Fajtoret jane dy: truri i lehte i femres dhe dinakeria e mashkullit!

Ketu nuk kemi te bejme me keqberes, sepse njera pale deshiron te fitoj para duke be qejfe, e tjetra pale deshiron te bej para duke shfrytezuar qejfin e pales tjeter! Dmth, fifty-fifty, edhe qejfi edhe biznesi edhe studimet!

Mjere prinderit!

hajduti
 

Endrra

VIP
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Fajtoret jane dy: truri i lehte i femres dhe dinakeria e mashkullit!

Ketu nuk kemi te bejme me keqberes, sepse njera pale deshiron te fitoj para duke be qejfe, e tjetra pale deshiron te bej para duke shfrytezuar qejfin e pales tjeter! Dmth, fifty-fifty, edhe qejfi edhe biznesi edhe studimet!

Mjere prinderit!


hajduti

Je i sigurte qe kane qejf te bejne kete pune?

Gjithsesi jam kunder cdo lloj shfrytezimi sexual por nese studentet mendjelehta shkojne vetem per qejf me partner te ndryshem sepse jane naive, te pakten keto po me duken te zgjuara, se fundi po perfitojne financialisht duke punuar me gjakftohtesi!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Si i vini etikatat me njehre Lol ata qe punojne ne lokale nate nuk eshte e thene qe jane prostituta. Kercejne lakuriq, o pothuajse, dhe kaq. Per kete paguhen, se dine te perdredhen..:) Quhet pune profesionele, dhe me nivel.
 
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Vetem studente nuk besoj se jane. Hollanda ka shkollat me te shtrenjta ne europe. Ato qe shkojne per studim fitojne ose bursa ose kane prinderit me xhepa plot.

Ke kjo zona e famshme qe quhet red light district gjen vajza nga cdo ane e botes dhe shqiptare ka pa shkolle a me gjimnaz nga fshati apo qyteti.Prostitucioni eshte zanati me I vjeter ne bote, nese legalizohet do biem rehat nga njerezit qe ju dalin hormonet nga veshet :d
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Ku e gjeten bash Holanden se
 
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Mir e ka ai gazetari jane ende studente,skan ende eksperiencen e duhur
kur te dalin ne pension te shohim cdo shkruaj!
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Hallall ta befet zoti o Ilir gazetari ja arrite qellimit ta shesesh nje lajm dhe ti ne shqiperi ...Po ky e di ti o Ilir gazetare qe kte gje nuk e ka ber dhe ndo nje e afermja jote apo ska punuar fb ne ate koh ? ....Kto ndodhin ne cdo vend jo vetem ne holland ..Cdo kush e ben vet zgjedhjen e jetes se tij/saj ska nevoj ti apo shoket e tu te tjer gazetar te filmoni me telefona dhe te mbyshni artikujt e dites me shkrime te te tilla lajmeve ...Dhe sa per info nuk esht se na the ndo nje gje te re te pa ditur e mesuar me par....
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Sa debil
Kush eshte ky gazetari qe te ike e ti beje moral familjes apo goces se familjes
Ai ti thoje qe goca jote punon aty me cf te drejte pfff
Ska as profesionalizem, biles biles ky nje manjak e pervers vete medemek moralist e gazetar
 
