Ta gezoni injorancen tuaj gjithmone e jetes, Amen!

ricky_ch

******
Je i lire te shprehesh ne kete nenforum qe besimi i Darius eshte heretik, nese kjo eshte ajo qe ti beson apo kjo eshte ajo qe nje besim i caktuar beson. Kjo eshte liria jote e fjales dhe nuk ka asnje gje te keqe. Nese ti e merr si "ofendim personal", ky eshte problemi yt dhe jo i atij katolikut/myslimanit apo orthodhoksit qe te drejtohet ne kete menyre. Ne kete forum ne nuk mundohemi te kufizojme e censurojme mendimin e lire te njerezve per te qene "politikisht korrekte" qe te mos i ngelet qejfi Dariusit, rickyt apo Soulmind.

Darius


Shtëpia nuk ndërtohet në qiell. Gjithëçka duhet të ketë një bazë.
 

Vvetoni

Larguar
Nese tema do te ishte hapur tek nenforumi "juaj", automatikisht do te perfundonte ne kosh.

Cdo anetar i forumit eshte i lire te komentoje mendimin tend e te kujtdo ashtu si gjithe mendimet qe ne shprehim si anetare ne forum jane publike per kedo qe ti lexoje e citoje. Ashtu sic kam une te drejte te gjykoj besimin e mendimin tend, ashtu ke edhe ti te drejte te gjykosh besimin tim, ashtu ka edhe Levina, etj, te drejte te gjykoje mendimin e besimin tend. Pak rendesi ka nese te vjen mire ty apo jo. Nuk ekziston nje rregull ne forum ku anetaret e forumit nuk duhet te shprehin mendimin e tyre lirshem dhe te mendojne ndryshe nga te tjeret. Misioni i forumit eshte levrimi lirshem i mendimit dhe krijimi i hapesirave per gjithe komunitetet fetare qe te mesojne mbi besimin e tyre.

Kjo eshte arsyeja qe nuk e shikon Darius te shkruaje ne asnje nga nenforumet fetare, jo se nuk kam gje per te thene, por se e di qe te gjitha diskutimet do te keqkuptohen me te drejte.

Darius

Janë dy pika të cilat unë nuk i kam të qarta në këto momente :

1. nen forumi "juaj".

2. Tema e hapur dhe gjykimi i besimit tënd.


Duke qenë se të gjithë jemi anëtarë të këtij forumi, supozohet që të gjithë kemi të drejtë të japim edhe mendime kundërshtuese për tema të ndryshme në forum. Kjo temë, nëse temë i thuhet ka në thelb një video në youtube, dhe nuk paraqet asnjë kërkesë për komunikim. Për më tepër titulli ta gëzoni injorancën tuaj, nuk dihet se kujt i drejtohet. ثshtë fyes të deklarohesh shumës, dhe të vesh gisht në një komunitet.
Besimi është diçka i art për njeriun, dhe prekja e tij e kufizon edhe debatin, edhe mendimin e lirë. Kur hapet një temë, anëtarët ftohen për debat. Nuk mund të ftosh dikë për debat duke i thënë injorant qysh në titull të temës. Nëse unë të quaj ty injorant, ti do debatoje me mua? Sigurisht që do të kundërshtoje edhe debatin, edhe mua personalisht.

Në terma të përgjithshëm mendoj se në mesin e komunitetin të krishterë është shtuar një lloje islamofobie e llojit të vet, e cila nuk është as ateizëm por është sulm direkt mbi çdo gjë. Më duket mua, sikur qëndroni në gatishmëri për të gjetur çdo lloje video, çdo lloje komunikimi për të sulmuar një komunitet të terë. E kjo është gabim, është shumë gabim madje.
 

ricky_ch

******
Hajde Gezuar,
E ta gezoni injorancen tuaj gjithmone e jetes Amen!
YouTube


Rroftë Erdogani. Inshallah Zoti i jep fuqi deri në fund të kryerjes së detyrës.
Për mua person i shekullit, sepse disa në te kanë hasur në arrë te fortë,
e nuk po munden ta kapërdijnë ekzistencën e tij. Dhashtë Zoti u shofshin
edhe më tepër Erdogana.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

jo ska drejt askush te shpreh mendimin e tij, nese ato fjale jan lenduese/fyese per ne muslimanet.


