Ta gezoni injorancen tuaj gjithmone e jetes, Amen!

ricky_ch

******
O Rike.. nuk te lexon Erdoqeni, kshuqe fshiji jarget e fute gjuhen brenda . lool

Ti dish armiqte ashtu sic pretendon, do beje shume kujdes... por eshte e qarte qe ne k’te rast qe armikun e ke bere mik.

Shko zonjë pije kafen e mëngjesit. Të bëftë mirë. :)
 

Zana1

Braveheart
Ate e pij kur te me pihet mua, Rike.... por shko e mblidh mendjen. Loool
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Dhe si mbeti ne fund muhabeti ? :p

Sa ka bere ky hoxha ne video per vatan, s'ka bere asnjeri nga ne ketu. Por, aty ku dhemb dhembi, shkon gjuha thote populli. Iu pengon Islami si fe, ndaj kapeni per turkun. Mosni ore, hapini syte, bota po ec perpara, Edi Rama po takohet dhe po shkon ne dasem te vajzes se Erdoganit, po flet mire per te lool. Kreret e juaj po flasin, populli po leh ne kete rast. Te krijoni armiq eshte shume lehte, te krijoni miq eshte me se e veshtire sot, sidomos kur je si shtet i rrethekuar me sllav qe e kane ne gjak shkaterrimin e popullit shqiptar.

Gyle gyle, aksham pazar aksham pazar lol
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Loverboy .....

Personalisht nuk me shqeteson asnje fe,
Nuk me shqeteson asnje praktikant qe ka miresi ne shpirt dhe ja pasqyron edhe goja.
Nuk me shqeteson as Turqia ,apo dashuria qe kane myslymanet duke e konsideru vllain e madh.
Me shqereson kur ca palo injorantesh te fe e te pafe , me shtremberojne historine , me shqeteson kur nje palo cope mishi qe gjoja predikon besim ,ushqen turmen me ndjesine e krimit!
Radikalizmi ne cdo aspekt eshte krim!
Jeten ta jep zoti.....dhe njeriu nuk behet dot zot!

Gjithkush ka mendesine e tij, askush nga ju nuk eshte zot qe te gjykoj askend!


Kshu e shoh une!
 

Bukowski

Gjumash
Rroftë Erdogani. Inshallah Zoti i jep fuqi deri në fund të kryerjes së detyrës.
Për mua person i shekullit, sepse disa në te kanë hasur në arrë te fortë,
e nuk po munden ta kapërdijnë ekzistencën e tij. Dhashtë Zoti u shofshin
edhe më tepër Erdogana
.
ricky ndoshta duhej ta shkruaje shtofshin?Mua si leader me pelqen erdogani pavarsisht se nuk praktikoj fene.

Me vjen keq qe te lexoj debate te tilla te percaheni nga nje tem e krijuar nga nje "injorant" ku nuk i ka dhen kuptimin temes. Duhet te jemi te vetdijshem dhe ta respektojme bindjen fetare te njeri-tjetrit, nuk mendoj se fitoni gje nese ofendoni njeri-tjetrin keshtu qe gjithsecili ne vendin e vet pa ofendime.

Respekte!!
 

KAON

Anëtar Aktiv
Erdogani mori pozicionin e Putinit,,,dihet se Moska eshte kundra zhvillimit dhe bashkimit te shqiptareve.Ideja e nje shqiperie te madhe nuk vulos vetem fatin e hidhur te Serbis por pakeson edhe shanset e Moskes per nje dalje ne det...enderra shekullore e Carve rus...! Perpara se te lidhte aleancen me Rusin Erdogani foli per kufinjte e ballkanit (para 6 muajsh) besoj se shqiptaret e moren mesazhin e baba Dovletit,,,kufinjte do te mbeten ashtu sic jane..Pra qysh me traktatin e Lozanes ...konferencen e ambasadorve ,,,kshu edhe politika turke (osmane) vazhdon ne te njejten linje me pararendesit. Per cdo njeri me nje inteligjenc normale eshte shum e kuptueshme qe morsa ruse tashme do perdoret me dy ganxha,,,ne njerin krah serbia e ne tjetrin turqia me ndikimin fetare ne kosove...Ne shqiperi do han mut ashtu sikur kan ngren me shekuj,,,se shqiptari rrespekton fene por ama dashuron atdhen...Por nga ana tjeter kosovaret e din shum mire kush i shpetoj ne 1999 pas dekadash raprezalje dhe kjo ishte Amerika. E dim te gjithe qe amerika nuk eshte hera e pare qe e shpeton rracen tone...me vendimtarja ishte ne konferencen e paqes ,aty ku presidenti Wilson nuk i la gjakataret e ballkanit ta shperbenin faren e shqiptareve. Prandaj duhet te jeni te matur kur shkruani ketu per gjera qe kan inpakt te rendesishem ne ndergjegjen ton kombetare...Te therrasesh ketu si nje ushtar osman qe i ngjitej kalas se Krujes duke therritur allahu akbar (rrofte Erdogani) ne kendeveshtrimin tim ose eshte gjakprishur ose eshte idiot!

Rroftë nëna Shqipëri!
 
Top