Superliga e Shqiperise ne futboll

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Ju lutem qe te gjitha rezultatet e superliges shqiptare ne futboll ti postoni ketu,poashut luteni qe komentet dhe analizat per dhe rreth ndeshjeve te kampionatit te Kategorise superiore ti beni ketu

Me fat!


SEZONI 2008-2009

Java I

E diel, 24.08.2008

DINAMO-TEUTA 0-0

SHKUMBINI-BYLIS 4-1

Golat: Nora (SH) 50’, Shenaj (SH) 70’, Ramazani (Sh) 78’ Mustafaj (SH) 90’ / Nenaj (B) 91’

BESA-FLAMURTARI 0-1

Golat: Caushaj (F) 80’

ELBASANI-APOLONIA 0-0

LUSHNJA-PARTIZANI 0-1

Golat: Karapici (P) 63’

VLLAZNIA-TIRANA 0-0
 
Redaktimi i fundit:

fcbesia

Anëtar i Respektuar
SUPERLIGA SHQIPTARE/JAVA e DYTث (30,31-08-2008)

TEUTA-TIRANA 0-1

Shënues: / Memelli 42’

DINAMO-SHKUMBINI 3-1

Shënues: Petriçeviç 8’, Plaku 56’, Xhyra (autogol) 75’/ Gjata 90’+1

BYLIS-BESA 2-3

Shënues: Kapaj 8’, K.Dalipi 36’/ Kuli 70’ (p), 75’, Progri 80’


Të dielën

PARTIZANI-VLLAZNIA 1-2

Shënues: Karapici / Sinani 23’, Dhembi 52’

APOLONIA-LUSHNJA 0-2

Shënues: Asllani 13’, ---67’

FLAMURTARI-ELBASANI 0-1

Shënues: / Merxha 90+2’
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Java e 3-te 14.09.2008


Shkumbini - Teuta 1:0
Besa - Dinamo 0:0
Elbasani - Bylis 1:0
Lushnja - Flamurtari 2:1
Vllaznia - Apollonia 3:1
Tirana - Partizani 2:1
 

bledar

ultras tirona
Java e 3-te 14.09.2008


Shkumbini - Teuta 1:0
Besa - Dinamo 0:0
Elbasani - Bylis 1:0
Lushnja - Flamurtari 2:1
Vllaznia - Apollonia 3:1
Tirana - Partizani 2:1

allall ja boft zoti tirones, me nje ekip komplet te ri ja futi morrit te kuq.

forca Tirona

Gjithmon Bardh e Blu
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
JAVA IV

E shtunë, 20.09.2008

Shkumbini-Besa 1-0

Apolonia-Tirana 0-2

Flamurtari-Vllaznia 1-0


E diel, 21.09.2008

Dinamo-Elbasani 0-0

Bylis-Lushnja 1-0

Teuta-Partizani 0-0
 

alfonci

Veri investigatio
E rralle / Bylis luan një minutë pa portier

Nga Shkodra, Astrit KURTI

Ndeshja midis Vllaznis dhe Bylisit e luajtur sot ka përfunduar me rezultatin 1 me 0 për të zotët e shtëpisë, të cilët arritën të shënonin në minutën e 18-të, me anë të goleadorit të tyrë Vioresin Sinani. Ajo që bëri çudi në këtë përballje nuk ishte rezultati, loja apo kartonat e marrë, por diçka që nuk ishte parë kurrë në futbollin Shqiptar mbase dhe në atë botëror. Skuadra Bylisit ka luajtur 1-min, pa portier. Kjo ka ndodhur në fillimin e pjesës së dytë dhe po të kishte qënë për arbitrin kryesor Sokol اekaj dhe asistentin e tij Arben Molla nuk do e kishin vënë re një gjë të tillë. Ishte tifozëria shkodrane e cila ka vërshëllyer në kor dhe ka kërkuar që skuadra mike të ishte e plotë në fushën e lojës. Vetëm pas sinjalizimit nga tifozët vendas arbitri kryesor është kujtuar të numëroj futbollistët në fushën e lojës dhe ka parë që mungonte portiere Egbo. Kjo ndodhi e ndodhur në futbollin Shqiptar është e denjë për tu futur në librin Ginez.

albaniasoccer.com
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
E lexova sot kete lajm me te vertete eshte per liber te Ginisit,megjithate gabimet ndodhin.
Rasti qe mbaj mend edhte me gjyqtarin Mike Riley ne Angli qe i jep nje lojtari dy kartona te verdhe edhe nuk e perjashton nga loja :D
 

_King_Arthur_

Mbret i Elbasanit
27.09.2008 Besa Kavaje Teuta Durrës 1-1
27.09.2008 Lushnja Dinamo Tirana 1-2
27.09.2008 SK Tirana Flamurtari Vlore 3-1
26.09.2008 Vllaznia Bylis Ballsh 1-0