Ne te Kosoves psh e dijm Turqine si diqka shtet te lart, per shkak se na ka shpetu ateher nga perbirja/kthetrat e serbëve....


ju te Shqiperise urreni Turqine se ju ka sundu 500vjet. Po NUk ju ka sundu 500vjet veq juve e ka sundu tere ballkanin. Ateher si u ngriten shtetet perreth, perse nuk u ngritem te para edhe ne shqiptaret pas ikjes se Turqise?


pergjgijja eshte qarte se vendet fqinje sllave perreth na kan hanger me tesha vesh neve shqiptaret dhe sna kann jepur fare te drejta...... Pra spo keni cka tiu beni kojshive sllav, ende mirreni me ato 500vite, gje qe ishte e shtrir ne tere ballkanin ateher.Kalofshi mir, une sdu te mirrem me tej me postime te juaja.... veq e dhash nje sqarim te shkurt.


 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Në terma të përgjithshëm mendoj se në mesin e komunitetin të krishterë është shtuar një lloje islamofobie e llojit të vet, e cila nuk është as ateizëm por është sulm direkt mbi çdo gjë. Më duket mua, sikur qëndroni në gatishmëri për të gjetur çdo lloje video, çdo lloje komunikimi për të sulmuar një komunitet të terë. E kjo është gabim, është shumë gabim madje.

Veton e keqja juaj eshte qe gjithmone doni te impononi mendimin dhe idete tuaja edhe aty ku jane rregulla te qarta e te vendosura njesoj per te gjithe. Asnje nenforum ne FV nuk eshte i kufizuar per antaret pervec atyre fetare dhe arsyeja ka qene dhe eshte gjithmone ajo qe duke patur parasysh sensitivitetin e shume besimtareve per fete qe i perkasin, te shmangen konfrontimet dhe zenkat. Por e ritheksoj, sic ke te drejte ti si Veton te shprehesh devotshmerine tende fetare ne nenforumin mysliman meqe i perket asaj feje, ashtu ka te drejte dhe Levina apo tjetri qe eshte ateist te shprehin mendimin e tyre.

Forumi Virtual nuk eshte hapur qe te kufizoje menyren e te shprehurit te antareve te tij apo per ti detyruar te mendojne te gjithe njesoj. Mundesia per te shprehur fjalen e lire dhe mendimin personal i jepet te gjitheve. Mua personalisht fete nuk me terheqin dhe evitoj leximet (dhe sidomos pjesmarrjen) ne nenforumet myslimane, ortodokse, katolike, dhe rralle shkruaj tek Diskutime fetare dhe anti-fetare (meqe i perket te gjitheve).

Arsyeja pse e bej kete eshte pasi shume shkrime ne nenforumet qe permenda bien ndesh me bindjet e mija dhe botekuptimin tim dhe po te ndjek llogjiken tende duhet te me ofendojne. Por ne vend qe te ngre zerin e te them se besimi fetar apo me keq, ekstremizmi me turbullon e me bezdis pjesmarrjen, i evitoj dhe nuk marr pjese.

P.S, ...mbi ato dy pikat, ne postimet e meparshme i kam ezauruar.

Darius
 

Passion

Banned

jo ska drejt askush te shpreh mendimin e tij, nese ato fjale jan lenduese/fyese per ne muslimanet.


Ne te Kosoves psh e dijm Turqine si diqka shtet te lart, per shkak se na ka shpetu ateher nga perbirja/kthetrat e serbëve....


ju te Shqiperise urreni Turqine se ju ka sundu 500vjet. Po NUk ju ka sundu 500vjet veq juve e ka sundu tere ballkanin. Ateher si u ngriten shtetet perreth, perse nuk u ngritem te para edhe ne shqiptaret pas ikjes se Turqise?


pergjgijja eshte qarte se vendet fqinje sllave perreth na kan hanger me tesha vesh neve shqiptaret dhe sna kann jepur fare te drejta...... Pra spo keni cka tiu beni kojshive sllav, ende mirreni me ato 500vite, gje qe ishte e shtrir ne tere ballkanin ateher.Kalofshi mir, une sdu te mirrem me tej me postime te juaja.... veq e dhash nje sqarim te shkurt.Mos u mundo!

