Te dua !! po mos trego .......

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pershendetje !

Cili eshte mendimi juaj rreth lidhjes se fshehte te dashurise dhe asaj publike/te hapur ?
Mendoni se eshte me lezet/kenaqesi te dashurosh dikend dhe t'kalosh caste te bukura me te ne menyre te fshehte, pa qene e informuar familja juaj dhe e gjinise se kundert, pastaj shoqeria e keshtu me rradhe, apo e kunderta ?:p

Jemi deshmitare te kohes kur shohim dhe ndegjojme shume raste per ndonje cift qe ka ndryshuar sjelljet e tyre, pasiqe eshte bere e njohur tek te tjeret lidhja e tyre.

Pres mendimet e juaja
=)
 

ban'X

Antarë i ri
sikur te kisha pat per seriozisht ju kisha tregu tonve po mos te kisha pat e kisha majt secret veq me to-4-
 

BeniT

Donatorë
Te dua !! po mos trego .......

Ne shume raste ne nje dashuri partneret mundohen ta mbajne te fshehte ..
Dmthn dashurojne fshehurazi.

Perse ndodh kjo ??
Nga frika e familjareve .?
Nga opinioni publik .?
Apo sepse nuk jane akoma te bindur per zgjidhjen e bere .?
Pse ndodh nje gje e tille. ??
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Ka shume arsye perse mund te konsumohet nje lidhje ne kete menyre,si fillim ndodh sepse partneret nuk jane te sigurt apo bindur per zgjidhjen e bere ,pastaj mund te ndodhe qe familjaret nuk jane dakord apo qofte dhe njeri prej prinderve ,ketu ne shqiperi pak a shume dhe opinioni publik(bobo ca do thote komshiu:p),tani sikur po zhduket kjo ide por ekziston ende ,tjeter nuk me vjen ne mendje ,di vetem qe nje lidhje e tille eshte shume kot ,bllah me mire mos te ekzistoje ,ndoshta ka dhe lezetine vet fshehtesia por sidoqofte duhet thyer me tej ky mentalitet sipas mendimit tim:)
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Te gjitha alternativat e lartpermendura jane te verteta por dhe sespse nje mashkull mundej te kete dhe lidhje te dyfishte.
 

baby-angel

Thpilt
Dashuria e fshehte eshte me e bukur,ka momente qe te ngelen ne mendje pergjithmone,te ngacmon me shume..por jo per shume kohe se behet e bezdisshme.. :D
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Nuk jam per dashurin e fsheht...esht me te vertete torture te te duhet te ruhesh nga gjithcka dhe cdokush......dashuria duhet shijuar..e si mund ta shijosh ne fshehtesi..?
 

baby-angel

Thpilt
"Dashuria eshte si grami,
lidhet e shtohet me shume nen dhé" :D

Aty eshte lezeti Brazil,kur askush nuk e di,dhe te duhet te takohesh fshehurazi..Mua me duket shume e bukur dhe e kam provuar :D por thashe per kohe te shkurter..:loves::love:
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
"Dashuria eshte si grami,
lidhet e shtohet me shume nen dhé" :D

Aty eshte lezeti Brazil,kur askush nuk e di,dhe te duhet te takohesh fshehurazi..Mua me duket shume e bukur dhe e kam provuar :D por thashe per kohe te shkurter..:loves::love:

nejse secili e di vet!:ciaoo:
 

*Casanova*

kazhanov
"Dashuria eshte si grami,
lidhet e shtohet me shume nen dhé" :D

Aty eshte lezeti Brazil,kur askush nuk e di,dhe te duhet te takohesh fshehurazi..Mua me duket shume e bukur dhe e kam provuar :D por thashe per kohe te shkurter..:loves::love:

tamam lezeti ketu mbetet kur i ben gjerat fshehurazi , me nxitim, duke u rruajtur nga tjeter, nuk eshte interesant te din te gjith :D, nese eshte keshtu athere me mire martohu LOLLOL
 

loyalx

Muslim
Ne kete vend qe po jetojm ne, mendoj se me mire eshte te kesh nje lidhje te fsheht se sa publike per arsye te ndryshme duke u bazuar ne mentalitetin tone.
Sa me shume sakrifikon aq me shume ja dine vleren.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Ne kete vend qe po jetojm ne, mendoj se me mire eshte te kesh nje lidhje te fsheht se sa publike per arsye te ndryshme duke u bazuar ne mentalitetin tone.
Sa me shume sakrifikon aq me shume ja dine vleren.

ndersa un them te kunderten......ne kte vend qe po jetojm me mir mos te ket lidhje ne fshehtesi...........ehuuuuu mbulohu sa t duash..ta nxjerr te fshehten shoqja/shoku pernjeher.......!
 

loyalx

Muslim
ndersa un them te kunderten......ne kte vend qe po jetojm me mir mos te ket lidhje ne fshehtesi...........ehuuuuu mbulohu sa t duash..ta nxjerr te fshehten shoqja/shoku pernjeher.......!

