Te jetosh ne mal apo ne fshat: te plak apo te rinon?

Nje miku im... Si do ishte bota nese kafshet do flisnin, me pyti dikush. Po ja, i thashe, sa te coheshim ne mengjes do degjonim zogjte nga dritarja tu knu kong dashnije per partneret e tyre, pastaj sa te hapnim deren e dhomes do vinte macja shpise duke bertit: "Du buke, du buke, du buke","shpejt se me haet, shpejt se me haet". Pastaj do dilnim ne oborr dhe do na vinte qeni duke tund bishtin e duke u perkedhel te komet tona duke thene: "Sa i/e mire je, lum une qe jam qeni jot, te du shume, do me japesh pak buke te lutem??". Pastaj do shkoje me pa kafshet e kopshtit zoologjik dhe do degjoje te bertitura: "Na lironi o sh**dhata njerez, o legena, ca ju kemi bo qe na trajtoni keshtu si te burgosurit qe kane kry krime?? Nje jete eshte, pse duhet ta kalojme kete jete mes 4 mureve vetem me knaq ju deshirat tuaja??" dhe me vone do degjohej zoni luanit: "ca shikoni mer ju q****a robte, vetem mos dalsha nga ketu po copa copa do ju boj". Pastaj do shkonit ne fshat dhe do degjonit kuajt e karroces tu thone: "a ke ne men me ndalu se ma more shpirtin, skam me fuqi, apo se ke ngarku dhe karrocen plot. Te pakten mos me godit me kamzhik se me dhemb kurrizi, te lutem". Pastaj do vinte orari te mileshin lopet dhe do degjoje lopet tu thone: "Mos aq fort se me dhemb cica, e moret te gjithe qumshtin, po vici im ca do pije????" Pastaj siper nje catie do degjonit nje sherr te forte: "-Me lesho o legen mashkull se sdu ta boj me ty..+Kujt i thu legen ti mi ku*v muti, rri drejt e rri urte se ti mora te shtate shpirtrat", eshte sherri midis dy maceve qe bejne seks. Pastaj do degjonit nje dele duke qare me fjalet: Ku eshte djali im?? ma ktheni ju lutem", vajtimi i nje deles nene qe i kane therr te birin, qingjin e vogel, por ajo nuk e din. Pastaj do afroheshit afer kotecit te pulave dhe do degjonit pulat tu i bertit personit qe mbledh vezet: "Mos i mer o qelbesire, hajde dil nga koteci, nuk u ngope kurre, cdo dite nje muhabet, pse per ty e sakrifikoj Faqen dhe duroj dhimbjet cdo dite kur nxjerr vezet une??" p.s. Nejse me pak fjale me mire qe nuk flasin kafshet se do na kpusnin shpirtin. Lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Nje miku im... Si do ishte bota nese kafshet do flisnin, me pyti dikush. Po ja, i thashe, sa te coheshim ne mengjes do degjonim zogjte nga dritarja tu knu kong dashnije per partneret e tyre, pastaj sa te hapnim deren e dhomes do vinte macja shpise duke bertit: "Du buke, du buke, du buke","shpejt se me haet, shpejt se me haet". Pastaj do dilnim ne oborr dhe do na vinte qeni duke tund bishtin e duke u perkedhel te komet tona duke thene: "Sa i/e mire je, lum une qe jam qeni jot, te du shume, do me japesh pak buke te lutem??". Pastaj do shkoje me pa kafshet e kopshtit zoologjik dhe do degjoje te bertitura: "Na lironi o sh**dhata njerez, o legena, ca ju kemi bo qe na trajtoni keshtu si te burgosurit qe kane kry krime?? Nje jete eshte, pse duhet ta kalojme kete jete mes 4 mureve vetem me knaq ju deshirat tuaja??" dhe me vone do degjohej zoni luanit: "ca shikoni mer ju q****a robte, vetem mos dalsha nga ketu po copa copa do ju boj". Pastaj do shkonit ne fshat dhe do degjonit kuajt e karroces tu thone: "a ke ne men me ndalu se ma more shpirtin, skam me fuqi, apo se ke ngarku dhe karrocen plot. Te pakten mos me godit me kamzhik se me dhemb kurrizi, te lutem". Pastaj do vinte orari te mileshin lopet dhe do degjoje lopet tu thone: "Mos aq fort se me dhemb cica, e moret te gjithe qumshtin, po vici im ca do pije????" Pastaj siper nje catie do degjonit nje sherr te forte: "-Me lesho o legen mashkull se sdu ta boj me ty..+Kujt i thu legen ti mi ku*v muti, rri drejt e rri urte se ti mora te shtate shpirtrat", eshte sherri midis dy maceve qe bejne seks. Pastaj do degjonit nje dele duke qare me fjalet: Ku eshte djali im?? ma ktheni ju lutem", vajtimi i nje deles nene qe i kane therr te birin, qingjin e vogel, por ajo nuk e din. Pastaj do afroheshit afer kotecit te pulave dhe do degjonit pulat tu i bertit personit qe mbledh vezet: "Mos i mer o qelbesire, hajde dil nga koteci, nuk u ngope kurre, cdo dite nje muhabet, pse per ty e sakrifikoj Faqen dhe duroj dhimbjet cdo dite kur nxjerr vezet une??" p.s. Nejse me pak fjale me mire qe nuk flasin kafshet se do na kpusnin shpirtin. Lol
Ajo sh**dhata duhet te jete rrugac sipas forumit ?