Ne te Shqiperise po e bejme te dukur,qe kemi qene i vetmi vend nga te gjitha vendet e pushtuara nga Turqia ,qe s'na lejonte te flisnim gjuhen tone. :)

Kete e beri per 500 vite,me pasoja sa ka goditur aq thelle.

Ne e kemi mesuar si armik dikur,e sot nje partner ne fusha te ndryshme,ekonomike,kulturore,luftarake etj,por kjo s'fshin te kaluaren. :)
Traktati i Lozanes ka goditur vec popullaten shqiptare me se shumti.

Me qe thoni JU(ne po themi qe lart qendron per ty,e quaje emancipim nqs flet turqisht ne Prizren,por ne nuk e quajme te tille emancipimin.

Nje keshille!

Ke mundesine nqs nuk e di te mesosh te shkruash me qarte ne forum.

Di fort mire nder vite,qe nga forumet kane mesuar shqipen shume bashkatdhetare qe s'kane ditur asnje shkronje shqip ,se s'kan mesuar shqip,por nga forumet jo permiresim,por me nje shqipe te kulluar,fale forumeve.

T'pershendes!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Mos u mundo!

Ne te Shqiperise po e bejme te dukur,qe kemi qene i vetmi vend nga te gjitha vendet e pushtuara nga Turqia ,qe s'na lejonte te flisnim gjuhen tone. :)

Kete e beri per 500 vite,me pasoja sa ka goditur aq thelle.

Ne e kemi mesuar si armik dikur,e sot nje partner ne fusha te ndryshme,ekonomike,kulturore,luftarake etj,por kjo s'fshin te kaluaren. :)
Traktati i Lozanes ka goditur vec popullaten shqiptare me se shumti.

Me qe thoni JU(ne po themi qe lart qendron per ty,e quaje emancipim nqs flet turqisht ne Prizren,por ne nuk e quajme te tille emancipimin.

Nje keshille!

Ke mundesine nqs nuk e di te mesosh te shkruash me qarte ne forum.

Di fort mire nder vite,qe nga forumet kane mesuar shqipen shume bashkatdhetare qe s'kane ditur asnje shkronje shqip ,se s'kan mesuar shqip,por nga forumet jo permiresim,por me nje shqipe te kulluar,fale forumeve.

T'pershendes!Mos u mundo as ti fare per kot....

asgj nuk fshin te kaluaren, por ju mirreni veq me Turqine. Ajo ka ber sundim ne krejt ballkanin cfar ka ber, jo veq ne ju.

Nuk jam nga Prizreni, as nuk di turqisht...

Keshillen mere kthim, duket mjaft e panevojshme dhe pavlerë....... Une shkruj shum mir shqip, mos u rrok aty, se as nuk te takon aspak.

Tung.
 

Vvetoni

Larguar
Veton e keqja juaj eshte qe gjithmone doni te impononi mendimin dhe idete tuaja edhe aty ku jane rregulla te qarta e te vendosura njesoj per te gjithe. Asnje nenforum ne FV nuk eshte i kufizuar per antaret pervec atyre fetare dhe arsyeja ka qene dhe eshte gjithmone ajo qe duke patur parasysh sensitivitetin e shume besimtareve per fete qe i perkasin, te shmangen konfrontimet dhe zenkat. Por e ritheksoj, sic ke te drejte ti si Veton te shprehesh devotshmerine tende fetare ne nenforumin mysliman meqe i perket asaj feje, ashtu ka te drejte dhe Levina apo tjetri qe eshte ateist te shprehin mendimin e tyre.

Forumi Virtual nuk eshte hapur qe te kufizoje menyren e te shprehurit te antareve te tij apo per ti detyruar te mendojne te gjithe njesoj. Mundesia per te shprehur fjalen e lire dhe mendimin personal i jepet te gjitheve. Mua personalisht fete nuk me terheqin dhe evitoj leximet (dhe sidomos pjesmarrjen) ne nenforumet myslimane, ortodokse, katolike, dhe rralle shkruaj tek Diskutime fetare dhe anti-fetare (meqe i perket te gjitheve).

