Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

ida angel

:)
V.I.P
Te besh dashuri ne takimin e pare apo te prisni? Nuk jemi te gjithe njesoj dhe sidomos nuk jane te gjithe njesoj ne takime.

thumbnail.php

Duke patur parasysh, sipas nje sondazhi qe ka perfshire rreth 10 milione meshkuj, i kryer nga freedating.co.uk, eksizstojne tipare dalluese qe karakterizojne ata qe jane me te prirur per te patur nje marredhenie menjehere dhe ata qe nuk jane.

I shohim se bashku dhe ndoshta qeshim pak, sepse me te vertet eshte paksa e habitshme te mendosh se pamja e jashtme eshte e lidhur me zakonet “me intime”.

Femrat e shendosha per shembull jane me te gatshme qe te kenaqen.

Sipas sondazhit, disponueshmeria rritet ne propocion me peshen, per ta kuptuar kete, elegantet jane 99 perqind per jo. Zonjushat ne mbipeshe jane me ne dispozion.

Per mashkullin, nuk eshte nje ceshtje peshe, por aftesite fizike. Dhe ka me shume.

Zakonisht eshte i martuar, ndersa femra eshte e divorcuar.

Pastaj ata qe pijne mesatarisht dhe te rregullt jane edhe me ne dispozicion. Ndersa ata qe nuk pijne jane me te frenuar.

Edhe interesat dhe mosha luajne nje rol te rendesishem.

Per shembull, vajzat e reja jane shume me te predispozura, ndersa meshkujt qe adhurojne motorrat kane nje avanatazh me shume ne shtrat.

Nuk e dime per ju, por ky sondazh eshte mjaftueshem qesharake.

Si mund te krijohet nje gje e ngjashme duke analizuar kete lloj ne detaje.

Mendojme se eshte nje ceshtje e karakterit dhe kultures, pjesa tjeter nuk ka shume rendesi.
INFOALBANIA
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

Nuk kuptova asgje nga ky artikull:stelle:....Mu duk alien komplet nga titulli LOL
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Pe: Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

Me sa arrita te kuptoj une, nuk di se a arrita ta kuptoj te terin, :p problemi konsiston ne problemtiken e problemeve shume problematike qe ne te vertete perbejne problemin me problematik te problemit problemor :D:p
 

eGo0sTyle

System Engineer
Pe: Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

Kitrra Po Ashtu Eshte :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pe: Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

Kam iden qe faktoret qe thote artikulli nuk qendrojnfare,..fakti do besh apo nuk do beshe seks ne takimin e pare eshte ekskluzivisht ne varsi te asaj qe kerkojne partneret nga njeri-tjetri gjate ketij takimi,..ka takime seksi,..ndjenje,..njohje,..etj etj...pra nuk ka te bej ana fizike e personit por eshte pastertisht psikollogjike dhe ne varsi se cfare kjerkon nga partneri/ja qe ke perball.
 

ida angel

:)
V.I.P
Pe: Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

Tashiiiiiiiiii problemi eshte ktu : Tema thote ....predispozitat per te kryer mardhenie qe ne takimin e pare varen nga disa element (te jashtem )
1.Femrat e shendosha mund te kryejne raport qe ne takimin e pare
2.Femrat e divorcuara
3.Femrat qe preferojne pijet alkoolike
4.Femrat e reja ne moshe

Sipas ketij studimi/sondazhi .......rezulton se lista me siper eshte mé e predispozuar per tu dhene qe ne takimin e pare ......por autori i shkrimit e ka mbyll shume bukur fjaline :
''
Nuk e dime per ju, por ky sondazh eshte mjaftueshem qesharake.
Si mund te krijohet nje gje e ngjashme duke analizuar kete lloj ne detaje.
Mendojme se eshte nje ceshtje e karakterit dhe kultures, pjesa tjeter nuk ka shume rendesi.
''

Po tashi kuptuat :p :D
 
Redaktimi i fundit:

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

Varet kjo nga personi me te cilin takohesh dhe nga kemengulia e nje personit .. plus varen rrethanat e takimit e shum te tjrea :D :D
 

scorpione29

Anëtar i Respektuar
Pe: Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

....po nuk eshte ndonje habi qe munde te ndodh qe ne takimin e pare, por vetem atehere kur ka pasur nje njohje paraprake...ne rastin e kundert, ka pasur nje shperthim feromonesh ku nuk i kane shpetuar dote tundimit :p
....po ka plote qe jepen qe ne takimin e pare dhe nuk varet aspak nga fiziku, e shendosh apo e dobet...por mendoj se eshte thjeshte nje nevoje fiziologjike e momentit ( sex )
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

Ja ka fut kot,pse ne qe jemi nen-peshe(20 kileshe),ca bejme??Nuk kenaqemi pfffff...Ne kenaqemi me shume,se jemi pehe e lehte,levizim dhe manovrojme me lehtesi,femra ''doracake''....Ska te beje trupi qe dhenien ne takim te pare apo te dyte apo hic fare,ka te beje me shume njeriu,ka njerez qe jane me te lirshem ose ne ato momente kane nevoja te tilla...Qesharak ky studim...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Pe: Te kryesh marredhenie ne takimin e pare? Disa njerez jane me te prirur

Se kuptoj pse jane kaq siperfaqsore keto kerkimet.....
Ska te beje pesha fare por mendja e femres ka femra qe kapin ''perfeksionin'' ne trup por jane si thes me kashte ka dhe te tjera qe jane me te ''mbushura'' ose me ''bosh'' qe bejne mbrekullira shikon perendine ne sy ne ato momente ......
Tani per katigorite qe permend Ida besoj se ka nje llogjike per vetbesimin qe nuk kane femrat ne ato grupe
 
Top