Tave kosi (Elbasan tavasi) .

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Nje menyre te thjeshte dhe mjafte praktik, si te pergatisim tave elbasanlije.
Na nevojiten shume pak perberes:

500 g kos
3 lug mjell
5 veze
Hudher (sipas deshires)
Kryp
Biber te zi
Mish vici i prer ne copa, ose qofte.
5f2ff813c03c0e17a0611823.jpeg
 
Redaktimi i fundit:

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Elbasan Tavasi. Lol
Tave kosi thuaj dhe me e mire eshte me mish qingji e jo me copa vici.
Nuk e kam provuar me mish qingji une, keshtu e gatuaj sic e kam shkruar , dhe keshtu I themi elbasan tavasi 😅.
Faleminderit tani do e editoj :)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
un e kam provu kete tav..po nuk me shijon aspak..kos mo🤦‍♀️
 
Top