Arsyeja pse e bej kete eshte pasi shume shkrime ne nenforumet qe permenda bien ndesh me bindjet e mija dhe botekuptimin tim dhe po te ndjek llogjiken tende duhet te me ofendojne. Por ne vend qe te ngre zerin e te them se besimi fetar apo me keq, ekstremizmi me turbullon e me bezdis pjesmarrjen, i evitoj dhe nuk marr pjese.

P.S, ...mbi ato dy pikat, ne postimet e meparshme i kam ezauruar.

Darius

Nuk është forumi hapësirë për të u lutur e falur. ثshtë hapësirë për të diskutuar, e dhënë mendime që kemi. Por, kjo duhet kufizuar vetëm në dhënien e mendimeve e opinioneve e jo në fyerje ndaj një komuniteti.
E kuptueshme që secili do të jep mendimin e tij personal, dhe kjo nuk do të thotë që të gjithë duhet të mendojnë në mënyrë të uni-formuar. Do ishte keq edhe për debatin edhe për forumin, por të i thuash injorant në hapje të temës dikujt, e të e ftosh në debat, është fyerje edhe për mendimin personal të secilit edhe për bindjet e tij apo saj. E përsëris, nëse unë të quaj injorant, do debatoje ti? Kuptohet që jo.
Unë besoj që forumi do të duhet të kujdesej që dikush të mos ndihet i fyer në komunikimin që kemi ne këtu. Para një kohe, një prift i quajtur Anton Kçira, tha që Milosheviqi do të duhej të i rrjep të gjithë shqiptarët e Kosovës. Në Shqipëri, kisha ortodokse është më shumë e Greqisë se sa e Shqipërisë. Zyrtarisht nuk pranohet as shteti shqiptar, Skënderbeun e kanë quajtur grek. Reagimi i opinionit publik? ثshtë tepër i vogël për të mos thënë fare. Në Shqipëritë tona, ne kemi më shumë probleme për të diskutuar se sa pse një video në youtube paska publikuar një hoxhë i cili pëlqen Erdoganin. E rëndësishme është që bashkësia fetare islame në Kosovë, e përkrahë shtetin e Kosovës, e njeh atë dhe e vlerëson për të vetin, individë të ndryshëm kanë mendime të tyre, preferenca personale, por kjo nuk do të thotë se ata do të duhet të fyhen.

Në një pikëpamje tjetër, dikush mund të pëlqej Ronaldon, e dikush Messi-n. Të ofendohen ata që pëlqejnë Ronaldon, e pse nuk e duan Messin? Të quhen injorantë? Keq, dhe mendjelehtësi paraqet kjo temë.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
qetesohu ti zoteri se une jam e qete gjithher....

Tung pra.
 

ricky_ch

******
Mos u mundo!

Ne te Shqiperise po e bejme te dukur,qe kemi qene i vetmi vend nga te gjitha vendet e pushtuara nga Turqia ,qe s'na lejonte te flisnim gjuhen tone. :)

Kete e beri per 500 vite,me pasoja sa ka goditur aq thelle.


Ne e kemi mesuar si armik dikur,e sot nje partner ne fusha te ndryshme,ekonomike,kulturore,luftarake etj,por kjo s'fshin te kaluaren. :)
Traktati i Lozanes ka goditur vec popullaten shqiptare me se shumti.

Me qe thoni JU(ne po themi qe lart qendron per ty,e quaje emancipim nqs flet turqisht ne Prizren,por ne nuk e quajme te tille emancipimin.

Nje keshille!

Ke mundesine nqs nuk e di te mesosh te shkruash me qarte ne forum.

Di fort mire nder vite,qe nga forumet kane mesuar shqipen shume bashkatdhetare qe s'kane ditur asnje shkronje shqip ,se s'kan mesuar shqip,por nga forumet jo permiresim,por me nje shqipe te kulluar,fale forumeve.

T'pershendes!


