Të ndenjurit ulur 50 % e rrit mundësinë e zmadhimit të vitheve

NeVertiti

~Kohe & Stine~
vithet-300x145.jpg

Ulja për një kohë të gjatë në një karrige e shton për 50 për qind mundësinë e krijimit të dhjamit në vithe dhe, si rrjedhojë rritjen e të prapmeve.

Ky është një lajm jo i mirë për të gjithë zyrtarët, të cilët rrezikojnë anën estetike dhe jo vetëm nga puna e tyre që për shumëkush mund të duket rehati. Ky përfundim shokues vjen nga një studim i universitetit të Tel Avivit.

Sipas shkencëtarëve, të ndenjurit ulur për një kohë të gjatë, me të vërtetë ndikon në rritjen e vitheve, pasi presioni i ushtruar në zonat e trupit të përdoruar për t’u ulur rrit mundësinë e depozitimit të dhjamit me 50 për qind në këto pjesë të trupit.

Dhe, për më tepër nuk janë të rrezikuar vetëm personat, që mund të abuzojnë me ushqimin, por edhe ata që përdorin dieta të forta. Kështu që, bashkë me përfundimet e studimit ata kanë dhënë edhe një këshillë: Përpiquni që të qëndroni sa më pak ulur.

B:kshilla
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Të ndenjurit ulur 50 % e rrit mundësinë e zmadhimit të vitheve

Eshte problem me i madhe per femra ky, por me qellim qe mos tu trashen, zgjerohen dhe zmadhohen propozoj qe femrat te gjitha punet ti bejne ne kembe :byca:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Pe: Titulli: Të ndenjurit ulur 50 % e rrit mundësinë e zmadhimit të vitheve

Eshte problem me i madhe per femra ky, por me qellim qe mos tu trashen, zgjerohen dhe zmadhohen propozoj qe femrat te gjitha punet ti bejne ne kembe :byca:

Une gjithashtu,propozoi qe mos te flejne shtrir,..por ne kembe,.
femra duhet te beje sakrific,,ne lidhje me estetiken e saj trupore..LOL..
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pe: Titulli: Të ndenjurit ulur 50 % e rrit mundësinë e zmadhimit të vitheve

Une gjithashtu,propozoi qe mos te flejne shtrir,..por ne kembe,.
femra duhet te beje sakrific,,ne lidhje me estetiken e saj trupore..LOL..

Jo moj nuk keni nevoje te beni tere ate sakrifice :lol: Le te shtrihen barkas e ti mbajne nga larte :syze:
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Të ndenjurit ulur 50 % e rrit mundësinë e zmadhimit të vitheve

lloj lloj zbulimesh po na dalin :p, si spo lodhen keta zbuluesit :p
Ne qe jemi ne shkolle cte bejme, te rrime ne kembe :p sna lejojne, duhet pare dhe ky halli jone se sbehet keshtu LOL
 
Titulli: Të ndenjurit ulur 50 % e rrit mundësinë e zmadhimit të vitheve

me terrorizoi ky lajmi... :(
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Të ndenjurit ulur 50 % e rrit mundësinë e zmadhimit të vitheve

Po me degjuat mua (ju femrat) kur jeni ne pune leni vithet ke shpija (ne ndonje vend te sigurt kuptohet se mos hy ndonje hajn edhe shfrytezon rastin:uri) dhe ne kete menyre edhe do ruani format edhe do ndiheni me te lehtesuara :syze::D
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Të ndenjurit ulur 50 % e rrit mundësinë e zmadhimit të vitheve

Vrap e pak palester here pas here na ben mire :D.....Megjithate dihet qe femra eshte me ne rrezik per fizikun e saj duke filluar qe nga momenti qe behet nene ......Prandaj ju burra mos na beni moral shume se nuk e dini cdo te thote te jesh femer :p
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Të ndenjurit ulur 50 % e rrit mundësinë e zmadhimit të vitheve

Me shume na qajne hall meshkujt se ne vetes...Keta studimet si besoj hic,marrezira...
 
Top