• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Te dalesh nga trupi yt eshte e mundur??

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ajo pjesa e "bredhjes" ishte humor....si shkeputet?
nuk e di si, ama di qe Zoti na i merr shpirtat dhe na i kthen serish qe ne jemi ne gjendje te zgjohemi. Si te thuash gjumi eshte nje vdekje e lehte. Per kete bazohem tek ajeti kuranor ku Zoti thote: “Ai jua merr shpirtrat natën, duke e ditur ç’keni bërë ditën, pastaj ju zgjon që të jetoni deri në kohën e caktuar (dita e fundit e jetes)” (El En’am: 60),
a

kaq di. me shume vec Zoti e di, dhe as nuk kam hulumtuar me teper.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Dmth sipas ksaj i bie qe zoti te na i marri naten e ti bej gjyqin....ath pse do kete prape gjyq ne diten e madhe

Po ky me ne loz topa djegsi a ca?
 

Zana1

Braveheart
Perderisa eshte energji ... eshte edhe i lire dmth udheton , por nuk hyn e del tek ne ne k;to forme qe thuan ti / thoni juve ..... e duhet te pesojme ndonje tronditje me domosdo qe ta ndiejme duke u shkeputur nga ne. Kjo eshte e pamundur..... Soul it's energy and it travels.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Dmth sipas ksaj i bie qe zoti te na i marri naten e ti bej gjyqin....ath pse do kete prape gjyq ne diten e madhe

Po ky me ne loz topa djegsi a ca?
mono eshte nate, nuk kam fuqi me loz me topa tashi :p

Nuk kam info ca ndodh :)
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Po pse me ngacmon fantazine me kto lloj replikash
Apo do me zgju lugatin brenda meje
Sonte do bej roje ....sdua te me marri askush shpirtin
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
nga trupi mund te dal vetem kur jam ne mes te nje libfi te bukur e me terheq aq shume sa me fut ne boten e tije....
ato seksperimentet labratoruke sdo i beja kurr edhe sikur te kishte aftesine te fshinte momorjen e atij emocioni apo te asaj eksperience... sdo doja... ne fund mjafton nje dashuri... nje liber... nje pikture..nje muzike e bukur.. nje panorame joshese per syrin.. nje enderr dhe do ishim kush donim.. ku donim.. do benim cdonim.. e do shijonim sa duam.. ... anti gjerave jo natyrore... me natyren deshiroj te jem ne harmoni dhe ne ekujliber psikofizik.....
 

Edisongen

Anëtar Aktiv
Heren e pare qe realizova astral pashe veten duke fjetur. Eksperience e cuditshme por jo aq shokuese sa cmund ta mendosh pa e realizuar.
 

Edisongen

Anëtar Aktiv
Trego pak me shume....vetem me meditim?
Pa meditim. Isha ne gjume. E dallova qe jam ne enderr dhe u perpoqa te zhohem. Sa u zgjova isha ne paralize gjumi, dmth ku nuk leviz dot asgje pervec syve. Ai eshte rasti ideal per tu shkeputur nga trupi dhe e realizova. Pasi dola pashe veten ne shtrat ne gjume.
 

Passion

Antarë i Respektuar
une kam nje ebook praktike per menyren se si te dalesh nga trupi,une kam arritur deri ne piken kur fillon trupi te dridhet po skam dale dot,duhet menaxhuar mire frymemarrja dhe meditimi per te shkuar ne gjendje trance
E dija qe kete postim e kam shkruar une,vec kur pashe nofken Andi me siper. :)
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
E ke provuar me meditim?

Kete pa meditim ne gjume nuk e njoh
Jo skam provuar asnjeren
Nga biseda me nje pedagoge qe ka mbaruar Psikologji Klinike , me ka thene se hipnoza mbi mua mund te jete e rrezikshme. Ne varesi te jeteve te meparshme njeriu shume gjera i fshin. Ceshrja eshte se nuk dihet kush kemi qene e cmund te dali me pas.
Mund te kem qene nje varesese seriale psh....hipnoza mund te me bej qe alterego qe fle brenda meje te zgjohet....dhe zot na ruaj!
Edhe pse i dhashe nota humori kjo eshte e vertete.
Zonja me keshilloi te bej seanca meditimi e vetem kur te jem gati ,te provoj te zbuloj identitetin tim ne jetet e tjera.
Sma mban vec
 

Passion

Antarë i Respektuar
Jo skam provuar asnjeren
Nga biseda me nje pedagoge qe ka mbaruar Psikologji Klinike , me ka thene se hipnoza mbi mua mund te jete e rrezikshme. Ne varesi te jeteve te meparshme njeriu shume gjera i fshin. Ceshrja eshte se nuk dihet kush kemi qene e cmund te dali me pas.
Mund te kem qene nje varesese seriale psh....hipnoza mund te me bej qe alterego qe fle brenda meje te zgjohet....dhe zot na ruaj!
Edhe pse i dhashe nota humori kjo eshte e vertete.
Zonja me keshilloi te bej seanca meditimi e vetem kur te jem gati ,te provoj te zbuloj identitetin tim ne jetet e tjera.
Sma mban vec
Kthimin kane frike,prandaj sugjerohen parapregatitjet me ato c'ka ju kane keshilluar.

(Nje pyetje).

Une s'kam nofke tjeter,sikurse as i rregjistruar dy here ne forum,nga doli postimi im me nickname andi000000000000000111111 ? :D
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Kthimin kane frike,prandaj sugjerohen parapregatitjet me ato c'ka ju kane keshilluar.

(Nje pyetje).

Une s'kam nofke tjeter,sikurse as i rregjistruar dy here ne forum,nga doli postimi im me nickname andi000000000000000111111 ? :D
Ose ndonje anomali...qe sbesoj
Ose ky andi ta ka vjedh dhe e ka shit si te tijin lol

Me dha ca materiale per ti lexuar , c'eshte miditimi, hipnoza e per cfare sherbejne.
Ceshtja eshte se une jam produkt frike...ose e shkuara ime ka nje ane te erret ku vetja me idenkson mos te shkoj ne kerkim te shuarjes se kureshtjes....
Se di
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Ne jemi nje mase energjie qe shpesh zbroksete ne ne,dhe krijon nje fuqi gati shperthyese.
E gjej normale, pasi ajo energji eshte shume here me larte me pjlmet se sa instrumenti "trup i joni" qe e mban.
Kete lloj ndjesie qe pershkruan eksperimenti, shpesh ne e takojme neper enderra.
Por jane endrra shume te lodhshme per fizikun.
 

Zana1

Braveheart
Sipas shkencetareve eshte shkeputur lidhja trurit qe perpunon informacionet sensorjal.
E pra , kjo eshte e mundur ... sepse nuk ka energji permbi energji, pra eshte e pamundur ne forme apo menyre tjeter.

Kjo gje te ndodh ndonjehere edhe ne gjume ( enderr ) . Nga ato llojet e enderrave ku vertet mendon qe po bie nga diku, po mbytesh ne lume , po fluturon etj etj etj packa qe nuk ke dike verdalle , qe te te studioje.
 

Bukowski

Gjumash
Vendndodhja
Asgardia
Ndoshta shume ketu e ironizojne kete teme por jam i sigurt se sa me shume te provonin meditim aq me te vetdijshem do shpreheshin.

Hipnoza eshte dicka tjeter, ka te bej me nendijen nese mund ta quajm keshtu ne shqip. Vazhdoje Mon mos e merr me frike shko deri ne fund te tunelit ;)
 
Top