Unë për vete s'po gjej kohë t'i lexoj të gjitha librat e shkruara para se të vijnin Otomanë tek ne! :gazet::gazet::gazet:
Me të vërtetë shumë keq që ia ndaluan hovin shkrimtarëve tanë.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ne kete forum, sa here qe hapet nje teme per Islam, sic thote nje fjale e urte popullore kendej ne Kosove, deri dje jane shiqu sikur ujku e dhia, sot behen bashke, njesoj edhe ketu. Nese jane armiq te mendimeve apo ideve etj etj ne tema tjera, per Islam behen nje trup dhe mbrojne mendimet e tyre, qofshin edhe ofendime direkte. Andaj ka mbetur forumi i vdekur, me tema kiss ate, kiss kete, puthe ate, ndegjoje kete e ate kenge.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Mos i deformoni temat e sidomos natyren e nenforumeve. Ketu eshte nenforumi i Diskutime fetare dhe anti-fetare dhe jo i Historise.

Ju lutem mbajeni parasysh.

Darius
 

KAON

Anëtar Aktiv
Ne kete forum, sa here qe hapet nje teme per Islam, sic thote nje fjale e urte popullore kendej ne Kosove, deri dje jane shiqu sikur ujku e dhia, sot behen bashke, njesoj edhe ketu. Nese jane armiq te mendimeve apo ideve etj etj ne tema tjera, per Islam behen nje trup dhe mbrojne mendimet e tyre, qofshin edhe ofendime direkte. Andaj ka mbetur forumi i vdekur, me tema kiss ate, kiss kete, puthe ate, ndegjoje kete e ate kenge.

Po nga krahu tjeter edhe ju beheni nje trup i vetem kur behet fjale per mbrojtjen me fanatizem te kesaj ideologjie apo jo?!
 

ricky_ch

******
Mos i deformoni temat e sidomos natyren e nenforumeve. Ketu eshte nenforumi i Diskutime fetare dhe anti-fetare dhe jo i Historise.

Ju lutem mbajeni parasysh.

Darius

Hahaha. Deformim.Po bën shaka?
Vetë tema është nytyrës së deformuar. Edhe po deshe nuk mundesh ndryshe.

Ti zotëri , vetë po tregon se s'ke haber për moderim. Për këtë punë
duhen njohuri, e jo këndvështrime personale.
Po dëgjoje videon mirë, e na trego pastaj çfarë flet ajo për fe.
Eh sa per politikë, edhe Papa i Vatikanit flet për politikë,
po ajo s'ka lidhje me fe. Njësoj edhe këtu. Tung e bofsh.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Ne kete forum, sa here qe hapet nje teme per Islam, sic thote nje fjale e urte popullore kendej ne Kosove, deri dje jane shiqu sikur ujku e dhia, sot behen bashke, njesoj edhe ketu. Nese jane armiq te mendimeve apo ideve etj etj ne tema tjera, per Islam behen nje trup dhe mbrojne mendimet e tyre, qofshin edhe ofendime direkte. Andaj ka mbetur forumi i vdekur, me tema kiss ate, kiss kete, puthe ate, ndegjoje kete e ate kenge.

Hipokrizia eshte tek cdo njeri, por lejome ta thkesoj tek ty e gjen me shumice.

Gjithsesi, eshte dhene pergjigja me qindra here. Nese nuk doni te lexoni nuk eshte faji i stafit te forumit.
Secili besimtar te frekuentoje nenforumet e fese perkatese. Tek nenforumet e feve te tjera dhe sidomos tek ai i "Diskutime fetare dhe anti-fetare" skane pse perzihen. Nese nuk ju pelqen ajo qe lexojni atehere me detyrim se keni per tu futur. Kursejini vetes shkaterrimin e nervave. Sic kane te drejte fetaret te thone e shprehin deshirat e mendimet e tyre ne nenforumet e feve qe ju perkasin ashtu kane te drejte dhe ateistat te shprehen nenforumin e tyre. Gjerat jane te thjeshta apo jo?

P.S ...mjaft, sespe i doli boja viktimizimit.

