Të konsumosh apo jo makarona në darkë? Ja përgjigja

Hera

Banned
[h=1]Të konsumosh apo jo makarona në darkë? Ja përgjigja[/h]
Pavarësisht gojëdhënave të shumta, që flasin për rëndim të stomakut apo probleme me tretjen, të konsumosh makarona në vaktin e darkës nuk është e dëmshme.
makarona-600x333.jpg

Një studim i fundit mbi efektet e makaronave, nxjerr në pah një tjetër të vërtetë.
[IMG2=JSON]{"alt":"Kliko per me shume info","data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/02\/690x90-3.gif"}[/IMG2]

Në të rezulton se nëse ky ushqim i thjeshtë dhe i dashur për shumicën e popullsisë botërore, konsumohet në mbrëmje, ka efekte pozitive në organizëm, qetëson, nuk shëndosh dhe lehtëson gjumin.

Madje sipas studimit, nëse makaronat konsumohen në orët e fundit të ditës në ato raste kur vuajmë nga pagjumësia apo jemi të stresuar, përmirësion ndjeshëm gjendjen tonë, falë përbërësve si triptofani dhe vitaminat e grupit B.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Vetem se s"duhet tepruar ne sasi dhe makarona me salca me shume yndyrna ,se pastaj behen te renda per stomakun dhe organizmin ne pergjethesi.
 

Hera

Banned
Sa me pak aq me mire mendoj une
 
Eshte e vertete,brumrat duhen evituar ne menyre kategorike ne oret e vona
une zakonisht kur kam uri para se te fle i fus nje kos :p
 
Cte mire ka kosi ne darke?

Une perdor kosin grek natyral ne darke sepse ka pak kalori
kjo me ndihmon qe te mbaj peshen nen kontroll
dhe te fle rehat..
 

Attachments

  • IMMAGINO_IMMAGINO_EAN5201054015667_73_renditions_600x600.png
    IMMAGINO_IMMAGINO_EAN5201054015667_73_renditions_600x600.png
    246.4 KB · Shikime: 76
Shpresoj mos te besosh cfare lexon

Per inatin tend do ha buke me kos dhe sheqer lol
po kete e di edhe bufi qe kosi perdoret neper dieta
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Per inatin tend do ha buke me kos dhe sheqer lol
po kete e di edhe bufi qe kosi perdoret neper dieta

Hidhi dhe pak arra:p
Nuk thashe ne asnje moment qe nuk perdoret per
Dieta.... por jo gjithcka qe perdoret per diet eshte entirely fat free
 
Hidhi dhe pak arra:p
Nuk thashe ne asnje moment qe nuk perdoret per
Dieta.... por jo gjithcka qe perdoret per diet eshte entirely fat free
Dridhe like beje trike lol
 
Redaktimi i fundit:

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Te konsumosh pse jo? Nje jete kemi thonte gjyshja ime...hani se atje ku te veni s'ka me per te ngrene hahaha
Se di kur njeriu heq temthin sikur i humbet dhe shqisa e shijimit...
Ose ndoshta keto qe po ham vitet e fundit na duken bajat..pa shije dhe pa deshire e neps per ti ngrene...
 
Top