Pe: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Kam nje ndodhi interesante me nje vajze te tille pikerisht ne Amsterdam.Shkonim shpesh me nje shok qe frekuentonte keto vajzat ne stacionin Vitoria, une ulesha ne nje bar aty afer (nuk kam qene kurre me prostituta thjeshte per principin tim e jo sepse nuk me pelqenin) dhe e prisja.Nje here, dy here e shume here.Perballe tavolines ku ulesha ishte vitrina e nje vajze shume te bukur, kokekuqe, e gjate, elegante , me kembe te gjata e me sy te shkruar, per miresjellje e pershendesja gjithmone.Pas shume e shume heresh ajo ma ben shenje dhe i afrohem.Po ti me thote pse nuk vjen?Sepse e kam princip i them, seksin e bej me ke me pelqen mua e qe ti pelqej edhe une e jo me xhetona (leke) si makinete :).Nga je me thote:Shqiptar i them-Nuk foli me e une ika.U ula e pastaj me vjen nje cocktail per te pire ofruar nga ajo.Ikim ate nate e kur vijme heren tjeter me therret serish e me thote shqip kete rradhe (me te komunikonim anglisht )-Jam dhe une shqiptare por mos i thuaj njeriu sepse nuk dua kliente shqiptare.E ben per vete apo te te tjere e pyes:per vete me thote.Jam bije konsulli ne Belgjike e ketu vij per qejfin tim.Me beri pershtypje qe e bente per qejf dhe qe defrehej me ate qe bente dhe meritonte respektin tim, natyrisht qe nuk i thashe askujt qe ishte shqiptare per aq kohe sa vajta atje.
Une mendoj qe per sa kohe dikush ben dicka qe i pelqen dhe nuk i ben dem askujt mund ta beje ate pa problem.Ka ikur koha e moralizmave fallco.Nese jane me shume se 18 dhe nuk thyejne ligjet ne fuqi mund te bejne cte duan.
 
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Sa kot dhe ky , ajo ate form jetese ka zgjedhur dem si ben askujt pse duhet ta paragjykojme?
 

Aver

VIP
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Mua me beri pershtypje koreografia. Vallezim shume i bukur dhe ne sinkron.

Gjithashtu edhe ideja origjinale per dergimin e mesazhit.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Un thash ca ishte po kjo dihet mo , po o mush tirona plot me femra studente qe e praktikojn artin e bukur te seksit , e kan nga halli se si japin burs skan si ta bejn shkollen . punojn me ore te zjatme marin lek e mbijetojn , pastaj thon kemi mbaru shkollen e lart .Po por si baxhella.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Po kongresi??
pash zoten leni kto leska,,,sasht sen ne krahasim me berlinin,,kush tha qe holanda i ka pufet me te mira??

a ka pas than edhe Kadareja qashtu?
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Po mire , cfar ti shofin prinderit kesaj vidjoje , kur qarte e bukur eshte publicitet realizuar kunder trafikimit .
Plus ket zotrin kush e ka ngrit ne detyre te bej "guardonen " e te flas , e te kritikoje kaq hapur sesi e bejn jeten te tjeret . Plus mesohuni se fmija kur shkon 18 vjec eshte i ritur e i vaksinuar dhe vendimet per jeten i mer vet , ska nevoje ti tregoje lagjia si duhet te jetoje .
Spaskan hequr dore shqiptaret se jetuari per vete , por vazhdojn te jetojne per te tjeret ...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Po me bejne shume pershtypje mendimet extra liberale te disa anetareve...vertete impresionuese...bravo bravo...por kam vetem nje pyetje: Do donit vajza juaj te jete njera nga keto ne video??
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

