Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

kam nje pyetje, nese pc ime eshte lodhur cfare mund ti bej qe ta shplodh?? :p

Seriozisht

I kam instaluar Windows 10 , dhe qe asokohe mezi funksionon UTube por ka nje ngadalesi edhe ne faqe te tjera.
Dmth nese i bej nje downgrade te programit, thua funksionon me mire?
 
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Ca lloi pc ke? 32/64 bit?

1.windows 10 e ke instalu si update free?
2.ne rast se me perpara ke pasur nje windows tjeter dhe si update ke instalu 10.ten
duhet qe ta formatosh pc dhe instalo 10.ten, sepse esht normale qe esht renduar kapish?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Ca lloi pc ke? 32/64 bit?

1.windows 10 e ke instalu si update free?
2.ne rast se me perpara ke pasur nje windows tjeter dhe si update ke instalu 10.ten
duhet qe ta formatosh pc dhe instalo 10.ten, sepse esht normale qe esht renduar kapish?

si ste kapish une ty me lol

Po po si update doli dhe ja instalova.
Po sikur mos ta dua ate 10, dicka me te lehte qe mund ti instaloj, ndonje program me soft...qe mos ngarkohet hic ka?
 
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Nigjo mu, ik paguj 10.milek dhe instalo w7 dhe je ne rregull
po ç'tu desh ty me fut duret e me be update é? lol

sa vjec e ke pc ti? po esht i ri, ngarkoje me X64
po esht plakush mos ja merr frymen, futi X32
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Nigjo mu, ik paguj 10.milek dhe instalo w7 dhe je ne rregull
po ç'tu desh ty me fut duret e me be update é? lol

sa vjec e ke pc ti? po esht i ri, ngarkoje me X64
po esht plakush mos ja merr frymen, futi X32

he tashi se nuk isha une ajo qe e beri dhe ti po varja...lol
Laptopi eshte ca si marke e vjeter , se nuk marr vesh shume une , behu i cik serioz
Sa per instalim , une kam IT ktu sa te hane qente, por kush e merr me vete thuaj :p

ja keto parametra ka:

Notebook Acer eMachines E442
Display 15.6" (1366x768) WXGA HD / AMD V140 (2.3 GHz) / RAM 2 GB / 250 GB HDD / ATI Radeon HD 4250 / DVD+/-RW / LAN / Wi-Fi / webcam / Linux / 2.6 kg
 
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

he tashi se nuk isha une ajo qe e beri dhe ti po varja...lol
Laptopi eshte ca si marke e vjeter , se nuk marr vesh shume une , behu i cik serioz
Sa per instalim , une kam IT ktu sa te hane qente, por kush e merr me vete thuaj :p

ja keto parametra ka:

Notebook Acer eMachines E442
Display 15.6" (1366x768) WXGA HD / AMD V140 (2.3 GHz) / RAM 2 GB / 250 GB HDD / ATI Radeon HD 4250 / DVD+/-RW / LAN / Wi-Fi / webcam / Linux / 2.6 kg


Instalo w7 32bit..ndersa driverat po nuk i pate i gjen Here
 

Fly

Larguar
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

he tashi se nuk isha une ajo qe e beri dhe ti po varja...lol
Laptopi eshte ca si marke e vjeter , se nuk marr vesh shume une , behu i cik serioz
Sa per instalim , une kam IT ktu sa te hane qente, por kush e merr me vete thuaj :p

ja keto parametra ka:

Notebook Acer eMachines E442
Display 15.6" (1366x768) WXGA HD / AMD V140 (2.3 GHz) / RAM 2 GB / 250 GB HDD / ATI Radeon HD 4250 / DVD+/-RW / LAN / Wi-Fi / webcam / Linux / 2.6 kg

Ktij i ke futur w10?
Ky qenka per tu flakur :p

W7 eshte me stabel po te jesh brenda me ato performanca futi wxp fare :D
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Ktij i ke futur w10?
Ky qenka per tu flakur :p