Darius
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Darius, per hipokrizi s'kem cte flasim sepse t'ka dal boja ty nga dita e pare. Por sdq, une nervat i kam shume ne terezi, andaj mos baj dertin tim :D - Dhe nuk ke te drejte as ti as kerkush t'i thote dikujt nese ju pelqen nese s'ju pelqen. Kjo ka qene dhe do jete gjithmone me pelqim, nuk ka nevoje t'na mesoje askush. Kur hapeshin temat tek nenforumet fetare islame, nuk ishe ai qe u thoje te tjereve nese ju pelqen futuni nese jo, s'keni perse te perziheni apo jo ?

Eh, nese ty tka kap pleqeria Darius, une e kam memorien fresh akoma :D

E bajsh me shendet
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Nese tema do te ishte hapur tek nenforumi "juaj", automatikisht do te perfundonte ne kosh.

Cdo anetar i forumit eshte i lire te komentoje mendimin tend e te kujtdo ashtu si gjithe mendimet qe ne shprehim si anetare ne forum jane publike per kedo qe ti lexoje e citoje. Ashtu sic kam une te drejte te gjykoj besimin e mendimin tend, ashtu ke edhe ti te drejte te gjykosh besimin tim, ashtu ka edhe Levina, etj, te drejte te gjykoje mendimin e besimin tend. Pak rendesi ka nese te vjen mire ty apo jo. Nuk ekziston nje rregull ne forum ku anetaret e forumit nuk duhet te shprehin mendimin e tyre lirshem dhe te mendojne ndryshe nga te tjeret. Misioni i forumit eshte levrimi lirshem i mendimit dhe krijimi i hapesirave per gjithe komunitetet fetare qe te mesojne mbi besimin e tyre.

Kjo eshte arsyeja qe nuk e shikon Darius te shkruaje ne asnje nga nenforumet fetare, jo se nuk kam gje per te thene, por se e di qe te gjitha diskutimet do te keqkuptohen me te drejte.

Darius

Je shume gabim Darius. Kudo t ehapet nuk eshte etike ti drejtosh 1 komuniteti qe ne krye teme pa diskutuar e gezoni injorancen. Eshte sikur te sjell 1 fjalim te sali berishes (ta zeme) dhe ju them krejt demokrateve e gezofshi injorancen. Une si Soul s'ma ndjen fare sinqerisht. Jam sh me paqe me veten, moralin dijen dhe cdo fije te personalitetit qe kam POR nese duam marredhenie respekti dhe te 2anshem duhet tw jemi te drejte. Tema qe ne krye eshte percarese(dhe vidion as sma ndjen ta shoh). Une si Soul sidomos nese do isha Admine s'do lejoja qe tek ky forum te sillet vidioja e 1 prifti apo 1 rabini apo 1 ateisti dhe si titull te shkruaj: E gezofshi injorancen. Nese kjo per ju eshte normale atehere eshte e kote te vazhdohet me tej. Nese ju (meqe e ndate me ju dhe ne) mendoni se ata qe besojne ndryshe nga ju jane injorante jeni pikerisht ju qe po perjashtoni mendimin dhe besimin ndryshe.

p.s. Une pres dhe mendimin e Moniques mbi levizjen e temes apo ndryshimin e titullit.
 
Redaktimi i fundit:

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nese ju (meqe e ndate me ju dhe ne) mendoni se ata qe besojne ndryshe nga ju jane injorante jeni pikerisht ju qe po perjashtoni mendimin dhe besimin ndryshe .

Kete nuk ta pranoj!

Darius
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Soul nuk mendoj qe Levina ka nje nivel te tille, sa te perfshije nje religjion ,komunitet apo besim fetar me ate lloj fjalori.
Une mendoj qe Levina ka hapur nje teme, per zotrine e videios,dhe ju ka drejtuar vetem zotrise ne video ne formen shumes, duke e quajtur si pas mendjes se saj,nje zhargon jo normal mendimesh,predikimesh e keshtu me rradhe.(apo me nje fjale,injoranc"mendimet e ti.
Mos hiperbolizoni duke ja veshur titullin e temes nje komuniteti te tere!!
Sepse nese ju ja vishini komunitetit tuaj ate zhargon fjalori i bie qe mendoni njejt me zoterine ne
vidieo.
Dicka qe une personalisht refuzoj ta besoj!!

