• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Tag antarin qe do te gatuaj per ty.

kitrra 123

plak gjufurrak
Me thirre @Moonlight me ma ba do buke gati se vdiqa urie po garant eshte duke i pjeke mish burrit ;) Mej thirre keto çikat e reja munden me te helmu se as dy vo s'dij e me i gatu :p
Kjo dieta eshte per keso nete te pagjume.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
@Sensual te gatuaj kritharaki me mish vici ....receten do ja coj une
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Ma co pra. Tani du😁
αρχείο λήψης (3).jpeg


Kritharaki eshte nje lloj e vogel makaroni ...me fal po shqip nuk e di.
Perberesit per salcen
1. 1 kg mish vici ne copa
2. 2 qepe te thata te grira
3. 2 helpinj hudhra te grira
4. 1 kuti salce
5. 2 speca te grira
6. Gjethe dafine 2-3
7. Kanelle dru po ke
8. Vaj ulliri
9. Nje filxhan kafeje vere te kuqe
Kripe piper
Gatimi
Ne nje tenxhere hedhim vaj ulliri e leme te ngrohet dhe veme mishin e vicit e skuqim pak dhe hedhim veren ...e leme deri sa te avulloje dhe pastaj hedhim qepen hudhren dhe specat te grira ne mikser.... i skuqim mire e mire dhe hedhim salcen ...me vone dhe erezat .....hedhim uje te ngrohte dy shishe ose me shume ....dhe e leme te zihet ne temperature te mesme derisa te shkrihet mishi ...ndoshta mund te duhet prap uje .....kur te jete gati ndezim furren dhe hedhim ne tepsi kritharakin mishin me lengun hedhim kripe po duhet ..prap pak uje te grohte dhe ne 180 grade per 30 minuta ....
Te befte mire
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Tip nez ne sfond kongen “Gjyste Vulaj - Askush si na” dhe i ushqen @Daisy me doren e vet i lug mjalt geshtenje Tropoje

Tashi luje sumen na bo dhe nga i filxhon caj mali Kuksi qe ta inizieramo la giornata come veri londinesi :p
Ku te gjejme mjatin e tropojes dhe cajin e Kukësit lol
Do nje English tea with milk ?:p
 
Top