epo tani me zor si cuan, te vogla nuk jane

gjithkush mban pergjegjesi mbi veten...zgjedhjet e tyre

persa i takon prinderve ....ehhh histori tjeter ajo
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Perderisa kemi nje familje, nuk mund te pretendojme qe veprimet tona, jane vetem tonat dhe pergjegjesia eshte vetem e jona, personale...apo te themi ne kete rast - turpi...Mendoj se akoma nuk mund te themi qe jemi aq liberal se te mos na behet vone se cfare bejne femijet apo te afermit tane....
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Eh,Kur moralizmi rropatet per te dal nga te Pa-moralshmit..!!
Vajzat jane te rritura,eshte e drejta e tyre personale te bejne c"te duan.
Pastaj ne Shqipet e kemi nje ves per dreq,te zezes i fryjm e pluhrosim veten e tjetrin.
Po sa mire nuk flitet per ato shqiptare qe konkurojne neper universitete Evropjane e fitojn vendet e para e mastera shkencor ,neper universitete me te mira te botes.
Ncc,ne si shoqeri nuk behemi leht.Jo per gje por merremi me shume se c"duhet me grimca kotesie.
E tjerrim moralin ne boshllek..
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Eh,Kur moralizmi rropatet per te dal nga te Pa-moralshmit..!!
Vajzat jane te rritura,eshte e drejta e tyre personale te bejne c"te duan.
Pastaj ne Shqipet e kemi nje ves per dreq,te zezes i fryjm e pluhrosim veten e tjetrin.
Po sa mire nuk flitet per ato shqiptare qe konkurojne neper universitete Evropjane e fitojn vendet e para e mastera shkencor ,neper universitete me te mira te botes.
Ncc,ne si shoqeri nuk behemi leht.Jo per gje por merremi me shume se c"duhet me grimca kotesie.
E tjerrim moralin ne boshllek..

Pse ti nuk sjell temat qe lidhen me sukseset e shqiptareve neper bote? E ke te ndaluar?
Eshte e vertete qe i fryejm te keqes, por vetem e vetem me nje qellim qe te mos behet rruge e keqe dhe jo per te shitur moral, sepse besoj qe gazetari qe botoi kete lajm dhe video ka qene dhe vet ne ato shtepi publike qe jane me bollek gjithkah neper bote...zanati me i vjeter i njohur eshte prostitucioni...nuk e zbuluam ne shqiptaret.
Po a nuk ben ato vajza te studjojne ne vendin e tyre ne vend se permes prostitucionit te fitojne per studime ne universitetet e shtrenjta te Europes?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

O Ylii,s"kam nerva te shtjelloj teza idiotesie te gjithesecilit idiot "gazetar qe qarkullon neper tortuare rrugesh,poshte e perpjet.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

O Ylii,s"kam nerva te shtjelloj teza idiotesie te gjithesecilit idiot "gazetar qe qarkullon neper tortuare rrugesh,poshte e perpjet.

Epo llaf po bejme e...ndryshe do mbyllnim forumin a po jo?
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Perderisa kemi nje familje, nuk mund te pretendojme qe veprimet tona, jane vetem tonat dhe pergjegjesia eshte vetem e jona, personale...apo te themi ne kete rast - turpi...Mendoj se akoma nuk mund te themi qe jemi aq liberal se te mos na behet vone se cfare bejne femijet apo te afermit tane....

Ajo qe po themi ne eshte se secili eshte vete ZOT ne shtepine e tij! Pra, secili ka te drejte ta jetoje jeten e tij e ta ndertoje familjen e tij ashtu siç ai e konsideron me mire per te. E askush nuk ka te drejte ta kritikoje. Jetojme ne nje bote te lire edhe liria e tjetrit ndalon aty ku te prek lirine tende.Pra, jo se jemi liberal, por respektojme te lirine individuale.

Ndaj, ajo pyetja jote "a do i çonit vajzat tuaja atje?" eshte pa vend!
 

Kila

VIP
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Po me bejne shume pershtypje mendimet extra liberale te disa anetareve...vertete impresionuese...bravo bravo...por kam vetem nje pyetje: Do donit vajza juaj te jete njera nga keto ne video??
Nese esht ajo cfar ka deshire te beje vajza ime le ta beje cfar te doje mua do me shqetesonte me shum nese do drogohej alkolizohej dhe do bente gjera pa vetedije por nese ka deshire ose e shikon si zjidhje esht Ok :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Nese esht ajo cfar ka deshire te beje vajza ime le ta beje cfar te doje mua do me shqetesonte me shum nese do drogohej alkolizohej dhe do bente gjera pa vetedije por nese ka deshire ose e shikon si zjidhje esht Ok :)

Pse valle Kila prostitucioni nuk i ka shoke alkoolin dhe drogen?
 
Top