Gjithesesi Levina uroj te duket vete ketej e te na japi shpjegimin e saj.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ju faleminderit per perpjekjen tuaj dhe deshiren e mire qe te mirekuptoni Levinen. Levina e ka shprehur qarte mendimin e saj. Madje pasi solli temen ne vend qe te sqaronte kujt i drejtohej me ate titull e harxhoi kohen per ofendime personale,(por i mbyllem te 2 syt). Madje ju(ketu flas stafi drejtues si admin dhe SM) e keni me te lehte te pershtjelloni pse u tha, qysh u tha, me ke e ka, sesa te evitoni keqkuptimet me redaktimin e temes. (fatkeqsisht)
Darius cdo gje esht e shkruar mbi te bardhe. Fshati qe duket nuk do kallauz!
Edhe e gezofshi pikerisht ju kete teme meqe eshte hap ne nenforumin "tuaj"!
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Soulmind

Forumi i ateisteve, eshte forum i ateisteve dhe atyre qe nuk besojne ne Zot, ose besojne ne nje Zot tjeter nga ai i komuniteve tradicionale fetare. Eshte afer mendjes qe ata nuk do te besojne ne Zotin tend dhe eshte afer mendjes qe ata mund te ofendojne me mendimin e tyre besimtaret e tjere.

Por ky eshte forumi i tyre, kjo eshte e drejta dhe liria e tyre per te mos besuar, ashtu sic eshte e drejta jote per te besuar. Ne do qe te tjeret te te respektojne ty si muslimane, respekto dhe ti ata si jo-muslimane apo si jo-besimtare.

Une nuk shkruaj dhe as nuk futem fare ne forumin e feve, pasi nuk me intereson fare se cfare mendojne besimtaret, po te beje edhe ti e shume te tjere te njejten gje, dhe te shkruaje vetem ne forumin e komunitetit tend, do ti beje nje nder vetes dhe gjithe forumit.

Darius
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kur krahasoj kete teme me temat qe hapeshin anti-Islame dhe mbeteshin hapur, kurse ato per te krishteret dergoheshin ne kosh, shoh se disa njerez, jane plakur me nje pale mende. Ujku lekuren e nderron por zanatin se harron.

p.s. Pa dashur te kem dicka personale me Levinen pasiqe e respektoj shume, por tema si e tille, mbetet ashtu sic e ka pershkruar mire anetari Veton !
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nuk te takon ty te shqetesohesh per ecurine e forumit virtual, forumi ka nje staf te caktuar qe merret me problemet e tij, por nese vertet do qe ecuria ne forum te jete sa me e mire, respekto rregullat e forumit sic i respektojne anetare te tjere.

Darius
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ndegjova qe forumi kishte vdekur dhe Hartinin e kishte marre malli per lende mesimore, andaj u paraqita prap. Ka ndonje kafe Hartin, apo tani ndryshon loja se ishe ne gezim qe u zhdukem lol
 

sensuu

sweet
Sa e degjova duke bertitur me beri me dhimbje koke. Shyqyr eshte "mute" dhe se degjova.
 

WxP

Hidrauliku
Nuk e kam kuptu se levina i eshte drejtu ndonjerit ktu personalisht, Une ket teme e kam kuptu se kete barre injorance e kan gjithe Shqiptar e Kosovar ne kurriz, E pranoj Kuranin me te mira e te kqia nese ka, por hoxhallar qe perdorin kuranin per perfitime vetiake apo propagand percarje sdo ta pranoja kurre, une nuk kuptoj cfare te mire ka islami shqip foles nga te till propagande!?
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Ndegjova qe forumi kishte vdekur dhe Hartinin e kishte marre malli per lende mesimore, andaj u paraqita prap. Ka ndonje kafe Hartin, apo tani ndryshon loja se ishe ne gezim qe u zhdukem lol

Kafe e çaj sa te duash , me gjygym o hoxhe , vetem mos humb por duku se nuk kemi me kend te grricemi e kemi ngel duke u sjell verdall.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
I zene me xhemat Hartino, ne prag te ramazanit tani ! Pas iftari ben nje caj rusi me uje pusi :v
 
Top