Të ardhmen e fëmijëve mund ta tregojnë klasat e kërcimit dhe jo të shkencës

3445-680x365_c.jpg

Shkollat janë duke i mësuar fëmijët të sillen si robot. Në një mbrëmje bamirësie Dukesha e Kembrixhit ka thënë se Prince George është duke ndjekur klasa kërcimi dhe kjo ka një arsye shumë të veçantë. Dukesha ka takuar një Michael Wamaya, i cili është një balerin mjaft i njohur. Ai ka qenë në top 10 finalistët për çmimin global të mësuesit.

Wamaya ka thënë: “Kur ju bëni teatër fizik mësoni si të kontrolloni peshën tuaj. Këto janë aftësitë themelore që njerëzit në jetën e përditshme priren ti kontrollojnë. Njerëzit duhet të mësojnë të punojnë si grup që në fëmijëri. E ardhmja nuk është shumë e sigurt që prej revolucionit teknologjik, por fëmijët duhet të heqin dorë nga Iphone dhe të merren me gjëra parësore”.

Artet janë shumë të rëndësishme sepse ndriçojnë jetën e çdo njeriu. Kanë nevojë për aftësitë që të mësojnë të kalojnë me sukses sfidat e mëdha gjatë jetës së tyre./Blitz.al/
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Edhe une i mbeshtes...kudo femije me tel ne dore qe prinderit te pijne kafen rehat.
Aktivitet sportive apo kulturore pervec se e zhdervjellesojne femijen i shkarkojne energjite e teperta por i bejne edhe social!
 
Top