Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Pse prinderit kane lindur gje dje edhe si marrin vesh kto gjera? S'eshte e nevojshme videoja se kto gjera i din te gjith.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Ajo qe po themi ne eshte se secili eshte vete ZOT ne shtepine e tij! Pra, secili ka te drejte ta jetoje jeten e tij e ta ndertoje familjen e tij ashtu siç ai e konsideron me mire per te. E askush nuk ka te drejte ta kritikoje. Jetojme ne nje bote te lire edhe liria e tjetrit ndalon aty ku te prek lirine tende.Pra, jo se jemi liberal, por respektojme te lirine individuale.

Ndaj, ajo pyetja jote "a do i çonit vajzat tuaja atje?" eshte pa vend!

Ne rregull Elushe, atehere kur te te behet vajza e moshes madhore - mbi 18 flasim per lirine e tjetrit....mirepo mbaje ne mendje se ketu po flasim per lirine a gjakut tend (vajzes tende) dhe jo per ate vajzen atje...dhe pastaj do me japesh te drejte pa asnje dyshim....mirepo sot ti mendon se nese nana apo babai shqetesohet per vajzen e vet, eshte nderhyrje ne lirine e saj?! Sa absurde me duket kjo....
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

A e din C´far me ben ne kete teme??

ti a ke inat me shtetin a me mua??


Une kam inat me kinse jemi liberal kur ne fakt nuk jemi...dhe patjeter qe une e dua lirine e tjetrit por brenda kufinjeve moral dhe jo te atyre te cmendurise!
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Pse e ke hap kte temen pra?? ke ti alkohol drog e prostitucion per te shit??
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Perderisa kemi nje familje, nuk mund te pretendojme qe veprimet tona, jane vetem tonat dhe pergjegjesia eshte vetem e jona, personale...apo te themi ne kete rast - turpi...Mendoj se akoma nuk mund te themi qe jemi aq liberal se te mos na behet vone se cfare bejne femijet apo te afermit tane....


Pikerisht se kane nje familje jane ato qe zgjedhin ta fusin familjen ne situata te tilla. Ti ,une ,i gjithe komuniteti duhet te mos gjykojme duke qene zgjedhje ne deshire te lire.

personalisht jam aq "liberale" sa mos ta shoh si fundin e botes ....edhe nese femija im nje dite do ishte nje nga ato vajzat aty do isha une e perfshira dhe jo ti.

problemet e tua i mbarove qe te zgjidhesh te dynjase?

Nese do flasim per fenomenin ath ky fenomen me le krejt indiferente....sepse gjithkush ka nje jete te tijen qe e perdor ne te mire apo te keqe te vetes

kush jemi ne te gjykojme krim apo pafajsi?
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Pse e ke hap kte temen pra?? ke ti alkohol drog e prostitucion per te shit??

temen e kam sjelle si lajm te postuar ne shtypin elektronik dhe nuk e kam konstruktuar qe te bej tregti. Te pengoi ty ky lajm i sjellur? Mos posto pra?!
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Pikerisht se kane nje familje jane ato qe zgjedhin ta fusin familjen ne situata te tilla. Ti ,une ,i gjithe komuniteti duhet te mos gjykojme duke qene zgjedhje ne deshire te lire.

personalisht jam aq "liberale" sa mos ta shoh si fundin e botes ....edhe nese femija im nje dite do ishte nje nga ato vajzat aty do isha une e perfshira dhe jo ti.

problemet e tua i mbarove qe te zgjidhesh te dynjase?

Nese do flasim per fenomenin ath ky fenomen me le krejt indiferente....sepse gjithkush ka nje jete te tijen qe e perdor ne te mire apo te keqe te vetes

kush jemi ne te gjykojme krim apo pafajsi?

Nese je aq liberale...valle perse nuk je ti ne video?
Shume te kultuaruar me jeni bere mo aman, sa keni dalur ne hamullore
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Une kam inat me kinse jemi liberal kur ne fakt nuk jemi...dhe patjeter qe une e dua lirine e tjetrit por brenda kufinjeve moral dhe jo te atyre te cmendurise!


meqe je tip liridashes dije se

Liria jote mbaron aty ku fillon cenimi i lirise sime!

tani me shpjego ku tu cenua lirija ty nga kto vajzat qofshin studente dhe part time prostituta?
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

meqe je tip liridashes dije se

Liria jote mbaron aty ku fillon cenimi i lirise sime!

tani me shpjego ku tu cenua lirija ty nga kto vajzat qofshin studente dhe part time prostituta?

Mua ne menyre direkte nuk mu cenua, por ne menyre indirekte po, sepse vajza ime do shoh si bejne dhe mund edhe te veproj si ato prostituta!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

A se mos ka njeri qe thote detyrohen ne Amsterdam Lol
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Mua ne menyre direkte nuk mu cenua, por ne menyre indirekte po, sepse vajza ime do shoh si bejne dhe mund edhe te veproj si ato prostituta!


me kujtove peralla te mocme shqiptare

nje vajze kaloi nen nje ure dhe pa se trari i njeres prej kembeve kishte levizur. filloj te qaj
ashtu e gjeti e ema dhe kur e pyeti ajo iu pergjigj....po ja o nene , une nje dite do martohem , do bej femije , femija im do kaloj nen kete ure dhe do i bjere ky tra ne koke dhe do vdes. E ema filloi te qaj me gjithe te bijen

morali i ksaj se pertoj ta shkruaj te gjithe eshte

Budalliku brira ska!

djale i mbare per te rritur nje femije dhe per ta ndaluar te shohi te tilla skena ke zgjidhje pafund


1.) mos bej vajza
2.) mbuloji me perce
3.) EDUKOJE sipas moralit tend
etj etj se skam mo nerva
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

sa e paskeni zgjatur temen, shume llafazan qenkeni bere :lool:

morali i postimit eshte ky: "eshte nje publicitet kunder prostitucionit (me pahir ne kete rast, se ka dhe prostitucion me qejf), dhe nje X gazetar e morri si kal te trojes dhe thote ka vajza shqiptare ne amsterdam dhe i shtoje nje prinder ruani gocat tuaja"

Ca ka per ti rene gjate ketu, prinderit duhet te ruajne gjithmone femijet...ca do nxjerrim video me droge dhe titull "prinder ruani meshkujte se nuk shkojne ne shkolle ne itali, po shesin droge?"
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Studentet shqiptare prostituta në Amsterdam (Video)

Ajde Gazetar ajde
kti qdreqin i duhet qe tfus hundet,
ne vendin e botes ke dy mundsi o tpunosh nkte profesion, tmbash pkeqt e botes ose tvdesesh per buk
e nshqipri studentet zejn pleqt per dashnor ose ndryshe "konviktoret"
fajin e ka prindri qe cesin fmijet nvende te huja ateher tju lypin lloogari fmijve
Sa paragjykus qe jemi o zot
kush ka nan, e moter mos tparagjykoj gocat e botes se jetes si dihet
 
Top