Të kam zemër, o jeta të kam gjithçka, pa ty nuk di si të jetoj... ? Dhe pastaj asgjë

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Të kam zemër, o jeta të kam gjithçka, pa ty nuk di si të jetoj... 1f600.png Dhe pastaj asgjë
135522416_3958297800871710_3197360833109314325_o.jpg


ej ejjj ejjj pershendetje,citimi me siper eshte e shkrimtarit te mirenjohur A,R.
ajo qe dua te diskutojme sebashku eshte:
Valle qendron qe keta/keto qe shkrihen ne fjale dashurie,e pafund komplimenta,te dalin ne fund flluska sapuni?!
dhe komplet e kunderta kur nise nje lidhje dalengadale,jo shume e mbushur ne komplimenta dhe fjale te embla,perfundojne ne nje dashuri me te qendrushme dhe stabel?
Pra le te ndajme eksperienca te pergjithshme ,mendime,qe gjithesecili prej nesh i ka kaluar,perjetuar njohur etj etj....

Perosnalisht dhe une mendoj,qe njerzit qe jane me te prire drejt veprimeve te dashurise , se sa ndaj fjalve e komplimenteve e perbetimeve te pafundme ,keta jane si puna e frutit me fara te pjekura.
jo se,dhe ai qe ben komplimenta ska fara,por thjesht i hedh e nuk mbijne. :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Komplimenta?
Ka dy kategori ndjenjash
1. Thjesht show, per te hedhur dritat e skenes mbi vete
2. Te ndjera dhe zor se thuhen kollaj

Te shkruash per ndjenjat sdo te thote qe je i dashuruar..mund te jesh e shkrimtar
Si ne rastin e zoterise.
Mgjth ndodh mos kemi kurajo ti japim ze zethit te brendshem dhe kshu perdorim penen
Menyra jane te gjitha dhe te pranueshme
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nuk mendoja kurre te lexoja diçka te tille. Le te nise autori e t’Ju kerkoje te falur shume autore te famshem qe kane thurur muziken, artin, librat, me ndjenjen sublime si ajo e dashurise.

Çdo individ ka menyren e vete te te qenit i dashuruar dhe te ndjerit dashuri. Per disa njerez dashuria behet permes fjaleve, pra fjale te cilat te thena nga partneri i bejne te ndihen te ledhatuara. Per te tjere eshte thjesht nje veprim, per shembull njeriu i zemres u përgatit nje filxhan çaj, apo u vendos në sfond muzike te lehte dhe joshese dhe ndoshta edhe i thote nje poezi dashurie ne mbremje.....
 

Endrra

VIP
Nuk mendoja kurre te lexoja diçka te tille. Le te nise autori e t’Ju kerkoje te falur shume autore te famshem qe kane thurur muziken, artin, librat, me ndjenjen sublime si ajo e dashurise.

Çdo individ ka menyren e vete te te qenit i dashuruar dhe te ndjerit dashuri. Per disa njerez dashuria behet permes fjaleve, pra fjale te cilat te thena nga partneri i bejne te ndihen te ledhatuara. Per te tjere eshte thjesht nje veprim, per shembull njeriu i zemres u përgatit nje filxhan çaj, apo u vendos në sfond muzike te lehte dhe joshese dhe ndoshta edhe i thote nje poezi dashurie ne mbremje.....
Une jam per vete egoiste dreqi .. o te gjitha o asgje .. dhe madje te gjith poetet te shkruajn per mua .. posi ?
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Shijoni frutat ( veprat ) jo llafet do thoja une .?
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
disa fjale jane shume te konsumuara...aq shume sa e kane humbur vleren e saj te vertete...une jam i mendimit qe sot me shume duhet te vleresohen gjestet...se disa lloj fjalesh...ky mendim vlen vetem per temen ne fjale...faleminderit per durimin tuaj ne leximin e postimeve te mia
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Qe t`jem e sinqerte une jam mesuar te trajtohem me perkdheli e fjale te embla.
dhe e pranoj qe i kam te nevojshme,sepse dua te ndihem pak femije dhe e perkdhelur afer mashkullit.
Tani sa jane e s`jane te verteta,tjeter gje kjo. :p
Ne fund te fundit, kuj i po behet vone,shpirtin s`ja hapim dot askujt per analize. ahahahahhahahahahaha
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Ne jemi qenie unike... dhe jo te gjith e shprehim dashurine ne nje menyre te caktuar.

Un, qe te shqiptoj ato fjale, dua kohen time... ama me xheste mund te ta kem ber plot here.

Mund dhe mos ti shqiptoj kurre sepse e di qe sdo te funciononte dhe i mbaj te gjitha perbrenda per te plas ndonje dit tjeter nga nervat ?
 
Shkrim tipik justifikues.
Fakti qe e shpreh dashurine ne te gjitha ngjyrat e saj nuk perjashton faktin qe edhe e perjeton ashtu si e pershkruan.
Njelloj si fakti qe nuk di ta pershkruash por kjo s'te pengon ama ta perjetosh.

Zakonisht shkrime si ku duan te justifikojne ata qe nuk dine as ta shprehin e as ta perjetojne dashurine.
 
Top