W7 eshte me stabel po te jesh brenda me ato performanca futi wxp fare :D

po ti ca ke qe sje serioz lol

ja se do blej nje tjeter...cme sugjeron?
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

kam nje pyetje, nese pc ime eshte lodhur cfare mund ti bej qe ta shplodh?? :p

Seriozisht

I kam instaluar Windows 10 , dhe qe asokohe mezi funksionon UTube por ka nje ngadalesi edhe ne faqe te tjera.
Dmth nese i bej nje downgrade te programit, thua funksionon me mire?


Pse ste rrihet moj pse. Po ctu desh xhanem, une ngela duke e heq gjithmon kete dritaren per W10.

Na se po perfitoj nga rasti..

O LM, ku je, sii utile per una volta :p (me gjej pak nje gje te thjesht per te instaluar pacchetto office 2013), gjeta nje video ne youtube,
e ndoqa kete, shkarkova ca thoshte dhe si perfundim, asgje. Spo mirja vesh nje nga programet qe duhet ta hapja dhe i fshiva prap. lol
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Ta bej une falas mos paguaj 10 mij lek kot...thjesht na krijo shoqeri te mire ne kohen qe do merem me pc..psh ndonje shoqe virtualiste lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Ta bej une falas mos paguaj 10 mij lek kot...thjesht na krijo shoqeri te mire ne kohen qe do merem me pc..psh ndonje shoqe virtualiste lol

Per mua ishte kjo?
Vallaj shoqet i kam per vete...kur te dalin ne ankand do te njoftoj.
Sa per ty te faleminderit po kam miq e shok boll per keto pa lek e pa kerkesa hic :p
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Si te duash mlusin lol sa per shoqet mendoj qe ke gusto ndaj thash gjithsesi po rrezikoj vete se kshu eshte kur le shpresa te tjeret lol
 

Fly

Larguar
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

po ti ca ke qe sje serioz lol

ja se do blej nje tjeter...cme sugjeron?

Bli cte duash vetem mos jete Acer, Asus, Emachine dhe te jete i3 e siper, do thoja i5 po ti per nje cop word e forum e do :p
Shiko keta te importuarit se tek dyqanet ne AL te grijne nga leket me mall skarco
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Futi nje i core 7 lol
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Ju qe jeni te afte ne teknollogji un kam nje idjotesi "mediacom"windows 10... kam harruar password dhe esht kot ... ka menyre rekuperimi....?
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Pasw e windows po thua ?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Bli cte duash vetem mos jete Acer, Asus, Emachine dhe te jete i3 e siper, do thoja i5 po ti per nje cop word e forum e do :p
Shiko keta te importuarit se tek dyqanet ne AL te grijne nga leket me mall skarco

Une kam edhe HP ....dhe nuk perdor asnjerin ne fakt,por dje mu tek me pa i film ...dhe filmi nga 2 ore zgjati 5 ore se e kishte me te ngecme....jo per gje
 

MasteR

I'm offline

Fly

Larguar
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Une kam edhe HP ....dhe nuk perdor asnjerin ne fakt,por dje mu tek me pa i film ...dhe filmi nga 2 ore zgjati 5 ore se e kishte me te ngecme....jo per gje

varet nga shum gjera, ngarkesa etj...

un kam nje te tille qe e lidh e me tv dhe sme bllokohet per filma.

4ece1598b484acb9b683fcf01.jpg
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Te gjitha infot rreth PC qe ju duhen ndonjehere

Nuk ka ngarkesa por eshte laptop i lodh dhe te mendosh qe eshte 4 vjecar ende si ka bo
Hp po kalon vitin e 8 dhe eshte flur....
As interneti nuk eshte pasi te dy i perdor me te njejten linje dhe problemin e ka ky kingu .
Po nejse....do provoj ti instaloj ate qe ka sugjeru lm...
 
Top