Jo njeriu mund te shkoj edhe ne ekstrem, atehere me mire hic lol!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Personalisht me duket me e mire dhe me lezet dashuria ne fshehtesi, pasiqe kam provuar edhe vet :D

Ata qe e perdorin duhanin, sigurisht e dine se te konsumosh duhan tineza/ne fshehtesi, eshte me i shijshem, me i lezetshem. Ashtu eshte edhe dashuria mendoj :p
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Personalisht me duket me e mire dhe me lezet dashuria ne fshehtesi, pasiqe kam provuar edhe vet :D

Ata qe e perdorin duhanin, sigurisht e dine se te konsumosh duhan tineza/ne fshehtesi, eshte me i shijshem, me i lezetshem. Ashtu eshte edhe dashuria mendoj :p
dakord!!

e ka lezetin e vet.. kur fillojn rrahjet e zemres 100000 nga frika se te sheh dikush dhe rrahjet e zemres nga prania e personit te zemres prap 1000 wowowoow fantazy..fantazyy..adrenalina ne maximum.ndjenja te bukura:kercim::kercim:
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
un preferoj gjonat haptas..fsheht duket sikur ki turp nga kjo dashni...
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Pershendetje !

Cili eshte mendimi juaj rreth lidhjes se fshehte te dashurise dhe asaj publike/te hapur ?
Mendoni se eshte me lezet/kenaqesi te dashurosh dikend dhe t'kalosh caste te bukura me te ne menyre te fshehte, pa qene e informuar familja juaj dhe e gjinise se kundert, pastaj shoqeria e keshtu me rradhe, apo e kunderta ?:p

Jemi deshmitare te kohes kur shohim dhe ndegjojme shume raste per ndonje cift qe ka ndryshuar sjelljet e tyre, pasiqe eshte bere e njohur tek te tjeret lidhja e tyre.

Pres mendimet e juaja
=)

Mua faktiksih me pelqejne te dya. secila ka bukurine evet dikush me pak e dikush me shume. Por nuk e di sec kam nje mendim se ajoi e fsheta doo ishte me e bukur.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Pse duhen te fshihen ndjenjat...Gjithmone nese ka te tilla ne nje lidhje...Jam per historite e dashurise qe jetohen ne driten e diellit...
 

Analistja

Anëtar i ri
Mua me ka qelluar ta provoj dashurine pakez te fshehte dhe ate publike. Te them te drejten kur kujtoj ate kohe me merr pak malli. Biles i them tim shoqi a te kujtohet ajo dite etj etj.... Per mendimin tim e mira eshte qe dashuria te jete e hapur por edhe nese brenda saj ka sado pak fshehtesi e ben ate me te bukur. Une qe e kam provuar me merr malli per ate kohe.
 

Lolita25

So EmoTionaL
Dashuria dhe kollitja nuk mund te fshihen!
 

baby-angel

Thpilt
Ketu sbehet fjale(besoj) per te fshehur dashurine sepse te vjen zor per ate qe ndien apo sepse ke frike nga dicka, behet fjale thjesht per fillimin e nje historie,ku ti sado e do ate person nuk je gati tia prezantosh familjes, + qe te pelqen ndoshta(si ne rastin tim :D) cik fshehtesi.
Te gjithe e dine qe gjerat e ndaluara duhen me shume..:p
 

xhebrail

Mangup me Licenc
me mire eshte e fshehur ka lezet te futesh ne dhomen e saj nga dritarja..
 

inushja2

preshevare
..duhet t ketcte bukuren e vet edhe nje lidhje e till , pa dyshim..
po une zakonisht kam patur lidhje shume transparente dhe se kam ca koken fare..gjithmon Ashiqare :D
edhe pse bash do doja ta provoja nje lidhje te till..thjesht per "eksperienc" :p LOL
 

xhebrail

Mangup me Licenc
..duhet t ketcte bukuren e vet edhe nje lidhje e till , pa dyshim..
po une zakonisht kam patur lidhje shume transparente dhe se kam ca koken fare..gjithmon Ashiqare :D
edhe pse bash do doja ta provoja nje lidhje te till..thjesht per "eksperienc" :p LOL

Gati jam une hahhahaha
 

xhebrail

Mangup me Licenc
..mmm po tani e moren vesh shume veta..e humbi kuptimin ..
gjithmone kshu perfundojn kto lidhje..akoma pa fillu dmth?:p

hahahhahahahahhaha#

e zeme ore se nuk e moren vesh hahhaha
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
fshehtesia esht pjese e nje lidhje ne fillimet e saj...............ku esht teper shpejt per ti bere gjerat publike dhe ka dhe "magjine e saj" po ska me mire se te jesh elire te dalesh me te sa her te duash pa pasur nevoj te shpikesh genjeshtra................kur ta bej publike timen do ju tregoj :p:p:p
 
Top