Mendo kafshen qe adaptohet...o rrugac ia ben
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
Po te jetosh shume ne fshat ka rrezik me zene dashnore ndonje lope:mad:
 

Endrra

VIP
Diku ne 1993 und shfaq per her te pare, filmi i anlmuar "revolucioni i kafsheve " @Marla .
Aty realiteti eshte dhe me i spikatur lol
 

SunFIower

Don’t touch!
Nje miku im... Si do ishte bota nese kafshet do flisnin, me pyti dikush. Po ja, i thashe, sa te coheshim ne mengjes do degjonim zogjte nga dritarja tu knu kong dashnije per partneret e tyre, pastaj sa te hapnim deren e dhomes do vinte macja shpise duke bertit: "Du buke, du buke, du buke","shpejt se me haet, shpejt se me haet". Pastaj do dilnim ne oborr dhe do na vinte qeni duke tund bishtin e duke u perkedhel te komet tona duke thene: "Sa i/e mire je, lum une qe jam qeni jot, te du shume, do me japesh pak buke te lutem??". Pastaj do shkoje me pa kafshet e kopshtit zoologjik dhe do degjoje te bertitura: "Na lironi o sh**dhata njerez, o legena, ca ju kemi bo qe na trajtoni keshtu si te burgosurit qe kane kry krime?? Nje jete eshte, pse duhet ta kalojme kete jete mes 4 mureve vetem me knaq ju deshirat tuaja??" dhe me vone do degjohej zoni luanit: "ca shikoni mer ju q****a robte, vetem mos dalsha nga ketu po copa copa do ju boj". Pastaj do shkonit ne fshat dhe do degjonit kuajt e karroces tu thone: "a ke ne men me ndalu se ma more shpirtin, skam me fuqi, apo se ke ngarku dhe karrocen plot. Te pakten mos me godit me kamzhik se me dhemb kurrizi, te lutem". Pastaj do vinte orari te mileshin lopet dhe do degjoje lopet tu thone: "Mos aq fort se me dhemb cica, e moret te gjithe qumshtin, po vici im ca do pije????" Pastaj siper nje catie do degjonit nje sherr te forte: "-Me lesho o legen mashkull se sdu ta boj me ty..+Kujt i thu legen ti mi ku*v muti, rri drejt e rri urte se ti mora te shtate shpirtrat", eshte sherri midis dy maceve qe bejne seks. Pastaj do degjonit nje dele duke qare me fjalet: Ku eshte djali im?? ma ktheni ju lutem", vajtimi i nje deles nene qe i kane therr te birin, qingjin e vogel, por ajo nuk e din. Pastaj do afroheshit afer kotecit te pulave dhe do degjonit pulat tu i bertit personit qe mbledh vezet: "Mos i mer o qelbesire, hajde dil nga koteci, nuk u ngope kurre, cdo dite nje muhabet, pse per ty e sakrifikoj Faqen dhe duroj dhimbjet cdo dite kur nxjerr vezet une??" p.s. Nejse me pak fjale me mire qe nuk flasin kafshet se do na kpusnin shpirtin. Lol
???????
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Ne shqiperi .me kushtet qe kemi nuk jetohet ne fshat
Keshtu qe po rri me mire ku jam ne qytet
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Akoma ne fshat ngelet?! Hecni zbrisni ne qytet hapni syt cbehet neper dynja ????????
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pa lexu kshu as i mendim , jeta e fshatit dhe e malit sigurisht qe te plak dhe kjo s'ha diskutim fare
Smund te krahasosh jeten dhe veshtiresite e saj, me ate te qytetit..
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Tre restorante, goxha me nivel, ne fshatin tim e kane shendrru ne metropol.

Du me shku me rrnu n'qytet po sme pranojne. ?
 

NGU

Wild child full of grace
Do flas personalisht per veten. Ne fshat nk kam jetuar kohe te gjate, por nje jave max edhe e kam bere se kam familjare. Tani fshati i ka edhe te mirat e veta qe ka toke bujqesore edhe ajri eshte i paster, por ne qe jemi mesu me qytetin veshtire se ambientohemi me ate jetese. Dihet qe edhe qyteti e ka ate zhurmen e vet, por prap mendoj se jeta ne qytet eshte me e mire.
Po i hyme ne detaje me te thella qyteti ka me sh perparesi per jeten e njeriut ne pergjithesi.
Kshuqe ne fshat as nk do deshiroja te jetoj, edhe po te kisha nje shtepi max per disa dite po do qendroja, me gjate jo.

Sa i perket pyetjes mendoj se te plak sepse ka goxha lodhje.
 
Top