Te merni diell ne shtatezani

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Te merni diell gjate periudhes se shtatezanise, mbi te gjitha ne muajt e fundit, nuk ju ben shume mire.

Nje kerkim i fundit ka treguar qe mund te provoje edhe deme ne fetus. Por mos u beni pesimist, mjafton te ndiqni disa keshilla te duhura. Fillimisht ndihmoni veten tuaj me ushqimin, rruge te lire ushqimeve qe permbajne vitamina C. Me pas beni scrub, qe garanton nje ngjyre uniforme, nese dielli ju jep bezdisje perdorni vetnxiresit. Me pas ndiqni rregullat klasike: evitoni oret e nxehta, mbrohuni me kremra solar etj, dhe ne fund te dites, perhapni kremin per mbas diellin i cili eshte shume i nevojshem per te hidratuar lekuren.IkubinfopregnantRTN1206_228x297.jpg
 
Top