28.09.2008 Elbasani Shkumbini 1-1
28.09.2008 Partizani Tirana Apolonia 0-1

Skuadra P F B H

1. Tirana 13 4 1 0
2. Vllaznia 10 3 1 1
3. Shkumbini 10 3 1 1
4. Dinamo 9 2 3 0
5. Elbasani 9 2 1 0
6. Apolonia 7 2 1 2
7. Flamurtari 6 2 0 3
8. Besa 5 1 2 2
9. Partizani 4 1 1 3
10. Teuta 3 0 3 2
11. Lushnja 3 1 0 4
12. Bylis 3 1 0 4


 
Last edited by a moderator:

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Java e 6-te 03-04.10.2008

Besa - Elbasani 1:0
Shkumbini - Lushnja 1:2
Dinamo - Vllaznia 1:1
Bylis - Tirana 0:0
Flamurtari - Partizani 1:0
Teuta - Apollonia 2:1

Nr TABELA N F B H Golat P-M Piket
1. Tirana 6 4 2 0 8:2 6 14
2. Vllaznia 6 3 2 1 7:4 3 11
3. Dinamo 6 2 4 0 6:3 3 10
4. Shkumbini 6 3 1 2 9:7 2 10
5. Elbasani 6 2 3 1 3:2 1 9
6. Flamurtari 6 3 0 3 5:6 -1 9
7. Besa 6 2 2 2 5:5 0 8
8. Apollonia 6 2 1 3 5:7 -2 7
9. Teuta 6 1 3 2 3:4 -1 6
10. Lushnja 6 2 0 4 5:8 -3 6
11. Partizani 6 1 1 4 3:6 -3 4
12. Bylis 6 1 1 4 4:9 -5 4
 

vitk

Anëtar i Respektuar
megjithese nuk e ndjekim dhe shume kampionatin shqipetare po desha te beja nje kerkes perse nuk bejme nje skedine ne forume per cdo jave dhe fitusit ti shtojme reputacion apo dicka tjeter ku di une sepse keshtu ndoshta behemi dhe me teper kureshtare ta ndiekim kampionatin shqipetare
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Java 7

NDESHJET

Tirana - Dinamo 2-1

Memelli 32‘, Muzaka 51‘ / Allmuça 75‘

Elbasani - Teuta 0-1

Vila 80‘

Lushnja - Besa 0-1

Leci 82‘

Vllaznia - Shkumbini 2-2

Doçi 22‘, Sinani 56‘ / Rizvanolli 46‘, 90‘+1‘

Partizani - Bylis 1-1

Karapici 13‘ / Nenaj (11m) 55‘

Apolonia - Flamurtari 1-1

Mirçeta 5‘ / Veliu 24‘KLASIFIKIMI

Skuadra N Pikë

1. Tirana 7 17

2. Vllaznia 7 12

3. Shkumbini 7 11

4. Besa 7 11

5. Dinamo 7 10

6. Flamurtari 7 10

7. Teuta 7 9

8. Elbasani 7 9

9. Apolonia 7 8

10. Lushnja 7 6

11. Partizani 7 5

12. Bylis 7 5
 

CoLd FiRe™

|Pirat|
Titulli: Superliga e Shqiperise ne futboll

Rezultatet - JAVA 13 (29/11/2008)


E shtune, 29 Nentor 2008

SHKUMBINI - DINAMO - : -
BESA - BYLIS - : -
ELBASANI - FLAMURTARI 0 : 0
LUSHNJA - APOLONIA 3 : 1
VLLAZNIA - PARTIZANI 2 : 1
TIRANA - TEUTA 1 : 2

Klasifikimi:

PHP:
 Ranku  Skuadra      Pike    Lozur    F    B    H    Golavarazh

 1     VLLAZNIA     25    13      7    4    2    20/11 
 2     TIRANA      23    13      6    5    2    14/8 
 3     TEUTA       20    13      5    5    3    10/8  
 4     SHKUMBINI     19    12      5    4    3    16/11
 5     DINAMO      18    12      4    6    2    12/7
 6     ELBASANI     18    13      4    6    3    10/9
 7     FLAMURTARI    17    13      4    5    4    9/9
 8     BESA       16    12      4    4    4    9/11
 9     BYLIS       15    12      4    3    5    9/12
 10    APOLONIA     12    13      3    3    7    12/19
 11    LUSHNJA      11    13      3    2    8    10/18
 12    PARTIZANI     8    13      1    5    7    7/15
 

Gjermoni

Antar Internacional
Titulli: Superliga e Shqiperise ne futboll

E paska hong Tirona hajde meshnet hahahahahahahah
 

flammableclea

Anëtar i ri
Titulli: Superliga e Shqiperise ne futboll

ta uroj nje cik Tironen per ndeshjen e dates 7 qe ka me morrat e kuq???
se spo dija ku me e uru prandaj...

FORCA TIRONA...:bum:motor::motor:
 
Top